Princui Williamui dabar 42 metai, bet atrodo, kad dar vakar jis buvo besišypsantis paauglys širdžių ėdikas vešliais šviesiais plaukais.
Kaip ir daugelis kitų karališkosios šeimos atstovų, princas Williamas užaugo visuomenės akyse. Viešas būsimojo Didžiosios Britanijos karūnos paveldėtojo debiutas įvyko ant Londono Šv. Marijos ligoninės laiptų 1982 metų birželio 21 dieną. Tuomet princesė Diana, kurios veidas atspindėjo ir pasididžiavimą, ir drovumą, laikė ant rankų savo pirmagimį, o princas Charlesas į sūnų žvelgė su nuoširdžia pagarba. „Jam pasisekė, kad jis nepanašus į mane“, – juokavo pirmagimio susilaukęs tėvas. Na, o Williamas iš tiesų daugelį metų buvo žinomas kaip vienas patraukliausių princų.
Vyriausias Velso princo ir princesės sūnus tapo tikru paauglių širdžių ėdiku. Daugelis merginų suskubo teikti paraiškas į Šv. Andriuso universitetą Škotijoje, kai sužinojo, kad Jo Didenybė ten studijuos. Žinoma, daugelis jaunų merginų svajojo apie romaną su būsimu karaliumi. Merginos jo atvaizdus kabino ant sienos ir laikė dienoraščiuose, piešdamos širdeles aplink princo portretą ir rašydamos jam meilės žinutes.
Šiandien Kembridžo kunigaikštis vertinamas labai skirtingai. Su Kate Middleton jis yra susituokęs 11 metų, su ja turi tris vaikus ir yra užsitarnavęs pavyzdingo šeimos vyro įvaizdį. Kai besiskiepydamas Jo Didenybė pademonstravo išpuoselėtus bicepsus, tai labai sužavėjo visuomenę, tačiau jis nebelaikomas tokiu patraukliu kaip anksčiau. Williamas prarado daug plaukų ir nebėra toks jaunatviškas kaip ankstesnėse nuotraukose.
Kviečiame prisiminti žaviai besišypsantį jauną šviesiaplaukį vyrą, kurį 1990-ųjų pabaigoje ir 2000-ųjų pradžioje pamilo nemaža dalis visuomenės. Net neabejojame, kad ir perkopęs ketvirtąjį dešimtmetį princas vis dar yra labai mylimas visuomenės.
Kaip ir dauguma aristokratų, princas Williamas lankė Etono koledžą. Dabar tą sunku įsivaizduoti, bet tik paskutiniais studijų metais uždaroje berniukų mokykloje Jo Didenybė pradėjo naudotis kompiuteriu. Tuo metu princas gyveno bendrabutyje, o pasinaudoti kompiuteriu jis galėjo direktoriaus kabinete, kur buvo keturi bendram naudojimui skirti įrenginiai.
Prieš įstodamas į universitetą, Williamas nusprendė metus niekur nesimokyti ir pakeliauti. Tais metais jis taip pat dalyvavo tarptautinėje ekspedicijoje į Čilę. Ten Jo Didenybė padėjo taisyti kelius ir kurti šiukšliadėžes Tortelio kaime šalies pietuose.
Kaip ir jo tėvas bei senelis, princas Williamas mėgsta žaisti polą. Nuotraukoje užfiksuota, kaip princą sveikina modelis Claudia Schiffer, kai jam buvo įteikta Porcelanosa taurė labdaros renginyje Ash Park, Hampshire. Beje, tai buvo ne pirmas kartas, kai supermodelis sugėdino princesės Dianos sūnų ir privertė jį raudonuoti.
Po pertraukos princas Williamas išvyko studijuoti meno istorijos į vieną Škotijos universitetą.
Viename Škotijos universitete princas Williamas dalyvavo vandensvydžio varžybose. Nuotraukoje yra jo debiutas Škotijos nacionalinių universitetų komandoje kasmetiniame keltų tautų turnyre (prieš Velsą ir Airiją). Princo komanda pralaimėjo abejas rungtynes ir iškart buvo eliminuota iš turnyro.
Karalienės anūkas tikrai buvo gražus vaikinas, kurį bet kuri mergina norėtų sutikti leidžiantį laiką vienumoje. Ši nuotrauka buvo užfiksuota paskutiniais studijų metais universitete.
Dauguma karališkosios šeimos atstovų pradeda dalyvauti labdaringoje veikloje nuo mažens, o būsimasis sosto įpėdinis nėra išimtis. Šioje nuotraukoje princas Williamas padeda pakuoti reikmenis cunamio aukoms Maldyvuose Raudonojo kryžiaus sandėlyje netoli Bristolio. Jo jaunesnysis brolis dirbo kartu su juo.
Karalienės anūkas 2001–2005 m. studijavo Sent Andrews mieste ir baigė ketverių metų studijas. Jos Didenybė Edinburgo hercogas, Velso princas ir Kornvalio kunigaikštienė dalyvavo jų baigimo ceremonijoje kartu su Kate.
2006 m. pabaigoje vykusiame Karališkųjų oro pajėgų renginyje dalyvavo ne tik princo Williamo garbingoji močiutė, bet ir jo mergina. Tuomet net gana santūri Kate neatsispyrė koketiškam šūksniui, kai išvydo savo mylimąjį su karine uniforma. Karališkosios šeimos gerbėjai taip pat buvo sužavėti Jo Didenybės nuotraukomis.
Didžiosios Britanijos karališkojoje šeimoje karinis jūrų laivynas yra labai vertinamas, todėl kažkuriuo metu princas Williamas pasekė savo tėvo bei senelio pėdomis ir nusprendė daugiau sužinoti ne tik apie tarnybą Karališkosiose oro pajėgose, bet ir Karališkajame laivyne. Čia jis pavaizduotas pirmąją dviejų mėnesių trukmės Karališkojo laivyno mokymo Dartmuto karališkajame jūrų koledže Devone dieną.
Na, o Jo Didenybė piloto kvalifikaciją įgijo karinėje sraigtasparnių mokymo bazėje RAF Shawbury kartu su princu Harry. Broliai baigė mokymo kursus skraidyti kariniais sraigtasparniais. Vyresnysis brolis galiausiai tapo paieškos ir gelbėjimo pilotu Karališkosiose oro pajėgose, o jaunesnysis norėjo tapti armijos oro korpuso pilotu.
Paaiškėjo, kad Jo Karališkoji Didenybė puikiai atrodo ir su laboratorijos chalatu, ir su dvieiliu kostiumu. Šiose nuotraukose matyti, kaip princas Williamas 2009 m. oficialiai atidarė Darvino centrą Gamtos istorijos muziejuje Londone, kur daktarė Yvonne Linton jam parodė, kaip iš vabzdžių išgauti DNR.
Kai princas Charlesas su vyriausiu sūnumi atvyko susitikti su ICAP darbuotojais į kasmetinį ICAP labdaros renginį, gražuolis būsimasis įpėdinis buvo labai paklausus ir žongliravo keliais rageliais.
Karališkosios šeimos gerbėjai vieningai teigia, kad princas Williamas visada puikiai atrodo. Laimei, jis yra ne tik kariškis ir sporto aistruolis, bet taip ir ir aktyvus visuomenininkas, todėl jį galime pamatyti labai skirtinguose vaidmenyse. Ši nuotrauka leidžia suprasti, kaip Williamas atrodytų, jei būtų gydytojas. Šiuo metu Karališkojo Marsdeno NHS fondo tresto prezidentas leido Kembridžo hercogui stebėti krūtų atkūrimo operaciją, o pagrindinis chirurgas Stuartas Jamesas jam paaiškino dalį procedūrų Karališkojoje Marsdeno ligoninėje Čelsyje.