Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kaip neprisiimti svetimų rūpesčių ir problemų?

Kodėl mes visada sprendžiame kitų problemas, pamiršdami savąsias? Jei paklausite kokio nors žmogaus, ar jis pasirengęs spręsti kitų žmonių problemas, dažniausiai atsakymas bus neigiamas ir jis tiesiog pasakys, kad turi savų rūpesčių. Tačiau iš tikrųjų būna visai kitaip…

Tačiau gyvenime viskas yra daug sudėtingiau ir dažnai visiškai nesąmoningai prisiimame svetimas bėdas ir problemas. Mums gali atrodyti, kad darome gerą darbą: taupome ir padedame, bet tuo pačiu jaučiame energijos trūkumą, apatiją, agresiją, o sunkiausiais atvejais galime net susirgti depresija. Kaip atsiduriame tokioje situacijoje ir ką daryti, kad kitų problemos nesugadintų mūsų gyvenimo?

stresas

Pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, su kieno problemomis dažniausiai susiduriate. Jei esate atsakingas žmogus ir visada pasiruošęs padėti, galite pastebėti, kad jūsų pačių problemos dažnai nepasiekia jūsų rankų, nes padedate visiems kitiems, net jei jie to neprašo. O gal bijote pasinerti į savo gyvenimo sunkumus, todėl griebiatės kitų žmonių bėdų? Bet kokiu atveju, tai nieko gero neduos, nes svetimos atsakomybės prisiėmimas labai dažnai varo į depresiją. Tai nereiškia, kad žmogus turi būti abejingas kitų problemoms. Žinoma, padėti reikia, ypač artimiems žmonėms, bet neturite pamiršti ir savęs.

Jei situacija nėra kritinė ir nereikalauja greito reagavimo, pagalvokite, kaip galite padėti: pinigais, darbu, žodžiu? Kad ir kas tai būtų, stenkitės emociškai neįsitraukti į problemą per daug. Maždaug pusė emocijų, kurias patiriame, kaip rodo psichologiniai tyrimai, yra ne mūsų, o „pasisavintos“ iš aplinkos. Pabandykite kitą kartą, kai pajusite stiprų nerimą ar susierzinimą, paklausti savęs: „Ar tai, ką aš dabar jaučiu, yra mano patirtis?“ Jei tą akimirką pasijausite lengviau, vadinasi, šias emocijas „perėmėte“ iš kitų. Mintyse įsivaizduokite, kad stovite po bet kokia vandens srove (dušu, lietumi), ir ji „atima“ iš jūsų visą negatyvą…. Dar dažniau sunkumo jausmą sieloje galima pajusti tomis akimirkomis, kai kurį laiką klausotės pašnekovo nusiskundimų. Tada jam išėjus, išsikalbėjus, jūs jaučiatės tuščias, susierzinęs ar piktas. Šiuo metu įsivaizduokite, kad „surenkate“ iš savęs šią neigiamą energiją ir metate į ugnį.

depresija, rūpesčių

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---