Spartus koronaviruso plitimas žmonėms kelia vis daugiau klausimų, kaip apsisaugoti nuo infekcijos. Kad kuo daugiau sužinotų apie šį virusą, mokslininkai ištyrė jo atsparumą įvairių tipų paviršiams ir išsiaiškino, po kiek laiko jis pagaliau žūsta.
Koronaviruso atsparumas priklauso nuo aplinkos temperatūros ir konkrečios paviršiaus medžiagos savybių. Jis gali išlikti aktyvus 8–48 valandas. Kuo aukštesnė paviršiaus ir oro temperatūra, tuo trumpiau jis išlieka.
Virusas ant metalo išlieka ne ilgiau kaip 5 dienas, ant medinių ir stiklinių paviršių – 4 dienas. Popierius gali išlikti užkrėstas 4-5 dienas, o ant plastiko koronavirusas gyvena iki 5 dienų 22-25 laipsnių temperatūroje.
Mokslininkai išsiaiškino, kurios dezinfekavimo priemonės yra veiksmingiausios skirtingiems paviršiams. Geriausius rezultatus parodė etanolis, kurio koncentracija siekia 85 % ar daugiau. Taip pat būtina bent minutę paveikti medžiagą specialia priemone.
Pagrindinė taisyklė, kaip apsisaugoti nuo viruso, yra nesilankyti vietose, kuriose daug žmonių, taip pat laikytis asmeninės higienos. Būtina dažnai plauti rankas muilu, o dezinfekavimo priemonėmis odą apdoroti mažiausiai 30 sekundžių. Taip pat reikia vengti kontakto su sergančiais žmonėmis ir naudoti veido apsaugą.