Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Išbandoma vakcina, kuri padeda gaminti antikūnus nuo koronaviruso

Viso pasaulio mokslininkai bando sukurti vakciną, kuri padėtų stabdyti koronaviruso plitimą. Amerikiečių sukurta potenciali vakcina padeda gaminti antikūnus, kovojančius su COVID-19. Pitsbergo medicinos universiteto mokslininkai ją išbandė su pelėmis. Anot jų, vakcina sukuria tiek antikūnų, kiek, kaip manoma, pakaktų virusui neutralizuoti per dvi savaites nuo injekcijos, praneša „Independent“.

Mokslininkai veikia greitai

Tai yra pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, kuris sulaukė plataus masto apžvalgos. Jo autoriai yra pasirengę prašyti JAV maisto ir vaistų tarnybos peržiūrėti vakciną prieš pirmąjį klinikinių tyrimų su žmonėmis etapą. Jis galėtų prasidėti artimiausiais mėnesiais.

Mokslininkams pavyko greitai sureaguoti ir atlikti kai kuriuos tyrimus, remiantis ankstesne SARS ir MERS patirtimi.

„Šie du virusai, kurie yra glaudžiai susiję su COVID-19, išmokė mus, kad tam tikras baltymas yra svarbus, kuriant imunitetą nuo viruso“, teigė Pitsburgo medicinos universiteto profesorius Andrea Gambotto.

Potenciali vakcina kol kas vadinama „PittCoVac“. Kad padidintų jos veiksmingumą, mokslininkai naudojo naują vakcinos pateikimo būdą. Tai yra pirštų galiukų dydžio pleistras. Mikro adatos gaminamos iš cukraus ir baltymų dalių, tai reiškia, kad jos ištirpsta odoje.

Vakcina išbandyta su pelėmis

Kai mokslininkai išbandė vakciną su pelėmis, per dvi savaites nuo jos suleidimo jų organizme atsirado antikūnų. Nors nebuvo ištirtas ilgalaikis vakcinos poveikis, antikūnai turėtų būti gaminami mažiausiai vienerius metus.

Didelis šios vakcinos pranašumas yra tas, kad vežant ar laikant, jos nereikia šaldyti. Paprastai bandymai su žmonėmis trunka metus, galbūt ir ilgiau.

„Ši situacija visiškai skiriasi nuo to, ką esame patyrę anksčiau, todėl nežinome, kiek laiko užtruks klinikinės plėtros procesas. Panašu, kad tai padarysime greičiau“, – pridūrė tyrimo bendraautorius profesorius Louisas Falo.

Mokslininkai apskaičiavo galimą koronaviruso aukų skaičių

Ekspertai įvertino apytikslį koronaviruso aukų skaičių visame pasaulyje. Jie pabrėžė, kad pateikė galimą scenarijų, jei nebus paisoma prevencinių priemonių. Tyrimo rezultatus paskelbė „Imperial College London“, praneša actualnews.org.

gydytojai

Mokslininkai, vertindami galimą pandemijos mastą, padarė išvadą, kad jei nebus imtasi atitinkamų atsakomųjų priemonių, 2020 m. dėl COVID-19 gali mirti 40 mln. žmonių. Mirčių skaičius sumažės, jei 40 % padidinsime socialinį atstumą, o vyresnio amžiaus žmonių kontaktus sumažinsime 60 %, nes būtent pastarieji patenka į didžiausios rizikos grupę.

Tačiau net ir imantis šios versijos, visų valstybių sveikatos sistemos greitai bus perkrautos.

Anot mokslininkų, per artimiausias kelias savaites visas pasaulis susidurs su staigia ekstremalia situacija sveikatos srityje. Mokslinio darbo rezultatai taip pat rodo, kad kitais metais milijonus žmonių galima išgelbėti kolektyviai imantis ryžtingų ir operatyvių veiksmų.

Tai apima savęs izoliavimą, efektyvų testavimą dėl viruso, socialinio atstumo didinimą.

Koronaviruso pandemijos metu vidutines ir mažas pajamas gaunančioms šalims bus ypač sunku. Dėl epidemijos sveikatos sistemos bus perkrautos. Šiuo atžvilgiu viso pasaulio valstybės turi veikti kartu. Dalijimasis patirtimi ir turimais ištekliais yra be galo svarbu.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---