Penktadienis, 17 sausio, 2025

Naujausi

Įdomūs pokyčiai, kurie įvyksta žmogaus organizme, perkopus 30 metų

Sulaukus 30 metų, žmogaus organizme įvyksta daugybė pokyčių, pavyzdžiui, sumažėja smegenų tūris. Taip pat pradeda silpnėti saldumo pojūtis. Ar įdomu, kokių pokyčių dar įvyksta, perkopus 30 metų? Tada skaitykite toliau!

Sumažėja smegenų tūris

Žmogaus smegenų tūris su amžiumi mažėja. Perkopus 30 metų, kasdien miršta 50 000 nervų ląstelių. Nors tai yra labai didelis skaičius, jis nėra kenksmingas sveikatai, nes kūnas yra visiškai pajėgus prie to prisitaikyti. Dėl to, praėjus 10 metų ir sulaukus 40 metų, smegenų tūris sumažėja 5 procentais.

Sumažėja prakaitavimas

Moterims prakaitavimas yra susijęs su amžiumi. Kai kurie pokyčiai, tokie kaip aukštesnė kūno temperatūra ir pažasties liaukų susitraukimas, taip pat gali būti susiję su menopauze. Dėl to pažastis praranda jautrumą ir sumažėja prakaitavimas.

Rečiau sergame peršalimo ligomis

Ar pamenate, kaip vaikystėje dažnai peršaldavote ir dėl to praleisdavote pamokas? Gera žinia ta, kad kuo vyresnis esate, tuo mažesnė tikimybė peršalti. Pagrindinė priežastis yra ta, kad iki vidutinio amžiaus žmogus perserga įvairiomis ligomis ir įgyja stiprų imunitetą.

Sumažėja skonio pojūtis

Apetito sumažėjimas su amžiumi yra susijęs su suprastėjusiu skonio pojūčiu. Ypač po 60 metų liežuvio skonio receptoriai pradeda nykti, todėl skonio pojūtis tampa vis saldesnis arba per sūrus. Su amžiumi silpsta ne tik skonis, bet ir uoslė.

Sumažėja raumenų masė

Senstant prarandama raumenų masė. Dėl šio pokyčio, kuris prasideda sulaukus 30 metų, iki 40 metų žmogus numeta 3–8 procentus visos raumenų masės. Todėl kūnas dar greičiau netenka raumenų masės, perkopus 60 metų.

Normalizuojasi medžiagų apykaita

Metabolizmas pasiekia piką sulaukus 50–60 metų. O sulaukus 80 metų, medžiagų apykaita pradeda lėtėti. Todėl po 50 metų žmogaus organizme staigių pokyčių nėra.

Stabilizuojasi žmogaus elgesys ir asmenybė

Sulaukus 30 metų, po naivios paauglystės ir svajonių amžiaus, žmogaus elgesys stabilizuojasi ir asmuo užima savo vietą visuomenėje. Vis dėlto mokslininkai mano, kad žmogaus elgesys vystosi ir stabilizuojasi nuo 30 iki 50 metų.

Sulėtėja nagų augimas

Jaunų žmonių nagai auga gana greitai. Jaunystėje žmogaus nagai paauga 0,123 mm per dieną, o po 67 metų – 0,095 mm. Taip yra dėl lėtesnės kraujotakos.

Sumažėja dantų jautrumas

Sulaukus 30 metų, dantys praranda jautrumą, nes pradeda stiprėti kietasis audinys tarp centrinės nervų sistemos ir dantų emalio. Dėl to dantys tampa stipresni, tačiau jų jautrumas pradeda mažėti.

Jaučiamės laimingesni

Vaikystėje žmogus labai teigiamai vertina gyvenimą, o paauglystėje gali patirti nusivylimą ir emocinį nestabilumą. Bet, nuo to momento, kai fiziškai ir psichologiškai susiduriame su realybe ir pradedame realistiškiau mąstyti, tampame labiau patenkinti savo gyvenimu ir jaučiamės laimingesni.

Ar teko pastebėti šiuos pokyčius?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Krovininių mikroautobusų nuoma: lankstus sprendimas jūsų poreikiams

Krovininių mikroautobusų nuoma tampa vis populiaresne paslauga, nes tai lankstus ir patogus būdas pervežti krovinius. Tokios paslaugos yra aktualios tiek asmeniniams, tiek verslo poreikiams...

Jauninančios šukuosenos: stilistai atskleidė, kokie kirpimai tinka vyresnio amžiaus moterims

Nesvarbu, ar jūsų plaukai trumpi, ilgi ar vidutinio ilgio, vienas iš šių būdų tikrai pakeis jūsų įvaizdį ir padės atjaunėti bent dešimtmetį. Efektyvūs patarimai,...
---