Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Idėjos sodininkams: kokius vaismedžius galima sodinti pavasarį?

Ar planuojate paįvairinti savo sodo augmeniją naujais vaismedžiais? Galbūt trūksta idėjų? Kaip potencialius kandidatus papuošti jūsų sodą apsvarstykite ir šiuos vaismedžius, kuriuos galima sodinti pavasarį.

Kaukazinė slyva

Daugelį amžių kaukazinė slyva buvo auginama Rusijoje, Ukrainoje, Vakarų Europoje ir Azijoje, t. y. gana šilto klimato vietose. Tačiau, sukryžminus ją su kiniškomis slyvomis, šie hibridai tapo atsparesni žiemai, anksčiau subręsta (vaisiai pradeda derėti 3–4 metais), duoda didesnį derlių ir mezga labai skanius didelius vaisius.

Šie vaismedžiai yra gana atsparūs sausrai, kenkėjams ir ligoms. Šių slyvų vaisiai yra dideli, saldūs, malonaus rūgštumo ir rausvos spalvos, vienodai išsidėsto ant vainiko.

Goji

Pastaraisiais metais goji uogos itin išpopuliarėjo. Jos yra tikras supermaistas. Vidutinio dydžio uogose yra 19 aminorūgščių, antioksidantų, riebalų rūgščių (Omega-3, -6, -9), vitaminų B ir C, jos pasižymi puikia mineraline sudėtimi – kalis, geležis, kalcis ir varis, manganas ir fosforas, cinkas, selenas, taip pat germanis, kuris paprastai labai retai randamas uogose ir vaisiuose. Šis elementas apsaugo nuo ląstelių degeneracijos.

Tai yra 3–4 m aukščio krūmas su dygliuotomis, ilgomis šakomis, siekiančiomis 2 m. Krūmas auga labai greitai, žydi nuo birželio, tada gausiai pasidengia uogomis, kurios rugsėjį tampa koralų raudonumo spalvos, būna mažos slyvos dydžio. Uogos sultingos, aitriai saldžios, kartais rūgštaus skonio.

Kad gautumėte gerą derlių, rekomenduojama auginti 2–3 krūmus 1,5–2 m atstumu. Sėjinukus reikia sodinti 40×40 cm pločio, 1 cm gylio duobutėje giliau, nei jie augo vazonėlyje. Žemė, įkurią sodinama, turi būti kruopščiai sumaišyta su organinėmis ir mineralinėmis trąšomis.

Aktinidija

Iš aktinidijų vaisių ruošiami kompotai, uogienės, marmeladai. Juos galima valgyti šviežius. Vitaminų juose gausiau nei juoduosiuose serbentuose. Džiovinti saldžiųjų veislių vaisiai išvaizda ir skoniu primena razinas.

Šilkmedis

Šilkmedis gerai toleruoja sausrą, gali toleruoti šalnas iki -30 ° С. Vaisiai dera maždaug 5-aisiais metais po pasodinimo, birželio-liepos mėn. Juodojo šilkmedžio vaisių skonis panašus į gervuogių ir jų skonio niuansai yra turtingesni nei baltojo šilkmedžio.

Šilkmedis nepretenzingas savo priežiūra. Sodinimui geriausia rinktis šviesias vietas. Pirmaisiais metais po pasodinimo reikia gausiai laistyti. Vėliau – tik genėti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...

Iki 2025 m. sausio pabaigos 3 Zodiako ženklai pagaus sėkmę už uodegos

2025-ieji metai bus sėkmingi kiekvienam iš mūsų. Jie atvers naujas galimybes ir atneš reikšmingų permainų visose gyvenimo srityse. Šie pokyčiai mus nuves prie didesnių...
---