Šuns auginimas visuomet yra susijęs ne tik su laime ir besąlygišku prisirišimu, tačiau taip pat ir su išlaidomis, kurios kartais būna tikrai nemažos. Kartais augintiniai sunkiai suserga, ir ne visi šeimininkai turi pakankamai pinigų jų gydymui.
Vis dėlto, turėtumėte žinoti, kad yra prieglaudų ir labdaros organizacijų, kurios gali padėti šioje situacijoje. Nė vienas gyvūnas neturėtų būti paliktas kankintis.
Deja, vėžiu sergantis retriveris buvo tiesiog išmestas, ir tai tėra viena iš daugybės skaudžių istorijų.
Prieš kelerius metus aštuonerių metų amžiaus retriveris, vardu Heny, buvo rastas Niuporto paplūdimyje, Kalifornijoje. Šuo sunkiai vaikščiojo. Retriveris jautėsi tikrai prastai – visa tai dėl auglio, kurio svoris viršijo dvidešimt kilogramų.
Žmonės, kurie rado keturkojį, buvo įsitikinę, kad jo atsisakyta dėl vėžio. Šunys pasitiki savo šeimininkais, ir neabejoja jų veiksmų teisingumu. Tikėtina, kad šis šuo paprasčiausiai buvo paliktas laukti šeimininkų, kurie niekada nesugrįžo.
Radusieji šį šunį neabejojo, kad veiksmų reikia imtis tuojau pat – buvo panašu, kad liga sparčiai progresuoja.
Valerie Schomberg, gydanti apleistus gyvūnus, nusprendė kuo greičiau surinkti sumą, kuri leistų šiam šuniui išsilaisvinti iš vėžio kančių. Tam reikėjo sukaupti maždaug 500 JAV dolerių.
Veterinarijos gydytoja Karla Nichols pasakojo, kad dėl vėžio Henris vos sugebėjo judėti: „Buvo akivaizdu, kad jo priekinės kojos buvo stipriai apkrautos, todėl jam buvo sunku net paeiti. Auglį reikėjo pašalinti kiek įmanoma skubiau“.
Praėjus 5 dienoms po to, kai šuo buvo rastas, Henriui buvo atlikta operacija, ir jis tapo daug laimingesniu šunimi. Dabar jis sveria tik 35 kilogramus.
Džiaugiamės, kad ši istorija turi laimingą pabaigą. To nusipelnė kiekvienas keturkojis!
Žmonės pastebėjo neįprastą maišą vandenyje. Gerai, kad spėjo ištraukti
Neseniai policijos nuovadą sudrebino neįprastas įvykis – atvežti šeši maži šuniukai. Paaiškėjo, kad juos rado sportininkai, kai vieną dieną plaukė plaustais upe. Kažkas visus šuniukus sudėjo į sandarų maišą ir išmetė į vandenį…
Šunims pasisekė, kad jie iš karto nepaskendo. Vaikinai pastebėjo upėje maišą su labai keistais garsais ir ištraukė krepšį iš vandens. Taip šuniukai pateko į geras rankas. Vienas iš policininkų teigė, kad anksčiau su niekuo panašiu nebuvo susidūręs. Tai precedento neturintis žiaurumas! Žmonės, kurie bandė juos paskandinti, galėjo tiesiog atiduoti šuniukus į geras rankas arba palikti gyvūnų prieglaudoje. Deja, bet kai kurie žmonės labai žiaurūs…
Dabar žmogaus, kuris bandė nuskandinti šunis, ieško policija. Buvo paskelbta, kad asmuo, taip baisiai pasielgęs, gaus baudą. Tikimės, kad nusikaltėlis gaus tai, ko nusipelno!
Dabar šuniukai yra 2 savaičių amžiaus. Jie yra šeriami prieglaudoje, laukiama, kol jie paaugs. Tuomet šuniukai bus atiduodami geriems žmonėms.
Šunų intuicija: 5 dalykai, kuriuos šie augintiniai pajaučia vos pamatę žmogų
Žinoma, su šunimi negalime bendrauti ta pačia kalba, tačiau tai nereiškia, kad jis mūsų nesupranta. Šunys daug labiau nei žmonės atkreipia dėmesį į verbalinius ir fizinius signalus.
Jie gali pastebėti tam tikrus dalykus. Šuns gebėjimas suvokti dalykus, nepastebimus žmogui, yra moksliškai įrodytas.
Šunys jaučia, kad žmogus serga vėžiu
Daugelis tyrimų įrodė, kad šunys gali iš tiesų pajausti šį rimtą žmogaus kūno pasikeitimą. Jų neįtikėtinas juslės leidžia nustatyti tam tikrų medžiagų buvimą žmogaus kraujyje.
Nors ne 100 % tikslumu, tačiau 88 % atvejų šunys galėjo nustatyti krūties vėžiu sergančią moterį, o plaučių vėžiu sergantį žmogų net 99 % atvejų. Gydytojai taip pat galėjo išmokyti šunis, kad aptiktų kiaušidžių vėžį.
Šunys jaučia oro pokyčius
Mokslininkai sugebėjo įrodyti, kad šunys yra neįtikėtinai jautrūs oro pokyčiams. Tai priskiriama šių gyvūnų gebėjimui pajausti barometrinio slėgio pokyčius.
Be to, šunys atkreipia dėmesį į drėgmę ir ozono koncentraciją, kurie keičiasi prieš blogus orus.
Vienas tyrimas parodė, kad šunys taip pat yra jautrūs statinei elektros energijai, kuri leidžia nujausti perkūniją.
Šunys jaučia žmonių baimę
Sunku įsivaizduoti, kad šunys užuodžia jūsų kraują, bet jie tikrai užfiksuoja jūsų emocijas. Šie gyvūnai jaučia baimę, nes jie yra jautrūs adrenalino kvapui kraujyje.
Jus mylintis augintinis tikriausiai stengsis būti šalia, kad jaustumėtės patogiau.
Šunys žino, kad graudus žvilgsnis suveikia
Tos meilios akys. Kas gali joms atsispirti? Šunys žino, kad jūs negalite, todėl pasinaudoja panašiu žvilgsniu savo tikslais.
Mokslininkai nustatė, kad, kai žiūrite į kailinius naminius gyvūnus, jūsų smegenyse išsiskiria oksitocinas, chemikalas, kuris leidžia jums jaustis laimingam.
Šunų smegenyse vyksta tokia pati reakcija, todėl jie mėgsta pažvelgti į savo šeimininkus.
Šunys jaučia šeimininko priešus
Jei šuo pradeda loti ant žmogaus, kurio jūs tikrai nemėgstate, tai nėra atsitiktinumas.
Augintiniai jaučia jūsų kūno pokyčius ir pradeda iš anksto nemėgti žmogaus, kuris jums yra nemalonus. Ar galima pasitikėti žmogumi, kuris nepatinka šeimininkui?