Mes visi mėgstame mielus ir gražius šunis. Tačiau kiekvienas šuniukas yra skirtingas, net ir tie, standartiškai „normalūs“, vis tiek kažkuo skiriasi vieni nuo kitų. Ir vis dėlto kiekvienas šuo yra gražus viduje ir nusipelno meilės.
Tačiau daugelio globos namų patirtis rodo, kad, deja, dažniau priglaudžiami yra gražūs šuniukai. „Bjaurūs“ šunys įvaikinami kur kas rečiau. Darbuotojams dažnai tenka aiškinti žmonėms, kad verta nekreipti dėmesio į neįprastą jų išvaizdą.
Šį šunį šeima paliko šunį dėl burnos defekto. Jiems nerūpėjo, kas jam nutiko. Laimei, buvo žmonių, kurie jį prižiūrėjo ir suteikė antrą šansą. Štai jo istorija.
2015 m. šuo, vardu Bjarni, buvo rastas Hantsvilio (JAV) gatvėse. Kaip atrodė šuo, šokiravo.
Šuo buvo netekęs pusės nosies ir nemažos dalies lūpų. Jam buvo išmušti dantys ir matėsi įkandimo žymės. Tarsi jį būtų užpuolęs kitas gyvūnas. Jam buvo sunku kvėpuoti ir valgyti.
Šuo buvo vardu Bjarni
Savivaldybės tarnyboms pavyko rasti Bjarni savininkus. Tačiau jie buvo šokiruoti dar labiau. Apie pakartotinį šuns pasiėmimą šeimininkai nė girdėti nenorėjo. Ir jie tiesiog paliko jį mirti.
„Jie nebenorėjo jo laikyti ir jiems nerūpėjo, kas jam nutiko.“, – rašė gyvūnų globos grupė „Šv. Pranciškaus angelai“ Facebook.
Savininkų atstumtas Bjarni atsidūrė prieglaudoje. Laimei, jis ten sutiko nuostabių žmonių, kurie suteikė jam reikalingą priežiūrą.
Prieglaudos įkūrėja Anne Graber, išgirdusi Bjarni istoriją, iškart nusprendė jam padėti. Jis buvo priimtas į prieglaudą „Šv. Pranciškaus angelai“. Ana iš karto žinojo, kad šuo liks pas juos, kol pasveiks, o tada ieškos jam naujų namų.
Nepaisant sveikatos problemų, Bjarni buvo laimingas. „Atrodo, kad jis nežino savo apribojimų ir sužalojimų.“, – laikraščiui „Huffington Post“ sakė Anne. „Jis myli viską, kas juda.“
„Jis patiko net labiausiai dominuojantiems ir agresyviausiems mūsų prieglaudos šunims.“, – pridūrė ji „Daily Mail“.
Būtina operacija
Anne Gaber iš karto pradėjo ieškoti vietos, kur kas nors padėtų jai išgydyti Bjarni. Ji ieškojo pagalbos įvairiose grupėse ir fonduose. Ji rado Persijos įlankos veterinarijos specialistų klinikos gydytoją Jasoną Balarą, kuris sutiko operuoti šunį.
Prieglaudos darbuotojai savo „Facebook“ puslapyje organizavo lėšų rinkimo kampaniją operacijos išlaidoms padengti. Akcija buvo sėkminga. Buvo surinkta daugiau nei 5100 dolerių.
Operacijos metu chirurgas atkūrė Bjarni veidą ir taip pat sulygiavo jo nosį su sinuso ertmėmis. Dėka operacijos Bjarni turėjo visiškai pasveikti, o po sveikimo laikotarpio jis turėjo būti atiduota naujiems globėjams.
Operacija buvo sėkminga ir pavyko viskas, ką planavo veterinaras. Po jos Bjarni tapo beveik neatpažįstamas.
Praėjus keliems mėnesiams po operacijos, Bjarni pagaliau rado naujus namus ir naują šeimą. Naujieji šeimininkai jį parsivežė namo 2016 metų vasarį. „Nauji šeimininkai buvo sužavėti iš pirmo žvilgsnio.“, – „Facebook“ rašė prieglaudos darbuotojai.
Anne Graber labai džiaugiasi, kad galėjo jam padėti. Jei ne operacija, jo likimas būtų buvęs nekoks. „Aš tuo tikiu, gyvūnai yra tam, kad išmokytų mus žmogiškumo ir užuojautos.“, – sakė ji „Huffington Post“. – „Jų dėka mes turime tikslą.“
Nuostabu, kad šis šuo pateko į gerų žmonių rankas ir gavo antrą šansą gyventi!