Kiekvienas šuo nusipelno mylinčių namų. Juo labiau tie, kuriems liko nedaug laiko tarp mūsų. Deja, vyresnio amžiaus šunys prieglaudose dažnai neturi jokių galimybių rasti mylinčius namus. Ir labai dažnai paskutinėmis gyvenimo dienomis jie neturi nė vieno žmogaus, kuris galėtų jiems suteikti bent truputį meilės.
Laimei, pasaulyje yra tokių žmonių kaip Valerie. Moteris pakeitė visą savo gyvenimą, kad sukurtų meilės kupinus namus pagyvenusiems ir mirštantiems prieglaudos šunims. Savo namus ji pavertė šunų globos namais, kuriuose šiuo metu gyvena 80 globotinių.
44 metų Valerie Reid iš Hermitage’o, Misūrio valstijoje, nusprendė rūpintis senais šunimis po tam tikrų savo išgyvenimų.
Kaip viskas prasidėjo
Pasak „SWNS“, Valerie sunkiai rado namus pagyvenusiam dobermanui, kuris priklausė jos tėvui. Moters tėtis nebegalėjo pasirūpinti šunimi, nes pats kovojo su vėžiu. Valerie negalėjo pati pasirūpinti šunimi, nes jos namuose jau buvo didžiausias leistinas gyvūnų skaičius, nustatytas vietos teisės aktuose.
„Ieškojome visur, bet nė vienas centras nenorėjo jo priimti dėl amžiaus“, – prisiminė Valerie.
Po ilgo laiko jai pavyko rasti dobermanui namus. Tai buvo ūkis, kuriame buvo prižiūrimi vyresni šunys. Tai buvo puiki vieta šiam šuniui, kuris ten išgyveno dar pusantrų metų. Ši vieta Valerie tapo tikru įkvėpimu.
„Po šios patirties pradėjau galvoti apie sunkią vyresnio amžiaus šunų padėtį”, – „SWNS“ sakė Valerie. „Tik tada aš supratau, kiek daug šunų reikia pagalbos. Vyresnius šunis visi tiesiog pamiršta.“
Šios patirties paveikta Valerie su vyru Joshu įkūrė nevyriausybinę organizaciją, kuri rūpinasi vyresnio amžiaus šunimis: senų šunų prieglaudą – „Whispering Willows“. Jie nusipirko 280 kvadratinių metrų ploto namą Hermitage, kad galėtų prižiūrėti daugybę vyresnių šunų.
„Priimame ne jaunesnius kaip 12 metų amžiaus šunis. Kai kurie jų turi specialių poreikių, kai kurie miršta“, – „Ozarks First“ sakė Valerie. „Kai kurie iš jų atvyksta pas mus tik tam, kad ramiai numirtų.“
Deja, daugelis šunų, kuriuos jie priima, yra smurto ar prievartos aukos. Valerie ypač gerai prisimena atvejį, kai buvo rastas šuo prirakintas grandinėmis ir be galimybės pasislėpti pavėsyje, kai temperatūra siekė beveik 39 laipsnius.
„Daugelis pas mus atvykstančių šunų yra psichologiškai palūžę arba fiziškai išsekę. Baisu, kad kažkas taip su jais galėjo pasielgti“, – „KY3“ sakė Valerie.
Laimei, jie pateko pas Valerie, kurios tikslas – sukurti pagyvenusiems ir sergantiems šunims vietą, kur jie jaustųsi mylimi ir galėtų ramiai nugyventi savo paskutines gyvenimo dienas.
„Kai šunys patenka pas mus, jie lieka su mumis iki galo. Jiems niekada nereikia mūsų palikti. Tai jų namai visiems laikams. Su mumis jie daugiau nepatirs jokių traumų.“
Daugiau nei 80 gyventojų
Bėgant metams, jų centras išaugo. Pasak „SWNS“, šiuo metu šioje pagyvenusių šunų prieglaudoje dirba 17 žmonių, kurie rūpinasi senyvais šunimis. Šiuo metu jie turi 80 gyventojų.
„Mūsų centras kasmet auga. Jis pranoko mūsų lūkesčius! Man patinka, kad turiu tiek daug globotinių, kurie atsilygina už jiems suteiktą meilę.“
Valerie sako, kad nuo centro įkūrimo pradžios jie priėmė apie 800 šunų. Dėl savo amžiaus šunys labai dažnai miršta. Statistiškai per savaitę miršta penki globotiniai, tačiau tiek pat šunų vėl atsiduria jų globoje.
Nors tai labai sunkus darbas, Valerie didžiuojasi galėdama padėti pagyvenusiems šunims numirti tinkamomis sąlygomis.
„Mūsų misija – paruošti šunis gyvenimo pabaigai. Niekas nežino, ar jie sulauks rytojaus“, – sakė ji „SWNS“. „Mūsų globotiniai miršta ramiai ir mylimi. Taip, skaudu, bet mums garbė suteikti jiems geriausias sąlygas paskutinėmis jų gyvenimo akimirkomis.“
Vyresni šunys nusipelno mylinčių namų, kuriuose galėtų praleisti paskutines savo gyvenimo dienas. Puiku, kad pasaulyje yra tokių žmonių kaip Valerie, kurie rūpinasi vyresniais šunimis paskutinėmis jų gyvenimo dienomis.
Dalinkitės šiuo straipsniu ir informacija apie nuostabią pagalbą, kurią teikia ši pagyvenusių šunų prieglauda.