Šuns lojimas tikrai nėra pats maloniausias garsas, tačiau tam tikrais atvejais jis yra visiškai pagrįstas ar net naudingas. Šuns lojimas gali atbaidyti įsibrovėlius, kurie nenori turėti nieko bendra su nedraugiškai nusiteikusiu gyvūnu. Taip pat šuns lojimas tam tikrose situacijose gali atkreipti šeimininko dėmesį. Šuns lojimo priežastys gali būti labai įvairios, todėl naudinga išsiaiškinti, kurias jų ekspertai laiko pačiomis dažniausiomis.
Baimė
Šuo gali loti likęs vienas. Jei jis jaučia nerimą, natūralu, kad jis tai išreiškia balsu. Panašiai elgiasi ir sužeisti ar apleisti gyvūnai.
Jei šuo loja iš baimės, vertėtų būti atsargiems: jei nubausite šunį už lojimą, šuns psichologinė būklė taps dar blogesnė.
Stenkitės savo augintinį apgaubti meile ir rūpesčiu. Tokiu atveju situacija laikui bėgant pagerės.
Manipuliavimas
Ekspertai mano, kad augintiniai gana sumaniai manipuliuoja savo šeimininkais. Jei šeimininkas išgirsta lojimą, jis kaip įmanydamas stengiasi nuraminti augintinį: jis gali pasiūlyti šuniui skanėstą, žaislą ar taip laukiamą pasivaikščiojimą.
Jei augintinis mano, kad jo lojimas yra naudingas, natūralu, kad jis tokį savo elgesį yra linkęs kartoti.
Šeimininkas savotiškai giria savo šunį už blogą elgesį, taigi, šuniui tai yra labai naudinga.
Kitų šunų „palaikymas“
Kartais negirdime kitų šunų lojimo, tačiau mūsų augintinių klausa yra kur kas geriau išvystyta. Jei jūsų šuo išgirsta kito šuns lojimą, jis gali jį „palaikyti“ ir prie jo prisijungti.
Toks elgesys gana dažnai pastebimas daugiabučiuose, kuriuose gyvena daug šunų. Jei vienas šuo pradeda loti, netrukus prie jo prisijungia ir kiti gentainiai.