Reguliarus augintinio ausų valymas yra viena svarbiausių higienos procedūrų. Nors sveikų suaugusių kačių ausys įprastai būna nepriekaištingai švarios, tačiau jų būklę rekomenduojama tikrinti bent kartą per savaitę. Jei to nepaisysite, jūsų mylimas augintinis gali susirgti rimtomis ausų ligomis. Kaip rūpintis katės ausų higiena? Apie tai papasakojo ekspertai.
Kodėl svarbu rūpintis katės ausimis?
Deja, dauguma kačių augintojų nežino, kaip yra svarbu reguliariai valyti katės ausis. Vieni tiesiog nemato reikalo tą daryti, o kiti baiminasi, kad valydami ausis gali katę sužeisti. Žinoma, katės yra labai švarūs gyvūnai, kurie kasdien kruopščiai nusiprausia, tačiau nereikėtų pamiršti, kad katė savarankiškai negali išsivalyti ausų. Būtent todėl yra svarbu reguliariai įvertinti ausų būklę, o prireikus jas išvalyti.
Katės gali sirgti labai įvairiomis ausų ligomis, tokiomis kaip grybelis, bakterinės infekcijos, uždegimai ir niežai. Įvairios ausų ligos kates dažnai puola tada, kai jų imunitetas yra nusilpęs. Svarbu žinoti, kad kačių ausų ligos yra itin sunkiai gydomos ir yra linkusios kartotis. Jei katės ausų priežiūrai skirsite pakankamai laiko, įvairių ligų bus galima išvengti.
Kaip prižiūrėti katės ausis?
Ausų būklę ir švarą įvertinkite bent kartą per savaitę. Atkreipkite dėmesį į tai, ar ausys nėra paraudusios, ar nėra nešvarumų arba išskyrų. Prie ausų higienos procedūrų pratinkite katę nuo mažumės, nes tuomet suaugusi katė priims tai kaip savaime suprantamą dalyką. Jei katė bus nepratusi prie ausų higienos procedūrų, ji gali gintis dantimis ir nagais.
Kačių ausų priežiūros produktai
Ausų valymas nėra ilga ir sudėtinga procedūra. Procedūrai tereikia vatos tamponėlio, vaikiško aliejaus ar specialaus skysčio, kurio galima įsigyti naminių gyvūnėlių parduotuvėse. Taip pat rekomenduojama naudoti alyvuogių aliejų, nes jis puikiai tirpina ausies viduje susikaupusią sierą.
Jei ausų infekcijos yra linkusios kartotis, vertėtų įsigyti specialių priemonių, kurios yra skirtos kačių ausų valymui. Tokios priemonės yra praturtintos papildomomis medžiagomis, turinčiomis antiseptinį poveikį. Rinkdamiesi tinkamiausią priemonę pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kuris tikrai patars, koks sprendimas gali būti palankiausias.
Kaip valyti katės ausis?
Pasirūpinkite, kad ausų priežiūros procedūros katei asocijuotųsi su kažkuo maloniu. Iš karto po procedūros palepinkite katę mėgstamais skanėstais, pasiūlykite įtraukiantį žaidimą, ar tiesiog paglostykite katę.
Skystis, kurį naudosite katės ausų valymui, turi būti artimas katės kūno temperatūrai. Ausų valymo skysčio buteliuką įdėkite į indą su šiltu vandeniu ir palaukite, kol jis sušils. Į katės ausis įlašinkite po 2-3 naudojamos priemonės lašus.
Švelniai pamasažuokite katės ausį, kad skystis pasklistų po visą katės ausies paviršių. Palaukite kelias sekundes, kol naudojamas skystis ištirpins susikaupusią sierą, ir tuomet išvalykite ausį vatos diskeliu.
Ausų valymas katėms yra būtinas, todėl nepamirškite pasirūpinti šia higienos procedūra.