Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kaip išmokyti šunį miegoti jam skirtoje vietoje?

Miegas šunims yra nepaprastai svarbus, todėl svarbu pasirūpinti, kad jūsų augintinis turėtų tinkamą miegui skirtą vietą.

1. Kiek šunys miega?

Šunys – gyvūnai, kuriems reikia daug miego, ir,  žinoma, fizinės bei protinės veiklos. Miego trukmė priklauso nuo gyvūno amžiaus, dydžio ir aktyvumo. Šuniukai gali miegoti iki 18 valandų per parą. Jauni šunys išeikvoja daug energijos tiek fiziškai, tiek emociškai. Jie tyrinėja pasaulį, ir kaskart atranda kažką naujo. Jauni šunys turi išmokti tinkamo elgesio, reaguoti į komandas ir suprasti, kokias grėsmes kelia pasaulis. Kiekviena veikla iš jauno šuniuko pareikalauja labai daug energijos, todėl jis gali užmigti pačiu netikėčiausiu metu, pavyzdžiui, kai jis valgo.

Suaugusiam šuniui reikia mažiau miego. Įprastai suaugę šunys miega nuo 12 iki 15 valandų per parą, ir tai visada priklauso nuo jo aktyvumo. Pratimai, žaidimai ir protinė veikla teigiamai veikia miego kokybę. Jei šuo miegos per mažai, tai gali sukelti sveikatos problemų.

2. Kokia turėtų būti šuns miegojimo vieta?

Nesvarbu, ar jūsų šuo miega narve, manieže ar lovoje, jis ten praleis daug laiko. Būtent todėl į šuns guolio pirkimą reikėtų žiūrėti atsakingai. Laimei, šiandien galime rasti tikrai kokybiškų augintiniams skirtų guolių. Įvertinkite tai, kad po kurio laiko augintiniui teks pirkti naują guolį. Šunys auga ganėtinai greitai, todėl jo guolis anksčiau ar vėliau taps per ankštas. Taip pat įvertinkite ir tai, ar šuns guolis vis dar yra pakankamai patogus ir nedeformuotas. Pavyzdžiui, galite įsigyti guolį su silikoniniu užpildu, nes tokia augintinio „lova“ ilgai išlaikys pirminę formą.

Kai kurių veislių šunys, pavyzdžiui, Sibiro haskiai, pirmenybę teikia miegojimui lauke. Šios veislės šunys turi labai tankų kailį, todėl šalčiai jiems nėra baisūs. Įrengdami šuns voljerą pasirūpinkite, kad jis būtų praktiškas ir patogus: nereikėtų pamiršti, kad šunys estetikai neteikia jokios reikšmės. Voljeras turėtų apsaugoti šunį nuo vėjo, lietaus ir sniego, vasarą – nuo saulės, o žiemą – nuo šalčių. Būdoje vertėtų įrengti ir izoliacinį sluoksnį, o jos vidų iškloti šiaudais. Voljerą geriausia įrengti tokioje vietoje,  iš kurios gyvūnas galėtų stebėti namus, kiemą ir žmones.

3. Kodėl šuo nenori miegoti savo guolyje?

Priežasčių, kodėl šuo gali atsisakyti miegoti savo guolyje, yra ne taip ir mažai. Galbūt guolis yra netinkamo dydžio, jis nėra pakankamai patogus, galbūt guolis purvinas ar šlapias, ir t.t. Kartais priežastis yra labai paprasta – guolyje yra padėta žaislų ar kitų daiktų. Ne visiems šunims tai patinka, todėl šuo gali atsisakyti rinktis savo „miegamąjį“. Guolio vieta taip pat yra labai svarbi. Guolis turėtų būti ramioje vietoje, iš kurios šuo galėtų stebėti, kad vyksta aplinkui.

Kai kurie namuose gyvenantys šunys pirmenybę teikia tokiems guoliams, kurie turi stogą, nes tai sukuria saugumo jausmą. Tokiu atveju galima įsigyti narvą ar medžiaginį boksą. Pasirūpinkite, kad  šis šuns „miegamasis“ būtų tinkamo dydžio, ir jame augintinis jaustųsi saugus ir ramus.

4. Kada ir kaip išmokyti šunį miegoti jam skirtoje vietoje?

Kai tik šuniukas atsiranda jūsų namuose, gali kilti pagundų leisti jam miegoti jūsų lovoje. Taip, šalia jūsų jam tikrai bus gera ir saugu, tačiau tuomet, jei ateityje neketinate leisti šuniui miegoti lovoje, nereikėtų taikyti išimčių net ir pirmąją naktį. Augantis šuo jūsų lovoje gali užimti pernelyg daug vietos, todėl miegoti kartu gali būti nepatogu. Geriausia nuo pat pirmų dienų pratinti savo augintinį miegoti jam skirtoje vietoje. Jo guolis turėtų būti patogus ir pritaikytas šuns dydžiui. Svarbiausia užduotis – išmokyti šunį savo guolį vertinti kaip ramybės oazę. Kas kartą, kai augintinis eina į savo guolį, apdovanokite jį skanėstu ar kramtymui skirtu žaislu.

Taip pat naudinga šunį išmokyti komandos  „į vietą“. Šią komandą reikia pasakyti tada, kai šuo nori atsigulti ar atsisėst savo guolyje. Apdovanokite šunį kas kartą, kai jis atsigula į savo guolį. Savo guolį šuo turėtų vertinti kaip vietą, kurioje jis gali netrukdomas ilsėtis. Nesaugumo jausmas šuniui gali kelti didžiulį stresą, todėl guoliui turi būti parenkama tinkama vieta.

5. Kaip išmokyti šunį miegoti voljere?

Šunų šeimininkai gana dažnai nerimauja, ar šuo pripras prie voljero, ir kaip jis jame jausis. Taip, išmokyti šunį miegoti voljere gali būti sunkiau nei namuose padėtame guolyje, nes šuo neturės galimybės stebėti savo šeimininko ir būti šalia jo. Jei pasiryžote išmokyti šunį miegoti voljere, neturėtumėte jo leisti į namus, nes tuomet šią taisyklę šuo priims kaip savaime suprantamą dalyką.

Voljero vieta turėtų būti tokia, kad šuo turėtų galimybę stebėti aplinką, tačiau taip pat yra svarbu, kad šuo čia jaustųsi saugus. Pasirūpinkite, kad šuns miego vieta visada būtų švari, šuo turėtų prieigą prie švaraus vandens, žaislų, skirtų graužimui, arba kramtalų. Kas kartą, kai šuo atsigula ilsėtis, pagirkite jį ir paskatinkite skanėstu, nes tuomet jūsų augintinis voljerą sies tik su pačiais maloniausiais dalykais.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---