Stulbinantys G. Mirandos užfiksuoti vaizdai, kuriais pasidalino „Survival International“, suteikia unikalią galimybę pasidairyti, kaip gyvena įvairių tautų žmonės: nuo paslaptingųjų sentineliečių Šiaurės Sentinel saloje (Indija) iki Amazonės genčių netoli Brazilijos Džavari upės slėnio, besiribojančio su Peru. Visose šiose nuotraukose užfiksuoti tikrai unikalūs vaizdai.
Civilizacijos nepaliestų genčių egzistavimo įrodymas
2018 m. „YouTube“ kanale buvo pasidalinta Mirties salos ekspedicijos metu užfiksuotais vaizdais, kuriuose pristatomos šios atokios gyvenvietės ir jų gyventojai. Šis įrašas sulaukė daugiau nei 3,5 milijono peržiūrų. Pamatykite vietinius gentainius, apsiginklavusius tradiciniais lankais ir strėlėmis, smalsiai žiūrinčius į sklandančius bepiločius orlaivius. Šios genties atstovų gyvenimas gerokai skiriasi nuo mūsų.
Sužavėti „YouTube“ žiūrovai išreiškė didžiulį nuostabą dėl didžiulio skirtumo tarp jų ir šių genčių žmonių gyvenimo. Vienas komentatorius stebėjosi: „Man atrodo, kad mūsų gyvenimas skiriasi. Tai, kad jie net nežino apie maisto prekių parduotuves, gamyklas, telefonus, socialinių tinklų egzistavimą, apie viską, kas daro mūsų visuomenę tokia, kokia ji yra. Tai taip siurrealu.“
Šioms gentims gresia pavojus, todėl joms reikia apsaugos
Vis dėlto, šioms civilizacijos nepaliestoms gentims dabar gresia pavojus ir jas reikia apsaugos. FUNAI, Brazilijos nacionalinis indėnų fondas, vaidina pagrindinį vaidmenį formuojant politiką, susijusią su čiabuvių gentimis. Šių genčių kasdienybės fiksavimas dronais pabrėžia jų įsipareigojimą išsaugoti šias kultūras.
Nors kai kurie vaizdai užfiksuoti 2008 m., Survival International teigimu, jų reikšmė nėra sumažėjusi. Genčių ekspertas José Carlos dos Reis Meirelles Júnior teigia, kad būtina imtis skubių veiksmų ir apsaugoti šias gentis nuo išorinių grėsmių, pavyzdžiui, Peru vykstančio nelegalaus medžių kirtimo.
„Mes fiksavome jų kasdienybę dronais, kad parodytume jų namus, norėjome įrodyti, kad jie yra ten, kad parodytume, kad jie tikrai egzistuoja“, – sakė jis.
Taip pat pasirodė Amandos McBaine ir Jesse Moss režisuotas jaudinantis dokumentinis filmas „Misija“, kuriame pasakojama apie tragišką amerikiečių misionieriaus Johno Alleno Chau likimą. Jo nelemtas bandymas užmegzti ryšį su sentineliečiais 2018 m. baigėsi jo ankstyva mirtimi, simbolizuojančiu subtilią pusiausvyrą tarp smalsumo ir pagarbos šioms izoliuotoms bendruomenėms.