Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Dienos miego nauda ir žala

Daugelis tikriausiai girdėjote, kad dienos miegas yra labai naudingas. Tai tiesa, tačiau yra tam tikrų sąlygų, kurių bioenergetikos srities mokslininkai ir ekspertai pataria griežtai laikytis, kad nebūtų pakenkta sveikatai.

Anksčiau ne kartą kalbėjome apie tai, kaip tinkamai pailsėti naktį, kad atkurtumėte jėgas ir energiją. Pasirodo, tai galima padaryti ir dieną, nes dienos miegas yra nepaprastai naudingas, ypač tiems žmonėms, kurie labai pavargsta pirmoje dienos pusėje.

Dienos miego nauda

Mokslininkai atliko daug eksperimentų ir išanalizavo daug svarbių duomenų bei stebėjimų. Paaiškėjo, kad dieną miegantys žmonės turi geresnę atmintį, geresnę sveikatą, geriau išlaiko dėmesį, fizinę ir psichinę ištvermę. Dienos miegas yra tikrai panacėja nuo daugelio negalavimų ir problemų. Jis gali pagerinti jūsų gyvenimą.

Dienos miegas atveria čakras ir priverčia jas dirbti intensyvesniu tempu. Jūsų kūnas atjaunėja, o biolaukas labai sustiprėja. Tai pagerina nuotaiką, padidina imunitetą, taip pat teigiamai veikia psichiką, gebėjimą apsiginti nuo toksiškų žmonių ir energetinių vampyrų išpuolių.

Dienos miegas padeda kovoti su nuovargiu. Žmogus, jaučiantis stiprų jėgų nutekėjimą ir norą pailsėti, turėtų leisti sau miegoti dieną. Žodžiu, dienos miegas yra tikrai geras, tačiau yra keletas svarbių sąlygų, kurių reikia laikytis, kad netyčia nesužalotumėte savęs.

Kaip įsitikinti, kad dienos miegas nėra kenksmingas

Pirmiausia atsiminkite, kiek laiko reikia miegoti. Neikite miegoti vėliau nei 16:00. Jei nakčiai einate miegoti labai vėlai vakare, šį laiką galima šiek tiek pavėlinti – iki 17 ar net 18 valandos, tačiau geriau to nedaryti, nes mūsų bioritmai priklauso ne tik nuo režimo, bet ir nuo šviesos kiekio. Jei užsnūsite vėliau nei 16 val., naktį galite užmigti labai sunkiai. Jei, priešingai, viskas bus padaryta teisingai, tada šiek tiek pamiegojus dieną, užmigti naktį bus daug lengviau. Be to, laiko pasirinkimas priklauso nuo metų laiko. Žiemą saulė leidžiasi anksčiau, todėl melatonino gamyba prasideda anksčiau. Žiemą geriau miegoti pietų miego iki 14–15 valandos. Vasarą šis laikas gali būti ir vėlesnis.

Miegoti dieną neverta ilgiau nei pusvalandį. Energetiniu požiūriu šios taisyklės pažeidimas gali sukelti jėgų praradimą, čakrų uždarymą. Štai kodėl daugelis žmonių po dienos miego jaučiasi labai pavargę ir lyg būtų „šlapiu skuduru trenkti“. Greičiausiai jie miega per ilgai. Maždaug po 30 minučių žmogus panyra į gilaus miego fazę, pabudus per ją jaučiamės prastai. Todėl miegoti reikėtų iki 30 minučių arba 1–1,5 val., nes maždaug tiek trunka pilna viena miego fazė.

Kaip ir naktį, ir dieną miegant svarbi rami aplinka. Šis pusvalandis turėtų būti kuo tylesnis. Tik tokiu būdu jūsų kūnas pasikraus energijos, o trumpalaikė atmintis bus išvalyta nuo negatyvo ir nereikalingos informacijos, susikaupusios per pirmąją dienos pusę.

Ekspertai pastebi, kad dienos miegas itin efektyvus kartu su meditacijomis nuo streso ir išsekimo. Stenkitės rūpintis savo sveikata ir duokite kūnui reikalingo poilsio, jei nenorite perdegti ir susilpninti imuniteto.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---