Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Cillian Murphy kelionė per jo įkūnytus herojus

Cillian Murphy laimėjo geriausio aktoriaus titulą ir gavo Oskarą už Openheimerio vaidmenį. Aktoriaus vaikystėje niekas nedrįso pagalvoti, kad šis berniukas taps žvaigžde. Tačiau tada įvyko tikras žmogaus sukurtas stebuklas, o dabar visas pasaulis kalba apie airį Cillian Murphy, kuris visus sužavi savo mėlynomis akimis.

Vaikystė ir paauglystė

Cillian Murphy gimė Airijoje, mažame Duglaso miestelyje, Korko priemiestyje. Jis buvo vyriausias iš keturių vaikų, ir mes visi žinome, kaip vyksta tokio vaiko gyvenimas: per daug atsakomybės, per mažai dėmesio. Aktoriaus mama dėstė muziką, tėtis dirbo Švietimo ministerijoje, visa šeima buvo pamaldūs katalikai. Berniukas, žinoma, buvo išsiųstas į katalikišką mokyklą, tačiau Cillian ten nepritapo. Dėl savo išdaigų jis nuolat sulaukdavo kritikos ir netgi atsidūrė ant pašalinimo slenksčio. Galbūt vienintelis dalykas, kuris jį išgelbėjo, buvo geri pažymiai.

Po daugelio metų aktorius pripažįsta, kad gyvenimas padarė jį ateistu, nepaisant jo tėvų katalikiško auklėjimo.

Ketvirtaisiais vidurinės mokyklos metais Cillian atėjo į protą – jam atsibodo būti nuolatiniu svečiu direktoriaus kabinete. Jaunuolio teigimu, mokykloje per daug dėmesio buvo skirta sportui, o per mažai – menui. Tačiau ten, mokyklos dramos būrelyje, jis pirmą kartą pajuto scenos malonumą. Tačiau vyras buvo tikras, kad jo likimas – tapti roko žvaigžde. Iš mamos jis paveldėjo puikią klausą ir meilę muzikai. Bet daugiau apie tai vėliau – tuo tarpu Cillian Murphy, primygtinai reikalaujant savo tėvams, įstojo į Korko universitetą, kad taptų teisininku. Tačiau motyvacijos mokslams nebuvo.

„Aš neturėjau ambicijų to mokytis“, – sakė aktorius.

Roko žvaigždės karjera

Dar mokydamasis vidurinėje mokykloje Cillian Murphy pamėgo viešai kalbėti. Scenoje jis jautėsi kaip niekad gyvas, jį džiugino žiūrovų džiaugsmas – tačiau jis nematė savęs kaip teatro aktoriaus. Jis matė save kaip roko žvaigždę. Kai jam buvo maždaug dvidešimt, Cillian grojo įvairiose grupėse, pats rašė dainas ir muziką, jis ir jo draugai dievino „The Beatles“ ir svajojo pakartoti jų sėkmę.

Sėkmingiausias projektas, kuriame dalyvavo Cillian Murphy, buvo grupė „The Sons of Mr. Greens“, kuri buvo pavadinta pagal Franko Zappos dainą. Tai buvo jo ir brolio duetas. Viename iš pasirodymų vaikinai buvo pastebėti, supažindinti su įrašų kompanija, kuri pasiūlė sutartį dėl penkių albumų iš karto. Skamba gerai? Tačiau gyvenime, kaip įprasta, viskas yra sudėtingiau.

„Grupė specializuojasi keistuose dainų tekstuose ir begaliniuose gitarų solo”. Cillian brolis vis dar mokėsi mokykloje. O pasiūlyta suma buvo juokinga. Cillian nusprendė, kad nėra pasirengęs taip lengvai nulemti viso savo ateities likimo. Jis norėjo laisvės. Jis atsisakė sutarties, metė universitetą ir nusprendė užkariauti teatro sceną. Ši idėja Cillian Murphy kilo tuomet, kai jis universitete dalyvavo „A Clockwork Orange“ pastatyme. Šis spektaklis jį taip įkvėpė, kad netrukus jis vaidino mėgėjiškame spektaklyje, o vėliau miesto operos teatro scenoje.

Tačiau Cillian prisipažįsta, kad jį patraukė ne tiek dramatiško aktoriaus karjera, kiek su šia šlove ateinantys vakarėliai ir moterys.

Betmenas

Jo mokyklos teatro režisierius Patas Kiernanas suvaidino didžiulį vaidmenį Cillian Murphy tobulėjant kaip aktoriui. Nežinia, koks būtų buvęs būsimos pasaulinės žvaigždės likimas, jei Patas Kiernanas nebūtų privertęs jo dalyvauti atrankoje dėl vaidmens airių dramaturgo Endos Walsh spektaklyje „Disco Pigs“. Jam buvo pasiūlytas sunkaus paauglio vaidmuo, o Cillian, kaip vėliau paaiškėjo, tam puikiai tiko. Jis nuėjo į perklausą ir atrodė, kad ją užpildė. „Buvau nepaprastai pasipūtęs ir neturėjau ko prarasti, o tai, manau, tiko šiam vaidmeniui”.

Spektaklis gavo apdovanojimą, trupė išvyko į gastroles: aplankė Europą, Kanadą, Australiją. Turas truko dvejus metus, o viename iš Cillian Murphy pasirodymų jį pastebėjo būsimasis jo agentas. Jis pažadėjo vaikinui šlovę, ir šlovė atėjo. Vėlesniais metais Cillian vaidino Šekspyro kūriniuose ir pasirodė televizijoje. Iš pradžių jis vaidino nedideliuose nepriklausomuose ir trumpametražiuose filmuose, tačiau po trejų metų gavo pagrindinį vaidmenį „Disco Pigs“ ekranizacijoje – tuo pat metu jis parašė filmo garso takelį. 2001 metais Cillian Murphy debiutavo BBC, tapdamas tikra suaugusiųjų žvaigžde, tačiau jis vis dar nežinojo, kokia bus jo ateitis.

Cillian Murphy jau buvo žinomas aktorius, kai Christopheris Nolanas pradėjo filmuoti Betmeną. Jau tada buvo aišku, kad filmas bus hitas, o airių aktorius sėdo į lėktuvą ir išvyko į atranką. Jis suprato, kad jo plonas kūno sudėjimas vargu ar leis jam vaidinti superherojų, tačiau tikėjosi, kad jo žavesys nugalės Nolaną. Taip ir atsitiko. Taip, režisierius negalėjo pasikviesti airio atlikti pagrindinį vaidmenį, tačiau jį visiškai pakerėjo aktorius ir jis buvo pakviestas įkūnyti daktarą Kraną.

„Su angelišku veidu, kuris gali greitai tapti grėsmingas, Cillian Murphy yra vienas elegantiškiausių monstrų pastaruosiuose filmuose”.

Visuomenė jį dievino. Kritikai jį dievino. Cillian Murphy gavo MTV apdovanojimą ir visišką pripažinimą. Po to jis pasirodė su Jude’u Law, Scarlett Johansson ir Colinu Firthu. Kas vyko toliau? Jis įžvelgė savyje dramatišką talentą ir norėjo išsiveržti iš niekšiško vaidmens. Jis norėjo gilumo. Jis norėjo kur nors pagrindinio vaidmens.

Elegantiškiausias blogiukas

Spauda Cillian Murphy pavadino „kitu Colinu Farrellu“. Iš tiesų, Cillian Murphy gyveno ramų, privatų gyvenimą. Tuo pačiu metu, savo karjeros viršūnėje, 2004 metais, vyras vedė savo merginą Yvonne McGuinness. Yvonne yra šiuolaikinė menininkė, dirbanti videomeno žanre. Pirmaisiais ir antraisiais santuokos metais ji pagimdė du sūnus. Dabar berniukai jau užaugo ir kartais net pasirodo su tėčiu festivaliuose.

Aktorius neturi puslapių socialiniuose tinkluose, jis prisipažįsta, kad nenori tokio likimo kaip Brado Pitto, kurio kiekvieną žingsnį seka paparaciai, todėl 2015-aisiais Murphy šeima persikėlė iš Londono centro į mansardą Dubline.

Jis sąmoningai gyvena tokį gyvenimo būdą, kuris nedomina bulvarinės spaudos. Jo airiška išvaizda, ramus tingus mėlynų akių žvilgsnis verčia režisierius matyti jį kaip piktadarį. Jie labai mėgsta jį filmuoti kostiuminėse dramose, tačiau Cillian visada norėjosi daugiau. Pirmasis jo mėgstamiausias vaidmuo buvo Konstantinas iš Čechovo filmo „Žuvėdra“. Cillianą Murphy sužavėjo vidinė kelionė, kurią herojus nukeliauja per visą pjesę, kelionė nuo rašytojo iki supratimo, kad kiekviena naujų formų paieška turi turėti prasmę.

Už Patriko Bradeno vaidmenį komediniame-dramų seriale „Pusryčiai ant Plutono“ Murphy buvo nominuotas „Auksinio gaublio“ apdovanojimui už geriausią aktorių ir laimėjo ketvirtąjį Airijos kino ir televizijos akademijos apdovanojimą. Žurnalas „Premiere“ citavo jo pasirodymą. Šis vaidmuo pareikalavo rimto psichologinio pasiruošimo ir „pasirengimo“, kaip juokavo Cillian Murphy: jis turėjo visiškai pašalinti visus kūno plaukus ir išsipešioti antakius. Norėdamas geriau suprasti pasaulį, kuriame turės kurį laiką gyventi, jis lankėsi atitinkamuose klubuose.

Peaky Blinders

Tikros šlovės Cillian Murphy sulaukė po to, kai jis pasirodė kaip Thomas Shelby televizijos seriale „Peaky Blinders“. Nebūtų perdėta sakant, kad milijonai moterų visame pasaulyje svajojo apie žavų banditą po to, kai šis airis jį suvaidino. Kaip visada, aktorius vaidmeniui ruošėsi labai rimtai. Prieš filmuodamasis jis daug laiko praleido su Airijos čigonais, kad geriau pažintų personažą, kurį vaidins.

Serialas sumušė visus topus. Šešis sezonus stebėjome Thomaso Shelby iškilimą, kaip jis įveikia iššūkius, kaip „sprendžia problemas“, kaip myli ir žudo.

Cillian pasakoja, kad filmuotis jam nebuvo lengva: jo personažas Thomas Shelby daug rūkė, tiesiogine prasme jis nuolat rūkė. Nors pats aktorius yra sveikos gyvensenos šalininkas. Jo labui buvo pagaminti specialūs cigarečių dublikatai, kurie atrodė ir rūkėsi kaip tikros cigaretės, tačiau jose nebuvo tabako. Per vieną sezoną herojus, o kartu su juo ir pats Cillian Murphy, surūkė 3000 šių imitacijų.

Be to, aktorius mėsos nevalgė jau 15 metų. Ne tiek dėl to, kad gailėjo gyvūnų, kiek dėl aplinkosaugos priežasčių: jam nepatiko mėsos pramonės poveikis aplinkai. Tačiau dėl filmavimo „Peaky Blinders“ jis turėjo vėl pradėti valgyti mėsą: be jos buvo neįmanoma įgyti vaidmeniui būtinos masės.

Openhaimeris

„Galinga istorija, pasakojama didžiausiu įmanomu mastu. Naujasis Christopherio Nolano filmas sukurtas pagal 2005 m. išleistą knygą „Amerikietis Prometėjas“. Istorija pasakoja apie fiziko J. Roberto Oppenheimerio gyvenimą ir jo atominės bombos sukūrimą. Nuo pat filmo pradžios viskas vystosi neįtikėtinai intensyviai“, – taip yra apibūdinamas filmas, kuriame Cilliant atliko pagrindinį vaidmenį.

Galiausiai Christopheriui Nolanui pavyko nufilmuoti savo mėgstamą airį pagrindiniame vaidmenyje. Cillian tai buvo pirmasis pagrindinis vaidmuo tokio lygio Holivudo dramoje. Tai neabejotinai Cillian Murphy karjeros viršūnė – vis dėlto tikime, kad jam pavyks užkariauti naujas aukštumas, nes vyrui dar tik 48 metai. Šis vaidmuo aktoriui atnešė Oskaro statulėlę.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---