Neseniai šalia Saulės buvo pastebėta neaiški veikla. Astronomai ir ufologai ne kartą teigia matę neatpažintus objektus, skrendančius žvaigždės fone, praneša earth-chronicles.ru.
O astronomas mėgėjas savo teleskopu sugebėjo užfiksuoti milžinišką NSO netoli Saulės. Objektas kairėje pusėje priartėjo prie Saulės, tada perėjo ją ir dingo gilyn į kosmosą.
Internete paskelbtas NSO vaizdo įrašas sulaukė tūkstančių peržiūrų. Daugelis nusprendė, kad užfiksuotas objektas yra ateivių laivas, vykstantis į kosmosą.
Konspirologai NSO veiklą Saulei artimoje erdvėje aiškina kaip galimą karą dėl Žemės ar artėjančią Apokalipsės siųstą saulės audrą.
Gegužę bus galima stebėti žaliosios kometos pasirodymą
Kometa Atlasas, aptikta 2019 m. gruodžio mėn., artėja prie Žemės. Gegužės pabaigoje ji priartės prie mūsų planetos minimaliu atstumu ir, jei iki tol nesudegs, bus matoma plika akimi, praneša „Mir 24“.
Dabar kometa skrieja netoli Marso orbitos, pamažu didindama skrydžio greitį. Anot astronomų, labai retai kometą galima pamatyti iš Žemės plika akimi. Paskutinį kartą toks įvykis buvo 1997 m.
Kometai artėjant prie saulės, jos ryškumas intensyvės. Per mažiau nei tris mėnesius jis jau padidėjo 4000 kartų. Pasak ekspertų, iki gegužės pabaigos kometą pagal ryškumą bus galima lyginti su Venera.
Vis dėlto yra tikimybė, kad kometa sunyks, kol Žemės gyventojai galės grožėtis dangiškuoju jos „pasirodymu“. Kometa judėjimo metu išskiria daug lakiųjų medžiagų. Mokslininkai dar nežino, ar jos branduolyje yra pakankamai užšaldytų dujų atsargų.
Jei kometa sunyks, astronomai tikisi užfiksuoti nuotraukų iš paskutinių jos gyvavimo sekundžių, naudodamiesi NASA erdvėlaiviu.
„Jo fotoaparatas yra labai jautrus, todėl galime stebėti, kaip kometos uodega sąveikauja su saulės vėju ir srovėmis“, – sako mokslininkai.
Atlasas išskirtinis dar ir tuo, kad jo orbita praktiškai atkartoja Didžiosios kometos, kuri praskrido netoli Žemės 1844 m., orbitą. Pasak astronomų, šie dangaus kūnai yra senos sunaikintos superkometos, skriejusios toje pačioje orbitoje Saulės sistemos gimimo metu, dalys.
Pro teleskopą galima pamatyti didžiulį objektą, artėjantį prie Žemės
Šis objektas keletą kartų buvo užfiksuotas paprastais ir kosminiais teleskopais. Brazilų astronomas Tio Abad’as teigia, kad prie Žemės artėja didžiulis dangaus kūnas. Jis jau keletą kartų pastebėjo objektą pro įvairius teleskopus. Dabar nežinomas objektas yra kažkur netoli Jupiterio ir Saturno, tačiau jo greitis kiekvieną dieną didėja, praneša „Earth-chronicles.ru”.
Tyrėjai pateikė įvairių spėjimų, koks gali būti tas didžiulis kosminis kūnas. Iš karto buvo prisimintos teorijos apie paslaptingąją X planetą, puikiai žinomą kaip Nibiru. Ufologai mano, kad tai gali būti milžiniškas ateivių laivas.
Tokių įvykių fone visi domėjosi keista anomalija, kuri buvo pastebėta praėjusią savaitę Trentone, Naujajame Džersyje. Alonso Entomas sugebėjo nufilmuoti paslaptingą dangaus objektą, esantį visai šalia Saulės.
Alonso teigė, kad dangaus kūnas judėjo labai greitai, tačiau jam pavyko jį užfiksuoti. Paslaptingas reiškinys truko tik apie 5 minutes, o tada pradingo…
Balandžio pabaigoje prie Žemės priartės didžiulis asteroidas
Balandžio pabaigoje pro mūsų planetą praskris didžiulis asteroidas. Jo susidūrimas su Žeme sukeltų negrįžtamą sunaikinimą, praneša CNN.
Laimei, dangaus kūno 52768 orbita bus gana dideliu atstumu nuo Žemės. O balandžio 29 d. – akimirką, kai jis priartės arčiausiai Žemės – kosmoso kūnas bus nutolęs daugiau nei 6 milijonus kilometrų. Palyginimui: Mėnulis sukasi aplink Žemę 16 kartų arčiau. Asteroido greitis yra didesnis nei 30 km/h.
Objektas 52768 buvo atrastas dar 1998 m. Tuo pačiu metu astronomai pažymėjo, kad asteroidas yra potencialiai pavojingas Žemei, nes jo orbita eina netoli mūsų planetos. Tačiau šiuo metu OR2 nekelia pavojaus žmonijos egzistavimui.
Dideli dangaus kūnai dažnai priartėja prie Žemės, kosminiais standartais, mažu atstumu. Pavyzdžiui, 2017 m. rugsėjo 1 d. asteroidas 3122 Florence (1981 m. ET3), kurio didžiausias plotis buvo beveik 9 kilometrai, praplaukė pro pat mūsų planetą. Kitą kartą šio kosminio objekto priartėjimas numatomas 2057 m. rugsėjo pradžioje.