Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Ar žinojote, kas nutinka, jei miegate be pagalvės?

Nemažai ekspertų tyrė pagalvės nebuvimo poveikį miegui. Jie visi priėjo vienos išvados: yra atvejų, kai pagalvės nebuvimas turi teigiamą poveikį sveikatai, ir yra priešingų, kai padaro žalos.

Medicinoje būna atvejų, kai labai rekomenduojama miegoti be pagalvės, t.y. ant lygaus paviršiaus (čiužinio). Naujagimiui iki 1–2 mėn. rekomenduojama miego metu nieko nedėti po galva.

Tada nebus sutrukdoma aktyviam stuburo formavimuisi. Manoma, kad šiame amžiuje stuburas vis dar yra toks silpnas, kad jį lengva pažeisti.

Kada miegoti be pagalvės yra blogai?

Nuo 1 gyvenimo metų ši miegojimo priemonė privalo būti naudojama, antraip, jei jos nėra, netrukus gali atsirasti šios sveikatos problemos.

Diskomfortas

Tai viena mažiausių problemų, atsirandanti dėl pagalvės nebuvimo.

Nuolatinis miego trūkumas, mieguistumas, koncentracijos sumažėjimas

Paprastai čiužinys yra standesnis už pagalvę, todėl jis nesuteikia tokio komforto miego metu. Be to, jis prisideda prie daugelio nepageidaujamų simptomų atsiradimo.

Knarkimas

Kai ilgą laiką būnate padėję galvą ant lygaus paviršiaus, kvėpavimo takų ertmės susiaurėja, todėl padidėja knarkimo rizika.

Osteochondrozė

Plokščia lova – šios ligos vystymosi provokatorius, ypač pavojinga miegoti be pagalvės tiems, kurie jau turi nugaros problemų.

Išeminis insultas

Liga pasireiškia, nes kai nėra pagalvės, stuburo padėtis tampa nenormali, kraujas nebeteka į arterijas, prasideda ląstelių badas.

Pagalvės nebuvimas taip pat gali turėti įtakos žmogaus išvaizdai. Miegant lygioje padėtyje gali atsirasti raukšlių. Ne tik miegas be pagalvės gali sukelti sveikatos problemų, bet ir netinkama pagalvė.

Ji neturėtų būti pernelyg minkšta, bet ir ne per kieta. Stuburui naudingiausia yra miegas ant ortopedinių pagalvių, dėl kurių stuburas būna teisingoje anatominėje padėtyje.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---