Pirmadienis, 21 balandžio, 2025

Naujausi

Ar koronaviruso bakterijas galima parsinešti namo ant drabužių?

Ar koronaviruso bakterijas įmanoma parsinešti į namus ant drabužių? Ar dėl to taip pat turime nerimauti? Tuojau nuraminsime: labai mažai tikėtina, kad užsikrėsite koronavirusu per drabužius, kuriais buvote apsirengę, kai ėjote į lauką.

Tačiau ekspertai mano, kad žmonėms svarbu žinoti, jog yra keli scenarijai, kai būtų gerai nedelsiant persirengti ir mesti drabužius į skalbimo mašiną.

Žemė

Ką rodo statistika?

Iki šiol užfiksuotas ne vienas koronaviruso perdavimo per drabužius ir batus atvejis. Žinoma, mes naudojame tik oficialius duomenis, tačiau jų yra pakankamai, kad bent šiek tiek atsikvėptumėme šiuo klausimu.

Bet jei mes kalbame apie didesnį viruso išplitimą, atsakymas yra visiškai kitoks. Skalbiniai ir vienkartinės kaukės taps jūsų geriausiais prevenciniais draugais trim atvejais:

  1. Turėjote kontaktą su sergančiu žmogumi.
  2. Būnate arti paciento.
  3. Dirbate sveikatos priežiūros srityje.

koronaviruso bakterijas

Geros žinios yra tai, kad dauguma buitinių ploviklių atlieka puikų darbą siekiant sunaikinti koronaviruso bakterijas. Jas, kaip prisimename, saugo baltyminė riebalų membrana, kurią nesunku sunaikinti muilu ar panašiomis medžiagomis.

Kaip pasirūpinti apsauga?

Ir vis dėlto, kaip apsisaugoti, jei badote izoliuotis, bet vis tiek kartais esate priverstas išeiti į lauką? Kiekvienas žmogus turi skirtingas situacijas: šuns išvedimas į lauką, maisto pirkimas, darbas. Kaip įsitikinti, ar jūsų namai yra tikrai saugūs?

Koronaviruso simptomai, kurie įspėja apie galimą sunkesnę ligos eigą

Štai kas padės, jei turite patekti į pavojingą išorinį pasaulį:

  • rankų plovimas
  • valymas ir dezinfekavimas
  • socialinis atstumas

Tačiau daugeliui iš mūsų kyla nemalonus nerimo jausmas, vis pagauname save galvojant, o kas, jei nesaugu? Ar produktai yra saugūs? Plastikiniai maišeliai? Raktai?

Kartais nerimą keliantį balsą galima nutildyti, kartais ne. Tačiau tikri faktai gali padėti susitvarkyti su nerimu, tad kviečiame sužinoti daugiau apie koronaviruso bakterijų pernešimą per drabužius.

koronavirusu, koronaviruso bakterijas

Nesijaudinkite dėl drabužių

Dabartinė gydytojų išvada yra tokia: jei vaikščiojate vienas parke, vaikščiojate su šunimi, einate į parduotuvę ar į bankomatą – labai mažai tikėtina, kad namo koronaviruso bakterijų atsinešite ant batų ir drabužių. Rankos yra kitas dalykas, bet mes jas plauname, kaip įprasta.

COVID-19 sukelia į gripą panašius simptomus, todėl koronavirusas pernešamas oro lašeliais kostint ir čiaudint. Ar jūs kosėjote ? Ar praeivis žmogus šalia jūsų kosėjo be kaukės ir net neužsidengė burnos alkūne ar servetėle? Tokiu atveju geriau išsiskalbti ir drabužius.

Kaip virusas išgyvena už žmogaus kūno ribų?

Žinoma, kad koronavirusas gali išgyventi už žmogaus kūno ribų, ant skirtingų paviršių, ir tokiu būdu juo galite užsikrėsti. Sergantis žmogus iškvėpė virusą kartu su mažais seilių lašeliais, kurie nukrito ant kažkokio daikto. Sveikas žmogus palietė užterštą daiktą, po to palietė nosį (burną, akis – nesvarbu) ir užsikrėtėte.

Pasak ekspertų, virusas gali išgyventi ant paviršių skirtingą laiką, nuo kelių valandų iki kelių dienų. Mokslininkai atliko senų koronaviruso padermių tyrimus, tačiau jų išvados apima ir naują virusą. Išliekant viruso bakterijoms ant paviršių, didelę reikšmę vaidina drėgmė, oro temperatūra ir vėjas.

koronaviruso bakterijas

Viskas priklauso nuo tekstūros

Audinio tekstūra neleidžia koronavirusui pasilikti ant jo. Audinys skiriasi nuo lygių, kietų paviršių, ant kurių virusas gali nusėsti, ir labiau primena tinklelį, uždengtą daugybe mažyčių skylių.

Durų rankenos ir lifto mygtukai kelia daug didesnį pavojų – nepamirškite reguliariai plauti rankų, o bendrus daiktus geriau liesti pirštinėmis ar servetėle.

kovoti, Naujoji Zelandija

Kada elgtis atsargiai?

Kaip jau minėjome, reikalingas ypatingas budrumas bendraujant su sergančiu žmogumi (nesvarbu, ar jis turi patvirtintą koronavirusą). Jei esate rūpestingas ar dažnai bendraujate su sergančiu asmeniu, turėsite daug ir dažnai skalbti. Jei žinote, kad jums tiesiogiai gresia pavojus, dažniau keiskite drabužius, nedelsdami juos plaukite ir naudokite aukštą skalbimo temperatūrą.

Viruso sunaikinimas įprastoje skalbimo mašinoje nereikalauja papildomų pastangų. Jums nereikia ypač brangių miltelių. Viską darykite kaip įprasta. Bet kokiu atveju, rankų plovimas ir veido nelietimas išlieka pagrindinėmis ir veiksmingiausiomis prevencinėmis priemonėmis.

O batai?

Batai purvinesni nei drabužiai, ant jų bus ir daugiau patogenų. Koronaviruso bakterijas galite parsinešti į namus ant batų padų. Jei nededate batų ant virtuvinio stalo ir nevaikščiojate su batais po namus, esate saugus.

Norėdamas išgyventi ir daugintis, koronavirusas turi patekti į kūno vidų ant gleivinės. Kol jūsų gleivinė yra toli nuo jūsų batų, viskas bus gerai. Jei norite žaisti saugiai – dažniau plaukite ir valykite batus, dėkite juos į spintą, dažniau skalbkite kilimėlį prie durų. Tai yra daugiau nei pakankamai.

kovoti, koronaviruso bakterijas

Verdiktas yra glaustas ir paprastas – jūsų dėmesys turėtų būti sutelktas į švarias rankas, veido neliečiamumą ir socialinę izoliaciją.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Pirmadienio Juokų Horoskopas (Balandžio 21 d.): Meilės Bombos Laukia Trijų Zodiako Ženklų—Jaučiatės Sėkmingi, Bičiuli?

Ką visata jums šiandien suplanavo? Gaukite išskirtinį žvilgsnį į savo likimą ir priimkite artėjančias galimybes! 🌺 Detalės jūsų laukia žemiau. ♒ Vandenis (sausio 20...

Kada sėti agurkus į atvirą dirvą pavasarį 2025: Mėnulio kalendorius ir daržininkų patarimai

Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvos daržuose, tačiau norint sulaukti gausaus derliaus, labai svarbu žinoti, kada sėti agurkus. Sodinimo sėkmė priklauso nuo oro sąlygų,...
---