Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

7 ženklai, kurie išskiria tikrus šimtamečius

Mėgindami išsiaiškinti ilgo gyvenimo paslaptį, mokslininkai atlieka naujus tyrimus, analizuoja šimtamečių žmonių įpročius.

Žinių troškimas

JAV nacionalinės mokslų akademijos tyrėjų grupė išsiaiškino, kad meilė žinioms ir gebėjimas jas įsisavinti yra būdinga visiems mums genetiškai. Šių genų derinys koreliuoja su gyvenimo trukme.

Tačiau nereikėtų pasikliauti tik genetika. Smegenis reikia reguliariai treniruoti ir užsiimti intelektualiniu darbu. Tie, kurie skaito knygas, mokosi užsienio kalbų, įvaldo naujų pomėgių ar bent jau sprendžia kryžiažodžius ir kitus galvosūkius, gyvena ilgiau.

Visuomeninė veikla

Neužtenka tik išgyventi iki brandžios senatvės, pageidautina tai padaryti, išlaikant protą ir tvirtą atmintį. Šimtamečių pavyzdys rodo, kad smegenų pokyčiai yra minimalūs tiems, kurie gyvena aktyvų socialinį gyvenimą, reguliariai bendrauja su kitais žmonėmis, dirba ir dalyvauja socialiniuose judėjimuose. Kitiems žmonėms atnešdami naudą, mes išsaugome proto aiškumą.

Bendravimas su jaunąja karta

Neatsitiktinai senus žmones taip traukia anūkai. Bendravimas su vaikais ir jaunimu padeda jiems išlikti aktyviems ir jaustis žymiai geriau. Pagyvenę žmonės psichologiškai „atjaunėja“, ir tai teigiamai veikia jų fizinę savijautą. Galite bendrauti tiek su artimaisiais, tiek su jaunesniais draugais ar kolegomis.

Pavyzdžiui, seniausia Prancūzijos gyventoja Marie-Simon Caponi neturėjo savo vaikų, tačiau ji su malonumu dalyvavo savo sūnėnų auklėjime. Ji taip pat dirbo bibliotekininke ir daug bendravo su skaitytojais. Tai tikriausiai padėjo jai sulaukti garbingo 113 metų amžiaus.

Įsipareigojimas religijai

Nesvarbu, kuri religija jums yra svarbi. Mokslininkai mano, kad svarbu ne konkretus tikėjimas, o tai, kas jį lydi. Visų religijų šalininkai turi bendraminčių, su kuriais jie nuolat bendrauja, dirba savanoriškai ir padeda tiems, kuriems to reikia, taip pat gyvena sveikai. Be to, malda ar meditacija gali padėti nusiraminti ir sumažinti streso lygį, o tai gali padėti ir ilgiau gyventi.

Meilė pirkiniams

seniausia-moteris-pasaulyje-kane-tanaka

Netikėtina, bet parduotuvių pirkėjai gyvena ilgiau. Nors jei gerai pagalvoji, tada viskas yra logiška. Kelionės po parduotuves – situacijos pasikeitimas, malonios emocijos, bendravimas su pardavėjais ar kitais pirkėjais. Visa tai teigiamai veikia psichologinę žmogaus būseną. Be to, apsipirkimas gali būti laikomas lengvu fiziniu pratimu. Ne visi gali prisiversti užsiimti gimnastika, tačiau apsipirkinėjant nesunku derinti naudą su malonumu.

Tapti sėkmingu ir nepavydžiu

Naminių gyvūnų egzistavimas gyvenime

Augintiniai mums suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir sveikatos. Kai mes rūpinamės, žaidžiame ir bendraujame su naminiais gyvūnais, oksitocino – geros nuotaikos hormono lygis padidėja. Tai padeda kovoti su stresu, mažina kraujospūdį ir sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

gyvūnus

Tai ypač aktualu kalbant apie vienišus žmones. Naminiai gyvūnai sėkmingai pakeičia trūkstamą bendravimą su žmonėmis. Šunų savininkai turi dar vieną teigiamą aspektą – dėka vaikščiojimo su savo augintiniais, jie palaiko savo fizinę formą.

Meilė kavai

Geros naujienos aromatinio gėrimo gerbėjams: reguliarus kavos vartojimas prisideda prie ilgo gyvenimo. Tai įrodė britų mokslininkų grupė iš Londono imperatoriškojo koledžo.

<a style=kava" width="960" height="639" />

Kofeinas apsaugo nuo vėžio, širdies ir žarnyno ligų vystymosi. Mokslininkai mano, kad taip yra todėl, kad kofeinas aktyvina kepenis ir imuninę sistemą. Svarbiausia – nepersistengti ir negerti daugiau kaip trijų puodelių per dieną. Būtent toks kiekis padės sumažinti ankstyvos mirties riziką net 18%!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---