Esame tikri, kad žinome, ką reiškia ką nors mylėti. Tačiau kai ateina išsiskyrimo momentas, mes pradedame galvoti, kodėl mums to reikėjo. Ar tai buvo meilė? Turbūt pasaulyje nėra sudėtingesnio klausimo. Verta atsiminti, kad susižavėjimas skiriasi nuo meilės, o tai, deja, dažnai sumaišoma. Pristatome, kokia 5 ženklai rodo, kad niekada nemylėjote.
„Įsimylėjimas ir meilė nėra tas pats. Jį galima palyginti su įtartinu meilės pusbroliu, visada maldaujančiu pinigų ir negalinčiu susirasti nuolatinio darbo“- teigia Elizabeth Gilbert.
1. Viskas vyksta per greitai
Įsimylėjimas yra cheminė reakcija. Iš pradžių abipusis potraukis sukelia visų jausmų perkrovą. Visos jūsų mintys sukasi apie jūsų dabartinį garbinimo objektą. Tačiau jūs dar neturite pakankamai duomenų, kad galėtumėte įvertinti, ar tikrai jį mylite. Todėl dabar santykiai kuriami tik fantazijos ir spekuliacijų pagrindu. Kai atsiranda pirmieji ginčai, fantazijos baigiasi.
Santykių pradžia yra iliuzija. Prireiks šiek tiek laiko, kol suprasite, ar tai meilė. Meilėje mes parodome tikrąjį save ir nuimame visas kaukes. Meilė atsiranda tą akimirką, kai atsikratome idealumo iliuzijos, kartais šis procesas trunka savaites.
2. Viskas per daug tobula
Išgalvota meilės versija yra pagrįsta jūsų idealo koncepcija. Jūs nepagrįstai tikite, kad radote sielos draugą, tačiau laikui bėgant imate norėti, kad jūsų partneris šiek tiek pasikeistų. Galbūt norėsite, kad jis rengtųsi kitaip ir išsikeltų sau kitokius tikslus. Visa tai rodo neginčijamą faktą – tai jums netinka. Jūs jo nemylite.
„Aš visada randu grožį keistuose ir netobuluose dalykuose – jie yra daug įdomesni“, – Marcas Jacobsas.
Mylint net netobulumas atrodo patrauklus. Jums vienodai patinka ir gražūs, ir neįprasti dalykai. Šis asmuo jums įdomus, jis jus intriguoja. Jo trūkumai jūsų neerzina, o priverčia šypsotis.
4. Jūsų širdis nerami
Meilė ateina pas jus tik tada, kai esate atviras. Jei santykiai verčia jus slėpti kai kurias jūsų dalis nuo partnerio ir apsimetinėti, tai nėra meilė. Bendravimas tarp žmonių yra pagrįstas pasitikėjimu. Jei esame pakankamai atviri, kad parodytume savo partneriui tikrąjį „aš“, tačiau mylimasis į tai nekreipia dėmesio, dingsta atvirumo motyvacija. Ir kai vėl pagalvosite apie atsidarymą, to nepadarysite. Ir tai yra santykių pabaiga.
„Ryšys yra ta energija, kuri egzistuoja tarp žmonių, kai jie jaučiasi matomi, girdimi ir reikšmingi; kai jie gali duoti ir gauti ir kai iš santykių semiasi paramos ir stiprybės“, – Brené Brown.
Santykiai, pagrįsti paviršutiniškais pokalbiais, nėra meilė. Tokiu atveju jūsų ryšys neturi gilumo ir nuoširdumo.
4. Emocinio atsiribojimo jausmai
Santykių pradžia visada kupina aistros. Jei santykiai virsta nuoširdžia ir stipria meile, tada ši aistra virsta kažkuo didingesniu. Kaip jaučiatės su partneriu? Jaučiate nenugalimą norą pasidalinti savo naujausiomis naujienomis su kitais? Džiaugėtės būdami kartu? O gal jūs ieškote vienatvės ir galimybių pabėgti nuo būsimo pokalbio?
„Man tikra meilė yra tada, kai partneris yra pirmas dalykas, apie kurį pagalvoji pabudęs, ir paskutinis dalykas, apie kurį galvoji prieš miegą“, – Justinas Timberlake’as.
Jei nesate laimingas matydamas partnerį, tai nėra meilė. Tikras ryšys su kitu žmogumi motyvuoja, o ne vargina. Jūs tai jaučiate visu kūnu ir negalite apie tai negalvoti. Jei mylite, jūs šypsotės. Esate laimingas be jokios priežasties. Gyvenimas netobulas, kaip ir jūsų partneris, bet tai ir yra meilė.
5. Nerimo jausmas
Jūsų kūnas reaguoja į situaciją daug anksčiau nei jūsų protas. Blogi santykiai, švelniai tariant, vargina. Mūsų protas ieško logiško pykčio paaiškinimo. Ieškome pasiteisinimų, kodėl negalime miegoti naktį, tačiau jūsų kūnui nereikia jokių pasiteisinimų. Tiesiog reaguokite.
„Kol jaučiame, kad esame mylimo žmogaus širdyje ir mintyse, mes galime užlipti į kalnų viršūnes, pereiti dykumas ir naktį dirbti ties savo projektais“, – Bessel van der Kolk.
Jei manome, kad kažkas negerai, mes linkę apgalvoti tai, kas vyksta. Tačiau esmė ta, kad meilė nepaklūsta logikos dėsniams. Kai esate mylimas ir vertinamas, visi kiti skaudūs gyvenimo įvykiai tampa lengvesni. Partnerystė ir parama suteikia mums ryšio jausmą. Kai esame įsimylėję, jaučiamės gerai.
Palikę mūsų išsvajotų santykių versijos ribas, žengiame į neapibrėžtą pažeidžiamumo teritoriją. Šią akimirką mes tampame vieniši. Mums nieko daugiau nereikia. Nereikia skelbti puikių socialinių tinklų įrašų, kad kiti žinotų, jog jūsų santykiai geri. Žinoma, nereikia palaikyti blogų santykių. Diena, kai atsikratysite savo fantazijų, yra jūsų naujo gyvenimo pradžios diena.
Galų gale, ką praradome, jei tai nebuvo tikra meilė? Tik mes vieni ir žinome.