Trečiadienis, 15 sausio, 2025

Naujausi

5 mąstymo spąstai, kurie neleidžia mums būti laimingiems. Išsilaisvinkite iš jų!

Laimės ieškojimas yra harmonijos ieškojimas. Laimė turi būti mylima ir ieškoma.

Gal laimė tėra iliuzija ir jos siekti yra nenaudinga? Mes patys su tokiomis mintimis neleidžiame sau gyventi visaverčio ir prasmingo gyvenimo.

Tai spąstai, kuriuose dažnai žmonės pasiklysta, Išsilaisvinkite iš jų!

Pristatome mąstymo spąstų sąrašą!

1. LAIMEI REIKIA SUNKAUS DARBO

Šis įsitikinimas yra nerimo, kaltės ir depresijos pasekmė. Tai verčia mus kaupti varneles savo gyvenime – rinkti diplomus, bei siekti įtakingų draugų.

Taip elgiamės galvodami, kad patys galiausiai tapsime laimingi. Tačiau realybė nustebina netikėtumais.

Be galo siekdami norimo tikslo, galite pritrūkti jėgų ir ilgainiui likti nelaimingi, net turėdami viską, ko norėjote.

Jei jus ištiko tokia situacija, įtikinkite save, kad jums tai turi kelti džiaugsmą ir nebeužsibrėžkite didelių tikslų, leiskite sau pailsėti. 

Ką daryti?

Priimkite laimę kaip į natūralų dalyką, o ne į tikslą. Jei bandome pasiekti pasisekimo, įrodyti ką nors kitiems (tėvams, konkurentams, visam pasauliui), siekiate melagingo tikslo.

Norėdami pajusti laimę, turite pakeisti save iš vidaus, atsikratyti neigiamų minčių ir strategijų, kurios veda į aklavietę.

2. VIENAS POŽIŪRIS Į DAUG DALYKŲ

Mes teisūs arba neteisūs. Jei mes teisūs, tada visi, kurie su mumis nesutinka, yra pralaimėtojai, kurie nesugebėjo išmokti tiesos. 

Šie spąstai verčia mus nuolat įrodinėti savo pranašumą prieš kitus. Be to, tai trukdo mums priimti artimųjų pasirinkimus, jei tai neatitinka mūsų planų.

Ką daryti?

Pamatykite įvairovės vertę. Kiekvieno žmogaus požiūrį ir principus formuoja jo patirtis. Mūsų patirtis toli gražu nėra vienintelė. 

3. LAIMINGI ŽMONĖS NETURI TRŪKUMŲ

Visi turi trūkumų. Tačiau tokios mintys verčia mus nuolat ieškoti atsakymų: ar galime būti laimingi? Ar mes to verti? Jei taip, tada Visata turėtų būti mums palanki.

Pats pirmasis rimtas nusivylimas gali priversti atsisakyti naujų bandymų peržengti įprastos egzistencijos ribas. Į nesėkmes žiūrėkite ne kaip į tragedijas, o kaip į pamokas

Ką daryti?

Nesėkmes suvokite ne kaip tragedijas, o kaip pamokas. Vaikystėje mums viskas įdomu ir išmokstame reaguoti į įvairius kūno signalus. Skausmas taip pat yra signalas.

Pagalvokite, kad neigiami rezultatai yra vertingesni nei teigiami, nes su jais susidūrę ir juos įveikę įgauname daug vertingos gyvenimiškos patirties. 

4. LAIMINGI ŽMONĖS NENORI NIEKO KEISTI GYVENIME

Po universiteto norite pakeisti savo specialybę, tačiau to nedarote, nes bijote įskaudinti tėvus, kurie tiek daug į jus investavo?

Jei jaučiate, kad tai jums neteikia džiaugsmo, keiskite savo darbo kryptį! Raskite tai, kas jums kelia džiaugsmą. Mūsų baimės ir nerimas neleidžia mums suprasti savęs ir savo norų.

Ką daryti?

Jei bijote nuvilti kitą žmogų, turėtumėte savęs paklausti: kiek jo gerovė priklauso nuo jūsų? Kad nesijaustume kitiems skolingi, patys turime suprasti, kad kiti mums nieko nėra skolingi.

5. LAIMINGAS ŽMOGUS VISADA POZITYVUS

Įprastas, bet klaidingas požiūris. Bendravimas su žmonėmis atskleidžia kitokį vaizdą: visų gyvenime kyla konfliktų, laikas nuo laiko visi jaučiasi liūdni ir išsigandę.

Jei jaučiate pasipiktinimą, pyktį, pavydą ar kaltę, paklauskite savęs: kodėl dabar taip jaučiuosi? 

Ką daryti?

Neskirstykite emocijų į geras ir blogas. Kai kurios jausmų apraiškos – ypač pyktis, dirglumas, liūdesys ir baimė – daugeliui atrodo silpnumo požymis. 

Baimė daro mus atsargesnius, pyktis suteikia jėgų kovoti, liūdesys padeda geriau suprasti to, ką turime, vertę. 

Gyvenime nutinka daug dalykų, tad natūralu jausti įvairias emocijas. Priimkite jas kaip dalį savęs.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---