Žemas savęs vertinimas trukdo ne tik profesiniam augimui, bet ir asmeniniam tobulėjimui. Žemos savigarbos žmogus netiki savimi ir bijo prisiimti atsakomybę. Kokie įpročiai prisideda prie žemos savigarbos išsivystymo?
Jūs nuolat skundžiatės
Jei dažnai skundžiatės, greičiausiai turite žemą savigarbą. Esate įpratę tapti auka, aplinkiniai nemėgsta bendrauti su žmogumi, kuris nuolat trykšta negatyvumu. Jie pradeda jūsų vengti, o jūs pradedate dar labiau netikėti savimi.
Vis laukiate patvirtinimo
Jeigu jums visada reikia motyvacinio kuro iš kitų žmonių, vadinasi, jūs nelabai tikite tuo, ką darote. Nustokite reikalauti pagyrų iš kitų ir pradėkite blaiviai vertinti savo darbą. Kai jūsų vertinimas taps jums aukščiausia vertybe, tuomet suprasite, kad jūsų savigarba yra normali.
Ar ilgai abejojate?
Jei visada abejojate savimi, savo veiksmais, laikas pakelti savigarbą. Įsivaizduokite, kad dauguma žmonių mano, kad jūsų naujasis stilius yra puikus, o vienas pavydus žmogus mano, kad atrodote prastai. Jei pastarojo nuomonė jus labai skaudina, vadinasi, turite problemų su pasitikėjimu savimi.
Ar jaučiatės visada kaltas?
Jei jūsų sąžinė ir toliau graužia jus dėl menkiausios dalyko, kurį visi jau seniai pamiršo, vadinasi, turite problemų su savigarba! Nustokite galvoti sau bausmes. Geriau pasistenkite paleisti, atleisti sau ir kitiems. Ir pradėkite gyventi šia diena!
Konkuruojate su kitais
Sveika konkurencija yra naudinga, tačiau nuolatinė konkurencija bet kurioje srityje jau yra rodiklis, kad jūsų savigarbai nuolat reikia laimėjimų, kad ji nenukristų iki žemo lygio. Nustokite jaustis prastesniu už kitus ir supraskite, kad vis tiek nebūsite pats geriausias. Priimkite save tokį, koks esate, ir šios harmonijos pagalba eikite į priekį nežiūrėdamas atgal.
Jei jums tinka keli iš šių požymių, laikas patobulinti savo savigarbą! Nustokite abejoti savimi ir dirbkite su savo pasitikėjimu. Stenkitės paleisti praeitį ir nekaltinkite savęs dėl padarytų klaidų. Darant šiuos paprastus dalykus, jūsų gyvenimo kokybė bus daug geresnė!