Šiais laikais žmonės padarė išvadą, kad nieko neveikti yra nenaudinga. Tačiau genialaus mokslininko Alberto Einšteino patirtis ir keletas tyrimų rodo priešingai. Meditacija ir kelionės mintimis padėjo garsiajam mokslininkui suformuluoti savo teorijas. Čarlzas Darvinas irgi praktikavo minčių meditaciją. Sužinokite apie šią techniką išsamiau!
Nesistenkite suvaldyti savo minčių
Albertas Einšteinas mintyse įsivaizdavo įvairiausius eksperimentus, kad žmogus nukrito nuo stogo, arba kaip būtų įmanoma pagreitinti liftą. Garsiosios jo teorijos buvo tiesiog jo vaizduotės vaisius. Vadinasi, visi galimi variantai pirmiausia gimsta mūsų galvose.
Fiona Kerr iš Adelaidės universiteto sako: „Skirkite laiko pagalvoti, ar esate patenkintas savo gyvenimu ir kurkite ateities planus. Taip tapsite produktyvesnis, o ne eikvosite savo laiką“.
Užduokite sau klausimus
Manoma, kad žmonės vidutiniškai 2 valandas per dieną praleidžia „Facebook“. O štai praleisti dvi valandas mąstant apie gyvenimą jau atrodo per daug. Jei manote panašiai, dabar pat paimkite popieriaus lapą ir paklauskite savęs: „Ko aš pasiekiau, o ko dar nepasiekiau? Kaip greičiau pasiekti mano tikslą? Ar turiu motyvacijos siekti savo tikslo? Kur aš būsiu po šešių mėnesių?“ Pabandykite užduoti sau tokius klausimus. Jie padės surikiuoti mintis.
Išeikite į lauką
Pasivaikščiojimas vienam parke leidžia pagalvoti apie dalykus, apie kuriuos dažnai negalvojame. Tyrimai rodo, kad laiko leidimas gamtoje ne tik teigiamai veikia psichinę sveikatą, bet ir leidžia kūrybingai spręsti problemas.
Parašykite sau laišką
Laiško rašymas yra savotiška psichoterapija. Laiško rašymas sau yra puikus būdas įsiklausyti į savo emocijas. Šiaurės Vakarų universiteto mokslininkai sako, kad labai svarbu užrašyti savo mintis, nes tai visada motyvuoja imtis veiksmų.
2 valandos meditacijai – veiksminga investicija
Žurnalistės Zata Rana tyrimas, apimantis garsių mokslininkų ir filosofų sėkmės paslaptis, bei dviejų valandų taisyklė davė nuostabius rezultatus. Ji praleidžia dvi valandas per savaitę medituodama. Taip ji išvalo mintis ir per labai trumpą laiką suvokia šį tą labai vertinga. Žinoma, ši praktika naudingesnė nei 2 valandos, praleistos internete.
Ar sutinkate?