Visada gera gauti protingų patarimų ir gudrybių, kaip tai padaryti paprasčiausiu ir geriausiu būdu. Tačiau kartais, taip pat, labai malonu apžvelgti dalykus, kurių visiškai neturėtumėte daryti.
Todėl mes norime pasidalinti 13 (labai įvairių) dalykų sąrašu, ko neturėtumėte daryti:
- Spaudinėti spuogus
Kai randa spuogą, daugelis žmonių jį bando išspausti, bandydami jo atsikratyti. Tačiau iš tikrųjų turėtumėte vengti tai daryti.
Dėl pažeidimo spuogas gali tapti dar didesnis, užkrėsti ir palikti randus. Taip pat svarbu nepamiršti nespausti spuogų, kurie atsiranda vadinamajame nasolabialiniame trikampyje (srityje aplink burną ir nosį). Ši sritis yra susijusi su smegenų venomis, o čia bandymai išspausti spuogą gali sukelti kraujo užkrėtimą, todėl gali kilti rimtų sveikatos problemų.
- Medvilniniai kosmetiniai pagaliukai
Daugeliui žmonių ausų valymas medvilniniu krapštuku yra jų kasdienybė. Bet to taip pat neturėtumėte daryti.
Naudojant kosmetinį pagaliuką, labiau tikėtina, kad ausų vašką nustumsite toliau į ausį. Tai gali pakenkti būgneliui ir klausai. Suaugusio žmogaus ausyje vaškas yra dėl svarbios priežasties. Tai apsaugo nuo svetimkūnių patekimo ir nuo grybelinės infekcijos.
- Nosies krapštymas
Kiekvienas tikriausiai gali prisipažinti, kad tam tikru momentu jie kiša pirštą į nosį. Gal popieriniai rankšluosčiai buvo per toli, arba jų tiesiog nebuvo. Bet tai, bent jau dauguma iš mūsų, bent kartą yra padarę.
Tačiau nosies krapštymas iš tikrųjų gali pakenkti nosies arterijoms. Gleivinė gali būti lengvai pažeista, o tai gali sukelti kraujavimą. Be to, arterijas galima užkrėsti bakterijomis, esančiomis ant pirštų.
- Sėdėjimas
Ilgas sėdėjimas gali pakenkti jūsų sveikatai. Sėdėdami nenaudojate kojų raumenų, o po kelių valandų kraujas pradeda užsistovėti. Jūsų medžiagų apykaita sulėtėja, patiriate nugaros ir kaklo skausmus. Ilgą laiką daug sėdint, gali padidėti svoris, atsirasti raumenų atrofija, širdies ir virškinimo problemų.
- Vandens gėrimas
Kai geriate vandenį, labai tikėtina, kad tai darote eidami, stovėdami prie šaldytuvo ar prie vandens čiaupo. Kai sėdite ir geriate, jūsų organai gauna didesnes galimybes įsisavinti vandenį. Kai atsistojate ir geriate, vanduo greičiau praeina per jūsų kūno sistemą ir organizmas nepasisavina visų maistinių medžiagų.
- Pagarba sau
Negaiškite savo laiko, ilgėdamiesi ir nepaleisdami žmogaus, kuris nenori būti šalia jūsų. Juk nėra prasmės laistyti negyvos gėlės, todėl jei jūsų žinučių ir pokalbių nepaisoma, padarykite sau paslaugą: nustokite siųsti žinutes ar skambinti!
- Vaikų nuotraukos
Niekada neturėtumėte skelbti savo ar kitų vaikų nuotraukų socialiniuose tinkluose. Stebėjimo galimybės gali atskleisti vietą, o pomėgių ir veiklos nuotraukos gali padėti juos lengvai surasti. Maža to, nuotraukos vėliau gali gėdinti vaikus – niekada nežinosite, kur nuotraukos gali atsidurti, kai bus paskelbtos internete.
- Pratimai
Jei planuojate pirmą kartą po ilgą laiko apsilankyti fitneso centre, pradėkite ramiai sportuoti! Neikite tiesiai prie didelių svorių. Pradėkite nuo ko nors lengvo, ir palaipsniui pradėkite didinti apkrovas.
- Išsekimas
Taip pat nėra gera mintis sportuoti visiškai išsekus. Tai turi daugiau neigiamo nei teigiamo poveikio organizmui. Optimaliausia yra sportuoti 3-4 kartus per savaitę.
- Dietos
Tai, kad valgote sveikai, dar nereiškia, kad turėtumėte nustoti sportuoti. Gali būti geros dietos ir aktyvumo derinys, tai lemia sveiką gyvenimo būdą.
- Saldumynai
Priešingas daugelio žmonių įsitikinimams – nebūtinai turite visiškai atsisakyti valgyti saldumynus, net jei laikotės griežtos dietos. Galite palepinti save desertu bent kartą per savaitę!
- Naktinis alkis
Niekada neturėtumėte valgyti prieš miegą. Verčiau pabandykite valgyti 3–4 valandas prieš miegą. Valgymas prieš pat miegą gali paveikti miego kokybę, svorį ir bendrą sveikatos būklę.
- Tinkamai sėdėkite ant tualeto
Jūs visą gyvenimą netinkamai naudojatės tualetu! Dauguma sėdi stačiai, kojas padėdami ant žemės. Bet tai iš tikrųjų yra labai nenatūralus būdas nusilengvinti tualete. Taip yra todėl, kad 90 laipsnių kampas užspaudžia žarnyną. Tai gali sukelti vidurių užkietėjimą, dirgliosios žarnos sindromą, hemorojų ar žarnyno vėžį. To galima išvengti, sėdint 35 laipsnių kampu.
Ar iš to, ką perskaitėte, sužinojote ką nors naudingo?
Pasidalinkite šiuo straipsniu su draugais!