Klausykite ekspertų ir atidėkite įprastas pastelines spalvas į šalį. Nebijokite rinktis ryškios ir spalvingos aprangos, kad pralinksmintumėte save ir šalia esantį žmogų.
Laimei, vasarą miesto gatvėse yra šiek tiek įvairesnių spalvų nei kitais metų laikais. Juodos ir pilkos striukės užleidžia vietą dekoruotiems megztukams, mėlyniems džinsams ir žėrinčioms vasarinėms suknelėms. Yra ir tokių, kurie lieka ištikimi sau ir renkasi tik pastelinius, pilkus ir juodai mėlynus atspalvius. Pastarųjų užsispyrėlių atveju psichologai ypač primygtinai rekomenduoja tamsią gamą kartais praskiesti ryškiais spalvų pliūpsniais.
Tai, ką dėvime, neišvengiamai turi įtakos mūsų savijautai. Stilius, audinys, spalva – viskas yra svarbu. Mūsų santykis su pasauliu iš pradžių susijęs su regimuoju suvokimu, todėl spalvų psichologija, norime to ar ne, vaidina svarbų vaidmenį mūsų pasaulyje. Mus supanti spalvų gama daro didelę įtaką mūsų psichinei ir fizinei savijautai. Šiandien parodysime, kaip ir kam tinka septynios pagrindinės vasaros spalvos, ir paaiškinsime, kokiomis progomis jas reikėtų rinktis.
Raudona
Pasitikėjimo savimi, nuotykių, optimizmo, drąsos, ir tam tikra prasme, agresijos spalva. Ją turėtų rinktis ramūs, santūrūs ir kuklūs žmonės. Raudona spalva gali padėti sukaupti jėgų ir pasistūmėti į priekį. Tačiau šią spalvą atsargiai turėtų dėvėti žmonės, kurie ir taip yra ryškūs ir emocionalūs. Kartu su tokiu charakteriu raudona spalva gali atrodyti pernelyg provokuojanti, pavojinga ir agresyvi.
Beje, raudoni atspalviai tinka ne tik tais atvejais, kai reikia išreikšti save, bet ir ten, kur trūksta emocinio krūvio. Pavyzdžiui, pasirinkite ugninių spalvų drabužius, kai po sunkios darbo dienos reikia eiti į vakarėlį, o energija ir nuotaika visiškai išblėsusi.
Mėlyna
Skirtingai nei raudona, mėlyna spalva ir jos atspalviai veikia labiau intelektualiai nei emociškai. Ji skatina mąstymą, padeda išvalyti mintis ir iš naujo persikrauti. Nepamirškite, kad jei norite perteikti sudėtingą koncepciją, nėra geresnės spalvos už mėlyną. Tai padeda geriau įsisavinti naują informaciją ir suprasti tai, kas girdima pirmą kartą.
Čia mėlynos spalvos įgūdžiai nesibaigia. Emocijoms ji taip pat turi įtakos, tačiau mažesnę. Švelnesni mėlyni atspalviai (rugiagėlių, kūdikių mėlyna, alyvinė) skatina atsipalaidavimą ir mažina stresą. Tačiau šios ir agresyvesnės mėlynos spalvos, pavyzdžiui, ultramarino, taip pat gali priversti emociškai nuskurdusį žmogų atrodyti šaltą ir atsiskyrusį, o tai yra kraštutinė šios savybės išraiška.
Žalia
Pati šviežiausia ir harmoningiausia iš visų spalvų. Ji aplinkiniams perteikia tokias malonias emocijas kaip ramybė, pasitikėjimas savimi, pusiausvyros ir balanso jausmus. Žalia – gamtos spalva, kuri iš prigimties yra harmonizuota. Gegužės mėnesio žalumos atspalviai, neprinokę obuoliai ar dumblu apaugę ežerai gali įnešti gaivaus oro į įtemptą atmosferą, suteikti harmonijos ir tvarkos ten, kur viešpatauja chaosas.
Rinkitės žalią spalvą, kai viskas aplinkui griūva ir nesiklosto pagal jūsų planus, kai žinote, kad laukia diena, kupina ginčų ir konfliktų. Svarbiausia rasti tinkamą atspalvį, kuris jums tikrai tinka. Priešingu atveju jūsų išvaizdos ir drabužių spalvos disharmonija neleis pasiekti norimo efekto.
Oranžinė
Saulėta aistros, linksmybių, fizinės ir emocinės emancipacijos spalva. Keista, kad psichologiškai ji daug labiau susijusi su seksualumu nei raudona spalva. Taip yra daugiausia dėl to, kad ją suvokiame kaip lengvabūdišką, neprivalomą, laisvą spalvą. Bet kokiu atveju nedėvėkite šio atspalvio drabužių svarbių pokalbių ir pasisakymų metu, nes jūsų žodžiai nebus vertinami rimtai. Tačiau ji puikiai tiks pasimatymui ar vasaros vakarėliui, kai nereikės jokių sunkumų.
Dar viena puiki priežastis dėvėti oranžinę spalvą – fitnesas. Jei per treniruotę dėvėsite oranžinės spalvos šortais, marškinėliais, telefonų dėklais ar net vandens buteliuku, treniruotė taps daug linksmesnė.
Geltona
Tai šiltų emocijų, optimizmo spalva. Jis spinduliuoja draugiškumą ir pasitikėjimą savimi. Geltona spalva puikiai tinka laimės ir džiaugsmo aplinkai. Rinkitės ją ypatingoms progoms: vestuvėms ar gimtadieniams. Tai tik sustiprins bendrą nerūpestingų linksmybių atmosferą.
Tačiau geltona tinka ir rimtoms progoms. Ši spalva laikoma viena iš nedaugelio spalvų, kurios suteikia teigiamą pirmąjį įspūdį. Pasirinkite geltonos spalvos aksesuarus, jei jūsų laukia svarbus pokalbis. Tik, kaip ir žalia, geltona spalva reikalauja daug atidumo renkantis tinkamą atspalvį.
Violetinė
Viena kūrybiškiausių spalvų visoje paletėje. Ji patinka kuriantiems, įžvalgiems ir meniškiems žmonėms. Kita vertus, ji siejamas su mistika, paslaptimis ir mįslėmis, todėl tiks tiems, kurie nemėgsta visiems atskleisti savo sielos ir mėgsta paslaptis. Intravertams ji tikrai patiks!
Violetinė spalva taip pat siejama su prabanga ir blaivu protu. Dėvėkite ją, jei ketinate mėgautis ramiomis atostogomis, per daug neatkreipdami dėmesio į save. Nebijokite jos derinti su kitomis tamsiomis spalvomis, tada nebus gedulo, tik ramybė ir harmonija be bereikalingo triukšmo. Tikra paguoda sielai.
Rožinė
Rožinė spalva suvokiama kaip švelnumo ir užuojautos spalva. Ji pabrėžia jį pasirinkusių moterų moteriškumą ir trapumą. Tačiau daug kas priklauso nuo to, kokį atspalvį jūs pasirinkote. Taigi šviesiai rausvas zefyro atspalvis nuteiks švelnumui ir šilumai, o ryškiai rausva spalva, artimesnė fuksijos gėlės spalvai, atvirkščiai, provokuos aistrą ir aktyvumą.
Įdomų efektą galima pasiekti griežtus biuro kostiumus praskiedus rožiniais aksesuarais. Tokiu būdu, laikydamiesi biuro aprangos taisyklių, galite sušvelninti savo įvaizdį paprastomis detalėmis, dėl kurių tikėtina, kad sudominsite pašnekovus.
TRYS SPALVOS, DĖL KURIŲ ATRODYSITE PRABANGIAU
Drabužių spalva yra tokia pat svarbi kaip ir jų kokybė bei kirpimas. Štai kokių spalvų ieškoti, kai jūsų įvaizdžiui trūksta ryškumo.
Spalvų tendencijos nesikeičia taip dažnai, kaip jums atrodo. Daugelis jų išlieka madingos kelerius metus, o vėliau užtikrintai virsta klasika. Pasitaiko ir netikėtų posūkių, kai staiga pasikeičia tendencijos kryptis ir, pavyzdžiui, tradicinė vasaros spalva tampa visiškai priešinga žiemos spalvai.
Siūlome atkreipti dėmesį į tris spalvas, kurios jau kelis sezonus nesitraukia nuo podiumų ir kurios turi šansų išlikti su mumis dar ne vienerius metus. Jos padės mums visada atrodyti elegantiškai ir prabangiai.
Balta
Baltą spalvą Ralph Laurent mėgsta ne veltui, nes savo kolekcijas jis kuria atsižvelgdamas į pasiturinčius Niujorko Aukštutinio Istsaido klientus. Ši spalva tarsi nurodo: „Man taip gerai sekasi, kad nesinaudoju viešuoju transportu, o mano rajono gatvės plaunamos su muilu“.
- Balta spalva puikiai dera su subtilia mėlyna ir pilka spalvomis.
- Baltas paltas leis jums išsiskirti iš minios. Su juo atrodysite kaip superžvaigždė, ypač jei net saulėtą žiemos dieną nedėvėsite akinių nuo saulės.
- Baltos kelnės ar sijonas puikiai derės su klasikine kupranugario odos spalva, taip pat su bet kuria ryškesne spalva.
- Stebina tai, kad balti bateliai ar rankinė net ir labiausiai kasdienišką įvaizdį gali paversti labai stilinga apranga, tarsi būtų apgalvota profesionalaus stilisto.
Raudona
Raudona spalva – drąsioms moterims. Ji atkreipia dėmesį, priverčia aplinkinius atsisukti ir palydėti jus žvilgsniu. Dėvėdami raudonos spalvos drabužius turite pasirūpinti, kad jūsų oda, plaukai ir makiažas atrodytų nepriekaištingai!
- Raudonos ir juodos spalvos derinimas – gryna drama, todėl atidžiai įvertinkite progą, kuriai norite vilkėti tokią aprangą. Kasdieniame gyvenime vietoj juodos spalvos rinkitės kupranugario arba šviesią smėlio spalvas.
- Net ir lengvabūdiškiausias raudonas krepšys gali suteikti jo savininkui tam tikrą statusą.
- Jei nuspręsite rinktis paltą, geriau, jei jis bus lakoniško kirpimo, be papildomų detalių.
- Raudoni lakuoti batai? Kodėl gi ne? Nuslopinkite jų ryškumą minkštu šviesiai pilku kašmyru.
- Raudonas vienspalvis viso kūno drabužis gali būti labai elegantiškas ir gražus. Net ir raudonas lūpdažis nebus per daug ryškus. Tačiau šiuolaikiškiau būtų pridėti nors vieną baltos arba šviesiai rožinės spalvos elementą.
Tamsiai mėlyna
Ramiausia šimtmečio spalva, kurią pamėgome dėl jos ramios elegancijos ir gebėjimo derėti su kitomis dviem spalvomis – raudona ir balta.
- Turbūt nepažįstate nė vieno žmogaus, kuriam uniformos neatrodytų velniškai patrauklios. Ir nesvarbu, ar tai vyras, ar moteris. Sunkaus vilnonio audinio marinistiniai švarkai tinka prie lengvų kelnių, džinsų ir midi ilgio pieštuko formos sijonų.
- Be raudonos ir baltos spalvos, navy mėlyną spalvą galima derinti su kupranugario spalvos paltu ar švarkeliu, kurių tikriausiai jau turite savo spintoje.
- Dėvėkite paltus su spalvoto kailio apykaklėmis – tai būsimi žiemos hitai. Spalvoto kailio ir tamsiai mėlynos spalvos derinys yra daug įdomesnis nei panašus derinys su juoda spalva.
- Gyvūno rašto aksesuaras prie minimalistinės aprangos – netikėtas ir šviežias sprendimas.
- Tamsiai mėlyna vienspalvė apranga yra tokia pat liekninanti kaip ir juoda. Taip pat įtraukite du skirtingus raudonos ir baltos spalvos aksesuarus.