Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Patikrinkite savo garderobą: šios 7 aprangos detalės išduoda apie žemą savivertę

Mada suteikia galimybę išreikšti save. Savo aprangos stiliumi galime atskleisti daug informacijos apie save: apie savo pomėgius, tam tikras pažiūras ar net religiją. Apranga gali išduoti, ar žmogus yra drovus, ar savimi pasitikintis ir ryžtingas.

Dažnai stebime įžymybes, tokias kaip Madonna ar Miley Cyrus, kurios tiesiog spinduliuoja pasitikėjimu savimi.  Tai atsispindi jų elgesyje bei drąsiuose drabužiuose. Jos jaučiasi patogiai savo kūne ir nevengia apnuoginti kojų, išryškinti  juosmenį ar krūtinę. Jų drabužių arsenale – oda, permatomi audiniai, blizgučiai ir aukštakulniai batai. Tokie drabužiai padeda joms jaustis dar labiau atsipalaidavusioms ir pasitikinčioms savimi.

Tokios aprangos tikrai nesirinks žemos savivertės žmogus, kuris bando pasislėpti nuo smalsių akių už beformių drabužių, kurie išduoda apie nepasitikėjimą savimi. Ekspertai įvardijo, kokios aprangos detalės gali įspėti apie tai, kad žmogaus savivertė yra žema: būtinai įvertinkite, ar tokių drabužių ir aksesuarų nėra jūsų spintoje!

Per dideli drabužiai

Žinoma, žemos savivertės žmonėms būdingas noras „paskęsti“ dideliuose drabužiuose, kurie paslėptų kūno trūkumus. Tokie žmonės 90 procentų laiko dėvi per didelius drabužius, ir tik labai retomis progomis renkasi kažką kito. Jei žmogus savimi pasitiki, jis rinksis tik vieną tokio tipo aprangos detalę. Pavyzdžiui, Hailey Bieber mėgsta plačias kelnes ar švarkus su plačiais pečiais, tačiau ji prie tokio drabužio derina „crop top‘us“ ar išraiškingas liemenėles. Nepasitikintis savimi žmogus per dideliais drabužiais apsirengs nuo galvos iki kojų, ir tokią aprangą rinksis kiekvieną dieną (išimtį padarys tik per šventes).

Juoda ir pilka spalva

Niūrių spalvų ir nuobodžių atspalvių troškimas yra dar vienas tikras žemos savivertės požymis. Žinoma, čia taip pat yra svarbi visuma. Pavyzdžiui, jei juoda ar pilka suknelė derinama su aukštakulniais bateliais, stilinga šukuosena ir gražiu makiažu, tai rodo, kad moteris tikrai pasitiki savimi. Vis dėlto, jei niūrių spalvų drabužiai atrodo taip, tarsi norėtųsi užsimaskuoti, tai, žinoma, reiškia, kad žmogaus savivertė yra žema.

Sportiniai drabužiai

Taip, medvilniniai sportiniai kostiumai, sportbačiai ir džemperiai yra labai patogūs. Vis dėlto, tokius drabužius vertėtų rinktis tik tada, kai yra svarbu, jog jūsų judesiai būtų nevaržomi: pavyzdžiui, kai leidžiate laiką gamtoje, sportuojate, ir t.t. Karlas Lagerfeldas kartą pasakė, kad sportiniai drabužiai yra pralaimėjimo ženklas. Jei įsigijote tokius drabužius, jūs jau praradote savo gyvenimo kontrolę. Turime sutikti, kad jis iš dalies teisus: jei jūsų garderobe vyrauja sportiniai drabužiai, tikėtina, kad jau atsisakėte savo stiliaus, ir jums nebesvarbu gerai atrodyti. Jūs nesate pasirengę išeiti iš savo komforto zonos.

Kai kurie žmonės sportinius drabužius vilki net ir tada, kada eina į darbą, susitinka su draugais mieste, ir t.t. Atminkite, kad tokia apranga tinka tikrai ne visose gyvenimo situacijose, todėl tikrai verta atnaujinti savo spintos turinį.

Jokių papuošalų

Jei žmogus savimi nepasitiki, jis visiškai nenori pritraukti kitų žmonių dėmesio. Būtent todėl jis atsisako bet kokių aksesuarų. „O kas, jei kiti pagalvos ką nors blogo apie mano pasirinktus drabužius ir aksesuarus“, – galvoja jie. Todėl tokie žmonės susikoncentruoja vien tik į paprastus ir svarbiausius dalykus, tačiau dėl papuošalų nesuka sau galvos. Taip pat kai kurie žmonės visiškai atsisako papuošalų, nes paprasčiausiai nežino, kaip juos tinkamai priderinti.

Raštų ir ryškių spalvų derinys

Įvairių raštų ir spalvų deriniai tikrai prikausto žvilgsnius, tačiau tai dažniausiai rodo, kad žmogus bando nepasitikėjimą savimi užmaskuoti akį traukiančiu  įvaizdžiu. Psichologai tai vadina kompensacija. Pasirinkdamas ryškius ir akį traukiančius drabužius, žmogus bando kompensuoti savo žemą savivertę, ir taip pat stato barjerą tarp bauginančio išorinio pasaulio ir vidinių žaizdų.

Dauguma žmonių tokiu būdu nori nukreipti kitų dėmesį nuo savo problemų ir užmaskuoti nepasitikėjimą savimi. Jie bando demonstruoti drąsą ir dažniausiai renkasi tarpusavyje nederančius drabužius bei aksesuarus.

Pertekliniai papuošalai

Jei žmogus renkasi gausybę papuošalų, tokiu būdu jis taip pat gali bandyti kompensuoti nepasitikėjimą savimi. Jis gali mūvėti daugybę žiedų, segėti kelis kaklo papuošalus, ir t.t. Įprastai tokie papuošalai yra nebrangūs, todėl  susikurti naują įvaizdį naudojant papuošalus yra pigiau nei pirkti naujus drabužius. Dažniausiai pasirinkti papuošalai visiškai nedera tarpusavyje.

Sportbačiai

Čia, žinoma, verta atkreipti dėmesį į modelį. Jei tai yra populiarūs „Yeezy“ ar „Balenciaga“, tai gali išduoti, kad žmogus seka mados tendencijas ir nori neatsilikti nuo mados. Vis dėlto, jei jis renkasi senų modelių sportinius batelius, tai gali reikšti, kad žmogus visiškai nesirūpina savo išvaizda, ir stengiasi tiesiog susilieti su minia.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---