Kaip išlaikyti švarius ir neriebaluotus plaukus? Bene antras pagal populiarumą klausimas po pažeistų plaukų priežiūros klausimo internete.
Internete dažnai siūlomi stebuklingi šampūnai, skirti „riebiems prie šaknų ir sausiems prie galiukų“ plaukams. Viena mano draugė rekomenduoja savaitę neplauti plaukų duše, tuomet, ji teigia, organizmas pats atsistatys. Ar tiesa, kad jei plaunate plaukus kasdien, jie greičiau riebaluojasi?
Sužinokime tai kartu su Anna Slavinskaja, kosmetologe ir internetinio leidinio eksperte.
Svarbu, kokį gyvenimo būdą jūs gyvenate. Jei visą dieną esate labai aktyvūs, dirbate virtuvėje ar gamykloje, nieko negalite dėl to padaryti, nebent pakeisti darbą.
O jei nėra išorinės priežasties? Terminas „riebūs plaukai“ iš tikrųjų reiškia riebią galvos odą, kuri gamina per daug riebalų, todėl jūsų plaukai atrodo riebūs, o šukuosena netvarkinga.
Problema gali būti susijusi su netinkama plaukų priežiūra
Jei naudojate pažeistiems plaukams skirtus produktus, visi jie yra puoselėjantys plaukus, todėl gali būti, kad jie juos per daug apsunkina. Be to, jie gali būti perpildyti įvairiais aliejais. Šampūnai turėtų būti geliniai, o ne kreminiai, o kartą per savaitę reikėtų naudoti giliai valančius šampūnus. Geriau leiskite plaukams išdžiūti natūraliai ir venkite sudėtingų šukuosenų, tvirtų kasų ir kuodų. Nedėvėkite galvos apdangalų, pagamintų iš abejotinų medžiagų.
Jei nėra jokių rūpesčių dėl priežiūros, lieka tik vienas veiksnys – spręsti savo kūno problemas.
Tam reikia profesionalaus požiūrio į problemą, tai galėtų spręsti trichologas, gastroenterologas ar endokrinologas. Deja, trichologas yra gana reta specialybė, tačiau galima vis tiek rasti gerą specialistą. Plaukų spektrinė analizė dėl mikroelementų ir kompiuterinė diagnostika padės nustatyti problemą ir padės išsiaiškinti, į ką reikėtų kreiptis vėliau.
Trichologas taip pat gali paskirti specialią gydomąją priemonę riebalinėms liaukoms sureguliuoti. Galimos ir virškinimo trakto problemos, nes būtent mityba iš tikrųjų turi įtakos galvos odos riebumui. Norint laikytis sveikos mitybos plano, reikėtų vengti alkoholio, riebaus maisto, aštrių patiekalų ir marinuotų patiekalų.
Hormonai labiausiai išryškėja lytinio brendimo metu: padidėja odos riebalų aktyvumas ir kartu su juo atsiranda odos bėrimai bei uždegimai, kuriuos patiria dauguma paauglių. Tačiau hormonai gali siautėti ir brandesniame amžiuje.
Ar dažnai reikėtų plauti plaukus?
Vienareikšmiško atsakymo nėra, tačiau patartina kuo dažniau praustis švelniu šampūnu ir šiltu vandeniu (niekada negalima praustis po karštu). Į skalavimo vandenį galima įlašinti kelis lašus citrusinių vaisių eterinio aliejaus. Populiarūs liaudies receptai – molio ir bespalvės chna kaukės.
Svarbiausia – visapusiškas dėmesys, ir kuo anksčiau pradėsite, tuo geriau: riebi galvos oda ir netinkama plaukų priežiūra dažnai lemia odos būklę, taigi, ir sudėtingą sveikimo kelią.