Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Nenorite greitai pražilti? Pakeiskite savo įpročius ir išlaikykite natūralią plaukų spalvą

Nors žilimas yra visiškai natūralus procesas, tačiau dauguma mūsų norėtų tai atidėti. Deja, kai kurie žmonės žilus plaukus pradeda pastebėti dar ganėtinai jauname amžiuje, pavyzdžiui, sulaukus trisdešimties metų. Jei dar nesate tam pasiruošę, galite pasinaudoti keliais naudingais patarimais, kurie padės išvengti plaukų spalvos pokyčių.

Žili plaukai, kaip ir raukšlės ant veido, yra neišvengiami dalykai. Anksčiau ar vėliau su tuo teks susidurti mums visiems. Nors pastaraisiais metais žila plaukų spalva tapo itin madinga, tačiau dauguma žmonių norėtų, kad žili plaukai atsirastų kuo vėliau. Šį procesą tikrai galima atidėti, jei į savo kasdienybę įtrauksite keletą sveikų įpročių.

Kodėl plaukai ima žilti?

Kaip jau minėjome anksčiau, žilų plaukų atsiradimas yra natūralus procesas. Laikui bėgant melanocitai, t.y., ląstelės, gaminančios pigmentą, tampa ne tokios aktyvios, ir būtent todėl plaukai ima žilti. Šį procesą daugiausia lemia genetika: jei jūsų giminaičiai pražilo ganėtinai anksti, būkite pasiruošę, kad ir jūsų plaukai ims žilti ankstyvame amžiuje.  Gera žinia yra tai, kad galite atidėti šį procesą. Priešingai nei atrodo, tai tikrai nėra sunku. Tiesiog šiek tiek pakeiskite savo kasdienybės įpročius ir pasirūpinkite savimi.

Kas pagreitina plaukų žilimą?

Nors žilimui didelį poveikį turi genetika, tačiau kaltinti reikėtų ne tik ją.  Kiti veiksniai taip pat pagreitina pigmento gamybos sumažėjimą. Labai svarbu tai, koks yra jūsų gyvenimo būdas. Pavyzdžiui,  jei rūkote ar piktnaudžiaujate alkoholiu, tikėtina, kad pražilsite anksčiau nei tie žmonės, kurie neturi šių žalingų įpročių. Žilimą pagreitina tam tikros ligos, įskaitant diabetą, anemiją, skydliaukės ir kiaušidžių ligas, kraujotakos sutrikimus, Vernerio sindromą, Adisono-Biermerio ligą. Plaukų spalvos pokyčiai galimi ir dėl stuburo problemų.

Kaip išvengti plaukų žilimo? Keiskite savo mitybą

Tinkama mityba gali išspręsti daugumą sveikatos problemų. Jei norite išvengti plaukų žilimo, labai svarbu pakankamai dėmesio skirti mitybai:

  • Mityba turėtų būti subalansuota ir praturtinta daržovėmis bei vaisiais.
  • Pasirūpinkite, kad organizmas gautų pakankamai geležies. Kepenys, kiaušiniai, sūris, jūros gėrybės, petražolės ir sėklos yra puikūs šio mikroelemento šaltiniai.
  • Jei esate vegetaras arba veganas, įsitikinkite, kad su maistu gaunate pakankamai vitamino C, kuris padės jūsų organizmui geriau pasisavinti geležį.
  • Aprūpinkite organizmą B grupės vitaminais, kurie lėtina žilimą ir stiprina plaukus.
  • Į savo mitybos racioną įtraukite viso grūdo duoną (ją rinkitės vietoj įprastos duonos), avižų ir miežių dribsnius, daigus, ruduosius ryžius, pieną, jogurtą ir kefyrą.
  • Gerkite asiūklių antpilą.
  • Į savo mitybos racioną įtraukite alaus mieles – tai padės sustiprinti plaukus ir apsaugos natūralią plaukų spalvą.

Kaip dar galima išvengti žilų plaukų atsiradimo?

Sveika mityba – dar ne viskas. Norint išvengti žilų plaukų, reikėtų atsisakyti stimuliatorių (cigarečių ir alkoholio) bei pasirūpinti savo psichine būkle. Ne veltui žmonės sako, kad ankstyvą plaukų žilimą lemia stresas. Raskite būdą, kuris jums padėtų atsipalaiduoti. Taip pat reguliariai mankštinkitės. Tikrai nebūtina persistengti, tačiau reguliari mankšta daro tikrus stebuklus. Apsaugokite plaukus nuo saulės spindulių. Plaukus apdenkite kepure, skrybėle ar skarele. Taip pat galite naudoti plaukams skirtą  kosmetiką, kuri apsaugo nuo UV spindulių. Taip pat naudinga rinktis šampūnus ir kondicionierius, kuriuose yra antioksidantų. Naudinga vartoti vitaminus C ir E, kurie padeda išlaikyti jaunystę. Jei pasinaudosite šiais patarimais, tikėtina, kad plaukų žilimo procesą bus galima pristabdyti ar atidėti.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---