Ar žinojote, kad plaukams žiemą reikia ypatingos priežiūros, kuri yra kitokia nei vasarą? Plaukų stilistė Elena Kozyreva papasakojo, kaip tinkamai prižiūrėti plaukus žiemą. Kalbama ne vien tik apie SPF. Pirmiausia paanalizuokime, kas nutinka mūsų plaukams šaltuoju metų laiku.
Taigi, temperatūros pokyčiai, šaltas oras, vėjas ir sniegas lemia tai, kad plaukai tampa sausi ir lengviau pažeidžiami. Žiemos laikotarpiu plaukai gali imti slinkti. Būtent todėl žiemą visada rekomenduojama nešioti kepurę, tačiau tuo plaukų priežiūra žiemą tikrai neapsiriboja. Šaltis sutrikdo kraujagyslių darbą. Nors dažnai manoma, kad plaukus šaltuoju metų laiku vertėtų plauti kuo rečiau, tačiau plaukų stilistė teigia, kad tai nėra tiesa. Jei plaukai plaunami rečiau, susidaro riebalinė plėvelė, kuri blokuoja deguonį. Dėl šios priežasties plaukai gali imti slinkti.
Taigi, kaip prižiūrėti plaukus šaltu oru?
Plaukų priežiūra žiemą apima išorinius ir vidinius veiksnius, apie kuriuos netrukus papasakosime plačiau.
Vidiniai veiksniai:
Mityba. Žiemą plaukams reikia Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių.
Vitaminai. Žiemą ypatingai svarbu gauti pakankamai vitaminų A, B, C ir E. Dėl maisto papildų vartojimo visada vertėtų pasitarti su gydytoju.
Išoriniai veiksniai:
Žiemą rekomenduojama rinktis šampūną be sulfatų, su neutraliu PH. Šiuo metų laiku geriausia nenaudoti gilaus valymo šampūno. Įtrinkite šampūną į plaukų šaknis, o susidariusias putas paskirstykite per visą plaukų ilgį. Tai neleis plaukams išsausėti.
Dauguma prekinių ženklų pradėjo gaminti šampūnus, praturtintus maistinėmis medžiagomis ir vitaminais, tačiau tai ne kas kita, kaip rinkodaros gudrybė: šampūnas tik išplauna plaukus, tačiau nespėja prisotinti plaukus reikalingomis medžiagomis. Rinkitės maitinantį plaukų balzamą ir plaukų kaukę. Kai kurie prekiniai ženklai gali pasiūlyti specialias priemones, kurios yra skirtos būtent žiemai. Plaukų stilistė rekomenduoja išmokti skaityti plaukų priežiūros priemonių sudėtį, nes tai gali padėti pasirinkti tinkamiausius priežiūros produktus.
Plaukų priežiūros priemonėse turėtų būti tokių komponentų kaip baltymai, keratinas, kolagenas, šilkas ir aminorūgštys. Jei džiovinate plaukus džiovintuvu ir naudojate formavimo priemones, būtinai įsigykite specialią apsaugos priemonę. Rinkitės tokį produktą, kurio sudėtyje nėra alkoholio. Plaukų stilistė patarė rinktis kosmetinius aliejus ir eliksyrus, kurie idealiai tinka žiemos laikotarpiu. Jie drėkina, maitina, apsaugo plaukus ir padeda išvengti jų elektrinimosi. Įsigykite natūralaus audinio kepurę ir šaliką. Vertėtų nepamiršti, kad sintetiniai audiniai gali išprovokuoti pleiskanų atsiradimą.
Taip pat ne ką mažiau svarbu ir tai, kokias šukas naudojate. Nesirinkite kietų plastikinių šukų ar šukų, turinčių metalinius dantukus, nes tokios šukos gali subraižyti galvos odą. Geriausia rinktis iš natūralių medžiagų pagamintas šukas, kuriomis galima šukuoti net ir šlapius plaukus. Jei namuose oras yra labai sausas, vertėtų įsigyti oro drėkintuvą. Jei laikysitės šių taisyklių, galėsite džiaugtis gyvybingais ir švelniais plaukais!