Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Nepadės net fotošopas: 8 spuogų atsiradimo priežastys, gadinančios jūsų gyvenimą

Kartu su dermatologe pasakojame apie tai, kas, be hormonų, dar gali išprovokuoti uždegimą ir odos problemas. Dažniausiai paaugliai susiduria su spuogais, nes pagrindinė uždegimo priežastis yra per didelis riebalinių liaukų darbas, kurį sukelia lytiniai hormonai. Tačiau spuogai gali atsirasti ir suaugus. Priežastys gali būti įvairios: nuo staigaus gyvenimo būdo pasikeitimo iki tinkamos priežiūros stokos.

Gyvenimo būdo pakeitimas

Spuogai gali atsirasti, jei staiga pereinate prie sveikos mitybos. Ir bėrimai gali būti tokie pat stiprūs, kaip ir bet kuriam paaugliui.

Tiesa tokia, kad staigus kažko pasikeitimas gyvenime: įpročiai, mityba, ritmas – yra stresas organizmui. Tai taip pat sukelia normalaus hormoninio fono pažeidimą ir dėl to suaktyvėja riebalinės liaukos. Beje, gyvenamosios vietos keitimas, buvimas skirtingose ​​šalyse, žemynuose taip pat yra stresinė situacija.

Aliejai odos priežiūroje

Didžiausia problema, sukelianti šį procesą tiek sergantiems akne, tiek nesergantiems spuogais, yra veido aliejai ar kremai, dažniausiai naudojami masažui. Šiuose kremuose dažniausiai yra daug aliejų, kurie sudaro plėvelę ant odos paviršiaus. Po juo aktyviai auga ir vystosi visų rūšių bakterijos. Todėl būtina nuplauti produktą, kurį naudojote masažui.

Nešvarūs plaukai

Plaukai pritraukia nešvarumus, kurie vėliau lieka ant pagalvės. Todėl nakčiai geriau pinti plaukus į kasą, kad sruogos neliptų prie veido, o pagalvės užvalkalą keisti bent 2 kartus per savaitę.

Plaukus rekomenduojama plauti dažniau, nes tai aplinka, kuri visą laiką liečiasi su veido oda. Galvą reikia plauti, nes ji susiriebaluoja, tačiau to nederėtų daryti kasdien. Plaukų taršos greičio klausimas yra tiesiogiai susijęs su riebalinių liaukų veikla. Todėl, priklausomai nuo jūsų galvos odos riebumo, plaukus galima plauti kas antrą dieną ar tik 1 kartą per savaitę. Rinkitės tai, kas geriausiai tinka jums. Bet norėdami išvengti spuogų palei plaukų liniją, už ausų, nepamirškite plauti galvos net ir tada, jei laiką leidžiate namuose ir niekur eiti neketinate.

Maistas

Mityba turi daug įtakos spuogams. Tiesa, maži vaikai valgo viską ir neserga akne. Svarbiausia uždegimo priežastis – riebalinė liauka, kuri išskiria tiek daug sekreto, kad vienoks ar kitoks odos tipas tiesiog negali susidoroti su jo išskyrimu. Tačiau reikėtų atsižvelgti į mitybos klausimą, jei pacientui jau atsirado spuogų su daugybe pūlingų elementų – tada gydymo metu turėtumėte apriboti saldumynų valgymą, nes gliukozė yra puikus „maistas“ spuogams. Gydymo metu taip pat reikia pašalinti iš raciono aštrų maistą, nes jo buvimas dietoje apsunkins darbą su spuogais. Uždegimas padidės, todėl laikas kovai su spuogais tiesiog pailgės.

Blogi įpročiai

Rūkymas, miego trūkumas ir sėslus gyvenimo būdas pablogina medžiagų apykaitą, prisotinimą deguonimi ir pailgina laiką pasiekti teigiamą rezultatą.

Rūkymas taip pat išprovokuoja kolageno ir elastino skilimą, o tai skatina priešlaikinį senėjimą. Dūmuose esantys kancerogenai gali sudirginti odą ir sukelti dehidrataciją, tokiu atveju oda pradeda gaminti daugiau riebalų.

Netinkama higiena po sporto

Šis punktas taip pat taikomas spuogams ant kūno. Prakaitas, riebalai ir makiažo likučiai po sporto gali užsikimšti poras. Taip pat reikėtų vengti ilgai būti su sportiniais drabužiais ar nešioti juos kelis kartus iš eilės: kuo ilgiau audinys išliks ant kūno, tuo didesnė tikimybė, kad oda taps palankia terpe bakterijoms daugintis. Ypač sintetiniai rūbai yra gera terpė bakterijoms daugintis. Todėl kaskart po treniruotės juos reikėtų iškart padėti skalbimui (net jei rytoj planuojate vėl sportuoti!)

Netinkama spuogų priežiūra

Su šia klaida galite susidurti, jei pasirinksite naminę priežiūrą. Svarbiausia gydymo rekomendacija: susiraskite specialistą, turintį didelę praktiką šios siauros krypties srityje ir gerus rezultatus gydant pacientus. Nereikia bandyti susitvarkyti patiems.

Trūksta priežiūros

Žinoma, pasitaiko atvejų, kai spuogai spontaniškai išnyksta, tačiau taip nutinka labai retai. Net jei spuogai praeina, po spuogų gali likti randų. Galbūt, jei pacientas nebūtų laukęs, kol stiprus uždegimas išnyks savaime, problemų dėl žymių ir randų būtų buvę galima išvengti.

Dažniausiai, kai pacientas vengia gydytis, jo liga būna „banguojančio“ pobūdžio: spuogų būna arba daugiau, arba mažiau, bėrimai kartais būna stiprūs, kartais labai intensyvūs. Visiška remisija neįvyksta, kaip tai atsitinka po gydymo. Be to, visą šį laikotarpį formuojasi randai, kurie, deja, primins ilgai patirtas odos problemas. Nebijokite kreiptis pagalbos!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---