Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Kosmetologės patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti veido ir kūno odą žiemą

Atsiradus žemai temperatūrai, didėja poreikis atkreipti dėmesį į kasdienes odos priežiūros priemones. Kartais tai yra neatidėliotinas poreikis, kurį lemia odos tempimo jausmas, dažnai niežulys ir pleiskanojimas.

Kas nutinka odai žiemą ir kaip ją išlaikyti sveiką?

pratimai

Ką daryti, kad žiemą oda atrodytų dailiai? Ypač atvirose kūno vietose, tokiose kaip rankos ar veidas? Žemos temperatūros poveikis kartu su sausu patalpų oru, kurį apsunkina mažas drėgnumas, taip pat vitamino D ir daugelio kitų vitaminų trūkumas kasdieniame racione, sukelia greitą epidermio dehidrataciją.

Tai reiškia ryškų lupimąsi, paraudimą, niežėjimą, kartu su skausmo simptomais ir giliais įtrūkimais. Žinoma, veido ir rankų odai būdingi specifiniai bruožai, tačiau abiem atvejais galioja bendrosios taisyklės, kaip prižiūrėti odą žiemą.

Pirmoji ir viena svarbiausių klaidingų nuomonių yra ta, kad odą drėkinti žiemą draudžiama. Pamirškite šį mitą! Žiemą, labiau nei bet kada, odai reikia intensyvaus gilaus drėkinimo. Atkreipkite dėmesį į sudėtines dalis: naktinių ir dieninių kremų , taip pat kremų, naudojamų kaip makiažo pagrindas.

Kremas turi būti sunkesnis ir riebesnis nei šiltuoju metų laiku; prisotintas lipidų, lanolino, vazelino ir kitų okliuzinių komponentų; suteikiantis odai ne tik maisto medžiagų, bet ir sukuriantis apsauginį barjerą nuo agresyvaus aplinkos poveikio; efektyviai sulaikantis drėgmę ir normalizuojantis lipidų pusiausvyrą.

Kasdieniniame priežiūros rituale svarbus ir vakarinio veido odos valymo etapas. Nuo tankesnių tekstūrų rekomenduojame pereiti prie lengvų putų, lengvai nuplaunamų gelių, atkreipti dėmesį į minkštinančius komponentus, kurie atkuria ir palaiko odos mikrobiomą.

Po valymo prisotinkite odą intensyviai drėkinančiais serumais hialurono rūgščių pagrindu. Sudrėkinę odą, naudokite okliuzinį kremą.  Galite kremais padengti ne visą veidą, o tik plonu sluoksniu tepant ant tų vietų, kurios labiausiai  nukenčia.

Rankoms naudokite lengviausias struktūras, turinčias mažos molekulinės masės aliejų, lipidų ir fermentų. Atkreipkite dėmesį į natūralius antioksidantus. Lengviausia struktūra užtikrins greito įsisavinimo komfortą, kokybiška sudėtis – veiksmingai drėkins rankų odos epidermį, pašalins niežėjimą ir pleiskanojimą, pašalins paraudimą.

Šaltuoju metų laiku nepamirškite apsauginių barjerų – pirštinių, kepurės, šaliko. Saugokite rankas nuo drėgmės pertekliaus, nes esant padidėjusiam šildomų patalpų sausumui, vyksta hidrolizės procesas ir drėgmė, išgaruojanti iš odos, kartu su ja išgarina drėgmę iš epidermio žvynelių, taip išsausindama ir pažeisdama odos raginį sluoksnį, sukeldama lupimąsi.

Rūpinimasis savimi yra raktas į jūsų veido ir rankų odos grožį. Pažeista oda greičiau raukšlėjasi, yra linkusi į uždegimo ir pigmentacijos židinių atsiradimą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---