Turbūt nėra populiaresnės grožio procedūros už manikiūrą. Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo gelinis nagų lakavimas. Vis dėlto, ekspertai vis dažniau pradeda kalbėti apie šios procedūros žalą. Jų teigimu, gelinio lako žala organizmui gali būti itin didelė.
Pasirodo, daugumos rinkoje esančių gelinių lakų sudėtis toli gražu nėra saugi. Būtent todėl, anot manikiūro meistrų, klientės vis dažniau atsisako gelinio lakavimo. Jei nerimaujate dėl savo sveikatos, perskaitykite šį mūsų straipsnį.
Gelinio lako žala
Ekspertai teigia, kad šiuolaikiniuose geliniuose lakuose yra daug cheminių komponentų, kurie gali neigiamai paveikti sveikatą. Be to, geliniai lakai turi įtakos ne tik klienčių, bet taip pat ir pačių meistrų sveikatai.
Kokie gelio lako sudėties komponentai gali pakenkti?
Yra trys pagrindiniai komponentai, dėl kurių gelinis lakas yra pavojingas sveikatai. Tai – formaldehidas, toluenas ir dibutilftalatas.
- Formaldehidas yra komponentas, kuris laikomas kenksmingiausia bet kurio kosmetikos gaminio, įskaitant ir gelinį laką, sudedamąja dalimi. Geliniame lake formaldehidas veikia kaip konservantas, kuris padeda lakui ilgiau išsilaikyti ir neleidžia daugintis bakterijoms. Būtent šis komponentas dažniausiai sukelia alergiją.
- Nepaisant to, formaldehidas nėra oficialiai uždraustas gelinių lakų sudėtyje. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad medžiaga nepatektų ant odos. Formaldehido kiekis gelinio lako sudėtyje neturi viršyti 0,1% sudėties.
- Būtent todėl atsakingi gamintojai formaldehido į savo medžiagas visai nededa. Nesąžiningi gelinių lakų kūrėjai dažnai bando užmaskuoti pavojingą komponentą, nurodydami netikslų ar pakeistą pavadinimą – Aldehyd mravenc, Bfv, Methanal, Formalin, Aldeide, ir t.t.
- Toluenas yra tirpiklis. Lako sudėtyje jis gali būti žymimas kaip metilbenzenas, metanas, benzenas, toluolis, antisalis 1a. Leidžiama jį naudoti mažomis koncentracijomis. Vis dėlto, net ir nedidelis šio ingrediento kiekis gali sukelti alergiją ir sudirginti odą. Didelis tolueno garų kiekis gali paveikti nervų sistemą, sukelti galvos svaigimą ir migreną.
- Dibutilftalatas yra gelinio lako plastiškumo komponentas, apsaugantis dangą nuo trapumo ir įtrūkimų. Šis komponentas ypač kenkia moterų sveikatai. Tai sukelia hormoninius sutrikimus ir kitas moterų reprodukcinės sistemos problemas. Be to, jis yra toksiškas kepenims, inkstams ir nervų sistemai.
Kaip apsisaugoti nuo žalingo gelinio lakavimo poveikio?
Žinoma, paprasčiausias ir radikaliausias būdas būtų visiškai atsisakyti gelinio lakavimo, tačiau ne visos moterys nori atsisakyti šios procedūros. Keli patarimai gali gelinį nagų lakavimą paversti kur kas saugesniu:
1. Jei nenorite visiškai atsisakyti gelinio lakavimo, verta atkreipti dėmesį į gamintojų sudėties etiketes. Rinkitės „5-Free“, „7-Free“ ar „10-Free“ pažymėtus lakus – tai reiškia, kad juose nėra pavojingiausių cheminių medžiagų, tokių kaip formaldehidas, toluenas ar ftalatai. Taip pat verta ieškoti hipoalerginių ir veganiškų variantų, kurių sudėtyje nėra kenksmingų konservantų, ir rinktis patikimų prekių ženklų produktus. Be to, nepamirškite reguliariai leisti nagams pailsėti nuo ilgalaikio lakavimo – tai padės išsaugoti jų stiprumą ir sveiką išvaizdą.
2. Po higieninio manikiūro nagus lakuokite įprastu, bet ne geliniu laku. Jo poveikis sveikatai yra mažiau žalingas nei atsparaus lako.
3. Jei spalvotas manikiūras jums nėra toks svarbus, rinkitės permatomą dangą su stiprinančiu laku. Beje, tokiu būdu pataikysite į vieną iš mados tendencijų. Tokį manikiūrą vis dažniau renkasi tinklaraštininkės ir kitos įžymybės. Toks manikiūras yra saugus ir tinka absoliučiai prie bet kokios aprangos.

4. Nepamirškite, kad gelinį laką svarbu pašalinti specialiais įrankiais. Dar geriau, jei tai bus atliekama pas specialistą. Tai padės apsaugoti nagus nuo audinio retėjimo: kuo nagai yra tankesni, tuo mažiau cheminių medžiagų į juos patenka.
Nepamirškite, kad grožis visada reikalauja aukų: tam reikia laiko, pinigų ir reguliarumo. Paprastos ir saugios priemonės taip pat leidžia jaustis gražioms: pavyzdžiui, paprasti ryžių miltai yra puiki odos priežiūros priemonė.

Esu Barbora, įdomybės skilties autorė. Pasaulyje vyksta tiek daugi įvairiausių įdomybių, jog tikrai būtų nepadoru jomis pasidalinti ir su skaitytojais. Šioje skiltyje stengiuosi įgyvendinti savo misiją dalintis įdomiomis naujienomis su įvairaus amžiaus skaitytojais.