Atėjus pavasariui, pražydo ir narcizai, kurie ilgai džiugina mūsų akis. Jie auga iš mažų svogūnėlių, kaip ir pavasarinės tulpės. Tačiau atėjus gegužei narcizai ima nykti. Ką daryti su narcizais jiems nužydėjus? Išbandykite šiuos būdus.
Narcizai yra populiariausios pavasarinės gėlės, sodinamos gėlynuose ir vejose. Jie būna įvairių spalvų: balti, oranžiniai ir, žinoma, geltoni. Tinkamai augindami ir prižiūrėdami narcizus galėsite jais džiaugtis daugelį metų. Šiame straipsnyje sužinokite, kaip tai padaryti tinkamai.
Ką daryti su narcizais po žydėjimo?
Pirmiausia verta žinoti, kad šios gėlės geriausiai atrodo grupėse ir mišriose arba vienos rūšies kompozicijose. Todėl pasibaigus žydėjimo laikui jas reikia pašalinti iš lysvių iškasant svogūnėlius. Tačiau palaukite, kol visiškai sunyks žali lapai, ir jokiu būdu jų nekarpykite! Narcizų iškasimo būdas pagerina jų žydėjimo gausumą ir sustiprina augalų sveikatą. Jei paliksite narcizus žemėje, po kelerių metų jie prastai žydės.
Kada iškasti narcizus?
Šias gėles geriausia iškasti vasarą, kai oras palankus ir esame tikri, kad narcizų lapai visiškai sunyko. Jei jie buvo pasodinti akytuose krepšeliuose, darbas nesudėtingas. Tačiau jei jie buvo pasodintos be krepšelių, tiesiai į žemę, iškasti jų svogūnėlius bus nelengva užduotis. Todėl sodindami svogūnines gėles visada nepamirškite naudoti akytų krepšelių, kurie ne tik palengvina svogūnėlių paiešką, bet ir apsaugo juos, pavyzdžiui, nuo stirnų. Kai narcizai iškasti, juos reikia nuvalyti nuo žemių, išdžiovinti ir sudėti į dėžutes, pripildytas smėlio. Galiausiai dėžutes su narcizų svogūnėliais tiesiog padėkite į erdvią, tamsią ir vėsią patalpą. Narcizų svogūnėlių kasimo metas taip pat yra puiki proga dauginti šias gėles, kai galite ramiai atskirti šalutinius svogūnėlius nuo motininių.
Kada sodinti narcizus?
Šias gėles reikėtų sodinti ankstyvą rudenį, t. y. maždaug rugsėjo mėnesį. Geriausia svogūnėliams sodinti tinka laidi ir derlinga dirva. Verta prisiminti, kad sodinimo gylis turėtų būti 10-20 cm.