Pavasaris šiemet nėra toks ankstyvas. Tačiau atėjo laikas galvoti apie būsimą vaisių ir uogų derlių. Slyvų medžiai sode dažnai kenčia nuo kenkėjų. Tačiau patyrę sodininkai žino, kaip atsikratyti šios problemos.
SLYVOS SODE
Norint atsikratyti žiemojančių kenkėjų, medžiai apdorojami verdančiu vandeniu. Tačiau padaryti šį triuką su aukštais medžiais nėra taip lengva. Kad ir ką būtų galima pasakyti apie šį metodą, tai negelbsti nuo visų kenkėjų ir ligų.
Todėl išradingi sodininkai rado geresnį ir lengvesnį būdą. Ilgo pagalio gale jie pritvirtina alyvuotą skudurą, kurį uždega. Tada deglo liepsna greitai mojuojama palei šakų galiukus. Ugnis sunaikina iki 80% kenkėjų. Tai reiškia, kad sumažėja purškimo chemikalais poreikis.
Tai turėtų būti padaryta ankstyvą pavasarį, kol pumpurai dar miega. Tuo pačiu metu slyvas galite purkšti koncentruotu karbamido tirpalu.
Kenkėjų naikinimas karbamidu
Karbamidas veiksmingai naikina kenkėjus.
Paruošti tirpalą, apsaugantį nuo kenkėjų, nėra sunku. Tam reikės 700 gramų karbamido ir 10 litrų karšto vandens.
Laikydamiesi atsargumo priemonių, į bet kurį indą supilkite karštą vandenį, tada įpilkite karbamido ir kruopščiai išmaišykite. Purškiant atkreipkite ypatingą dėmesį į šakų, ant kurių yra amarai, galiukus.
Norėdami pašalinti kenkėjus ir nepakenkti medžiams, nepurkškite jų lietingu oru ir žemesnėje nei 5 laipsnių temperatūroje. Neviršykite karbamido koncentracijos ir nemaišykite jo su kitomis medžiagomis. Nepurkškite ant pumpurų.
Purškimas geležies chelatu
Galite paruošti geležies chelato tirpalą iš turimo geležies sulfato. 2 litruose šilto vandens ištirpinkite 8 gramus geležies sulfato.
Atskirame inde ištirpinkite 5 gramus citrinos rūgšties 2 litruose vandens. Geležies sulfato tirpalą plona srovele supilkite į citrinos rūgšties tirpalą. Įpilkite dar litrą vandens. Gaunate 5 litrus pusės procento tirpalo. Juo reikia purkšti prieš žydėjimą, kai lapai jau išsiskleidę.
Slyvų tręšimas
Kad derlius būtų gausus, slyvas reikia tręšti. Kiekvienam medžiui reikia skirti 3 šaukštus superfosfato, 2 šaukštus kalio ir šaukštą kalcio nitrato, kuris būtinas visiems kaulavaisiams. Jei žemė yra sausa, prieš tręšiant medžius, reikia juos palaistyti.
Ką daryti su peržiemojusiais kenkėjais?
Atėjus šilumai ir prasidėjus žydėjimui, žiemojantys kenkėjai ima šliaužti iš žemės. Norėdami apsaugoti augalus nuo jų, galite apvynioti medžio kamieną agrotechniniu audiniu ir padengti storu nupjautos žolės sluoksniu.
Purškimas plataus veikimo spektro insekticidais, pavyzdžiui, fitovermu, padės atsikratyti peržiemojusių kenkėjų. Vabzdžiai praranda gebėjimą maitintis praėjus 8 valandoms po apdorojimo ir miršta po kelių dienų. Priemonė suyra per 2-3 dienas ant lapų paviršiaus ir per maždaug 30 valandų žemėje.
Dabar jūs žinote, kaip geriausiai prižiūrėti kaulavaisius. Visų šių priemonių pakanka, kad sode esančios slyvos būtų sveikos, o derlius džiugintų ne tik vasarą, bet ir suteiktų galimybę išsaugoti slyvas žiemai.