Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Pasodinkite šią daržovę šalia pomidorų ir derlius net padvigubės! 

Pomidorus galima sėkmingai auginti sode ar net balkone. Pakanka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad sulauktumėte nemažo derliaus. Šiandien atskleisime, kokių veiksmu imtis, kad pomidorų derlius būtų itin gausus. 

Patiems užsiauginti pomidorų nėra lengva, mat pomidorų auginimas reikalauja daug žinių bei laiko. Tačiau sodininkystės entuziastų tokie menkniekiai negąsdina. Pastangos auginant savo daržoves ir pomidorus tikrai atsipirks. Visų pirma savos daržovės yra itin sveikos, o pastaruoju metu jų kainos prekybos centruose itin aukštos.  

Kodėl verta auginti pomidorus? 

Organinis junginys, likopenas, ryškiai raudonas karotinoidinis angliavandenis, paverčia pomidorus itin sveikais. Likopenas – stiprus antioksidantas, naikinantis laisvuosius radikalus ir taip lėtinantis senėjimo procesus. Kai kurie tyrimai rodo, kad jis taip pat slopina prostatos ir gimdos kaklelio vėžio vystymąsi. Pomidoruose esančios rūgštys padeda išvengti aterosklerozės. Savo ruožtu pektinai padeda sumažinti cholesterolio kiekį. Didelis kalio kiekis  pomidoruose veikia kaip diuretikas, mažina kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Taip pat pomidoruose gausu vitamino C. 

 

Kokių priemonių imtis, kad sulauktumėte gausaus pomidorų derliaus? 

Pomidorus galima sėti kovo ir balandžio sandūroje. Daigus į žemę galima sodinti tik visiškai nuslūgus šalnoms – nuo gegužės vidurio. Auginate aukštaūgius pomidorus? Jei norite, kad augalas tinkamai augtų, būtina naudoti atitinkamas atramas. Jų dėka ūgliai nesulinks nuo vaisių svorio. Taip pat svarbu reguliariai laistyti. Beje, būkite atsargūs, kad nesušlapintumėte antžeminių augalų dalių. Mulčiavimas žieve gali būti geras sprendimas. Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad pomidorų daigai turėtų tinkamą kaimynystę.   

Kurias daržoves pasodinti šalia pomidorų, kad derlius būtų gausus? 

Tinkama kaimynystė yra labai svarbi pomidorams. Kai kurie augalai, pasodinti šalia jų, pamaitina dirvą. Kiti padeda atgrasyti kenkėjus. 

Svogūnai, česnakai ir ankštiniai augalai pagerina dirvožemio kokybę ir praturtina jį azotu. 

Kaip vadinamosios žaliosios trąšos puikiai tinka facelijos, garstyčios ir pupelės. 

Salotos, burokėliai, šparagai, česnakai, rūgštynės, morkos ir salierai turi teigiamos įtakos pomidorų vystymuisi. 

Dilgėlės apsaugo pomidorus nuo kenkėjų. Jos taip pat pagerina dirvožemio struktūrą. 

Gera kaimynystė pomidorams yra cukinijos, moliūgai, arbūzai ir melionai. 

Medetkų žiedai – puiki apsauga nuo kenkėjų. 

 Ką nesodinti šalia pomidorų? 

Tiesa, kai kurie augalai „nedraugauja“ su pomidorais. Kopūstai ir ridikai lėtina vaisių vystymąsi ir nokimą. Panašiai gali veikti ir agurkų ar paprikų kaimynystė. Taip pat rizikinga prie pomidorų sodinti bulves, nes daigams grės bulvių maras. 

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---