Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Nuvyto bijūnai? Jų priežiūros niuansai, kurie padės išvengti klaidų

Bijūnai yra vieni populiariausių daugiamečių augalų, džiuginančių žmones savo sodriu žydėjimu. Jais rūpintis yra gana paprasta, tačiau vis dėlto yra keletas niuansų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Priešingu atveju kyla pavojus, kad kitais metais vietoj gausių žiedų sulauksite tik žalių lapų.

Vystantis bijūnas yra liūdnas vaizdas. Tačiau neturėtumėte krūmo nurašyti, reikia nupjauti stiebus. Prieš tai derėtų atsižvelgti į keletą dalykų.

Birželio pabaigoje – liepos pradžioje, kai žiedai jau nudžiūvo, bijūnuose prasideda atsinaujinančių pumpurų formavimasis. Šiuo metu jie pradeda iš stiebų ir lapų traukti visas naudingas medžiagas. Genėti būtina, kitaip, ypač lietingą vasarą, galite išprovokuoti puvimą. Šakas su nuvytusiais žiedais reikia nupjauti maždaug iki pirmo lapo arba iškart po juo. Taip pašalinami ir ligoti bei supuvę lapai ir stiebai.

Jei reikia, krūmus galima papildomai apdoroti vario sulfatu, kurio norma yra 60 g 10 litrų vandens. Jei nėra lietaus, nepamirškite laistymo. Jis turi būti atliekamas kas 10 dienų.

Suaugusius krūmus galima patręšti 15 g kalio ir 20 g fosforo mišiniu. Tręšimas turėtų būti atliekamas pumpurų krovimo etape, tai yra maždaug 2 savaitės po žydėjimo.

Sodininkų nuomonė apie rudeninį genėjimą išsiskiria. Kai kurie mano, kad bijūnus būtina nukirpti iki šaknų, kad šie netaptų įvairių kenkėjų lervų žiemojimo vieta. Tada krūmus reikia apdengti.

Jei krūmai yra visiškai sveiki, visą lapiją galima palikti ir genėti ankstyvą pavasarį. Tada sudžiūvęs krūmas taps natūralia dengiančia medžiaga, todėl pavasarį bus lengva nustatyti krūmo vietą net ir be prieš tai įbestų kuoliukų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---