Nemažai sodininkų renkasi auginti visžalius spygliuočių krūmus. Ypač dažnai jie sodina kadagius. Tai nenuostabu, nes jie dera su daugeliu kitų kultūrų, greitai įsitvirtina, išsiskiria formų ir veislių įvairove. O kurios kadagio veislės yra pačios nepretenzingiausios ir greičiausiai prigyja naujoje vietoje?
Paprastasis kadagys
Ilgametis, nedidelis krūmas su tankiu, kūginiu vainiku, geltonais ir žaliais žiedais. Pirmenybę teikia geram apšvietimui, drėgnai, biriai, derlingai dirva. Rūpestingos priežiūros nereikalauja. Jis atsparus šalčiui. Paprastasis kadagys puošia sklypus, tinka gyvatvorėms.
Virgininis kadagys
Ši veislė greitai auga, yra atspari sausrai. Ji nėra išranki dirvožemiui ir drėgmei, gerai auga ir šešėlyje. Rekomenduojama sodinti po vieną augalą vejoje ar pan.
Žvynuotasis kadagys
Gali užaugti iki 1,5 m aukščio. Žievė tamsiai ruda, spygliai aštrūs, standūs, apačioje tamsiai žali, o viršuje balti. Augalo vaisiai yra nuodingi. Atsparus sausrai, atsparus žiemai, neišrankus dirvožemiui, atsparus šešėliui.
Uolinis kadagys
Krūmo karūna yra kūgio formos ir plečiasi vyresniame amžiuje. Šios veislės žievė yra raudonai ruda, spygliai yra tamsiai žalios arba melsvos spalvos. Augalas yra fotofilinis, nereikalauja išskirtinio dirvožemio ir drėgmės.
Kininis kadagys
Amžinai žaliuojantis krūmas. Vainikas būna kūgio formos. Fotofilinis, neišrankus dirvožemiui, atsparus sausrai, šalčiui. Žievė pilkai raudona, spygliai tamsiai žali.
Papuoškite savo sodą šiais augalais!
Hortenzijos jūsų sode. Kodėl verta auginti šį nepaprastą augalą?
Hortenzijos yra tikrai daugelio sodininkų mėgstamas augalas. Ši nepretenzinga rafinuota gėlė gali papuošti bet kurį sodą. Hortenzija gavo savo vardą Šventosios Romos imperijos princo seserio Karlo Heinricho Nassau-Siegeno garbei.
Vėliau botanikai suteikė jai pavadinimą Hortenzija, reiškiančią „indą su vandeniu“, nes gėlė labai myli drėgmę. O Japonijoje hortenzija vadinama „adzisai“ – „gėlė, kuri atrodo kaip purpurinė saulė“.
HORTENZIJOS SODE
Hortenzijos auga krūmais, nedideliais medžiais. Žydėjimas prasideda pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Hortenzija gali lengvai žiemoti atvirame lauke, todėl vešlios gėlės džiugins jus metus ar dvejus ar net dešimtmetį!
AUGALO SAVYBĖS
Dauguma hortenzijų žiedų yra balti, tačiau gali turėti visiškai kitokią spalvą. Viskas priklauso nuo dirvožemio pH lygio: neutraliame dirvožemyje gėlių spalva yra balta arba smėlio spalvos, šarminiame dirvožemyje – alyvinė ar rožinė, rūgščioje – mėlyna.
Pastaroji priežastis yra augalų galimybė kaupti aliuminį, kuris išsiskiria iš rūgštaus dirvožemio. Norėdami sukurti daugiaspalvių krūmų kompoziciją, pakanka pakeisti dirvožemio rūgštingumą po kiekvienu iš jų.
Gėlė mėgsta išsklaidytą saulės šviesą ir dalinį pavėsį. Saulėtoje vietoje ji taip pat įsišaknys, tačiau tokiu atveju subtilūs žiedlapiai greitai išdegs, o žydėjimas bus trumpas.
Subalansuota mityba yra vienas pagrindinių hortenzijos priežiūros principų. Jei augalą perpilote organinėmis medžiagomis, žydėjimas gali būti labai trumpas. Azotas gali būti ir turėtų būti naudojamas tik pavasarį, o tada verta pereiti prie fosfato ir kalio trąšų.
Apsauga žiemą – būtina! Galų gale net labiausiai šalčiui atsparios veislės žiemą reikalauja šilumos. Bet jei jūsų hortenzija vis dar sušalusi – nenusiminkite! Greičiausiai jis įgis formą pasibaigus auginimo sezonui.
Beje, hortenzija retai suserga ir retai yra paveikta kenkėjų!
Genėjimas yra svarbi augalų priežiūros dalis. Laiku ir kompetentingas genėjimas prisideda prie sodraus žydėjimo ir apima senų žiedynų pašalinimą.
Ir dar vienas svarbus aspektas! Norint užtikrinti maksimalų hortenzijos komfortą, reikalingas purus, humusingas, rūgštus dirvožemis. Jei pateiksite šias paprastas sąlygas – jūsų sodą tikrai puoš nepaprastai gražios gėlės!
Niekada nesigailėsite, jei savo sode pasodinsite hortenzijas! Nuo pavasario iki rudens jos džiugins jus savo žaviu grožiu.