Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Keletas naudingų patarimų, kurie padės džiaugtis gausiu česnakų derliumi

Dėmesio česnakų augintojai! 

Šiandien pasidalysime naudingais patarimais, kurių dėka džiaugsitės gausiu česnakų derliumi. Taip pat džiaugsitės didelėmis, sveikomis ir gražiomis česnakų galvutėmis. Jums tik reikės laikytis rekomendacijų, kurias paskelbė portalas „Mitucoscaseros“. 

Dirvožemis 

Nesvarbu, ar česnakus sodinate rudenį ar pavasarį, visų pirma gerai išpurenkite dirvą. Išpurendami kietąjį paviršinį sluoksnį užtikrinate oro tiekimą į dirvą. Taigi, oras galės prasiskverbti iki šaknų.

Kad česnakai gerai augtų ir būtų stambūs, dirva, kurioje pasodinote česnakus, turi būti minkšta ir gerai išpurenta. Priešingu atveju česnakai nesijaus gerai, o česnakų galvutės bus mažos. Paprasčiausias būdaspo laistymo purenti dirvą tarp lysvių. 

Mulčiavimas   

Dirvos paviršių padenkite organinėmis medžiagomis. Pigiausias būdas – tarp eilių įterpti šiaudų. Šiaudai turi sudaryti 2-3 cm storio sluoksnį. 

Taip jie apsaugo dirvą nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie ją išsausina, o vėliau sukietina. Be to, šiaudai pasitarnaus kaip trąša, nes apatinė dalis pūs ir praturtins dirvą humusu. 

Taip pat šiaudai sulaiko drėgmę, todėl sutaupote pinigų ir laiko, kurį tektų skirti laistymui. Tad galite nesunkiai sumažinti laistymo dažnumą. Laistyti pakaks kartą per 3-4 dienas (jei šiaudų bus ne mažesnis kaip 3 cm storio sluoksnis). 

 

Laistymas 

Česnakus palaistykite dideliu kiekiu vandens, bet ne taip, kad dirva permirktų. 

Jei dirva gerai laistoma, o po to mulčiuojama šiaudais, šiaudai geriau sukibs su žeme. Jų nenupūs vėjas ir bus sudarytos palankios sąlygos česnakų augimui. 

 

Dar keletas patarimų, kurie padės džiaugtis gausiu česnakų derliumi   

Naudingos česnako savybės gerai žinomos visiems. Be to, kad jis yra nepakeičiamas virtuvėje, jis naudojamas liaudies medicinoje gydant įvairias sveikatos problemas ir ligas. 

Česnakai – vertinamas natūralus antibiotikas, kurį reguliariai vartodami galime apsisaugoti nuo įvairių ligų. 

Česnakai lauke gali būti auginami dviem sodinimo laikotarpiais – pavasarį ir rudenį. Vasarinis česnakas nuo rudeninio skiriasi dydžiu ir skiltelių skaičiumi. Vasarinis česnakas turi mažesnę galvutę ir mažiau skiltelių, o rudeninis česnakas turi didesnę galvutę ir daugiau skiltelių. 

Tačiau abu turi bendrus poreikius dirvožemiui ir neturėtų būti auginami dirvožemyje, kuris yra rūgštus. Česnakus reikia reguliariai tręšti ir sodinti galite rankomis arba mašina. 

Sodinimui naudojamos didesnės skiltelės. Svarbu teisingai jas įstatyti į skylutes – platesnę dalį žemyn. Padėtis gali būti šiek tiek pasvirusi, tačiau nepageidautina česnakus sodinti aukštyn kojomis, o tai dažnai nutinka sodinant mašina. 

Dauginimui galite naudoti įprastus česnakus. Visada rinkitės sveikas ir nepažeistas skilteles. Česnakai dygsta 3-5°C temperatūroje, optimali šaknų augimo temperatūra – 10°C, antžeminėje dalies 17°C. 

1 ha česnakų pasodinti reikia apie 1000 kg. 

Česnakai sodinami rudenį 4-5 cm, o pavasarį 2-3 cm gylyje. Sodinama juostomis arba eilėmis, pagal poreikį ir galimybes. Tarp eilių turi būti 30 cm atstumas, o skiltelės turi būti išdėstytos 10-12 cm atstumu viena nuo kitos. 

Jei orai palankūs, rudeniniai česnakai sodinami spalį, o vasariniai – kovą. Svarbiausia gero derliaus sąlyga yra teisinga sodinimo data. Idealu sodinti vasario pabaigoje arba kovo pradžioje. 

Česnakams reikalingos specifinės sąlygos ir, kaip jau minėjome, jų negalima auginti rūgščioje dirvoje. Tačiau jei neturite kito pasirinkimo, kalkinti reikėtų rudenį prieš sodinant česnakus pavasarį. 

Česnakai nekenčia monokultūros, todėl jų negalima auginti po tos pačios šeimos augalų. 

Pavasarį pageidautina tręšti dirvą organiškai, o rudenį taip pat galima įterpti mineralinių maistinių medžiagų. 

Tyrimai parodė, kad mėšlo naudojimas teigiamai veikia česnakų derlių ir kokybę. Todėl rekomenduojama įterpti mėšlo po 20-25 t/ha. 

Auginant česnakus reikia reguliariai ravėti lysves, gydyti juos nuo kenkėjų ir, žinoma, reguliariai laistyti. 

Maždaug 10 dienų po pasodinimo česnakai turi didžiausią vandens poreikį. 

Rudeniniai česnakai nuimami liepos mėnesį, o vasariniai – rugpjūtį. Iš karto po išrovimo česnakus reikia išdžiovinti pavėsingoje ir gerai vėdinamoje vietoje. 

Sėkmės! 

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---