Trečiadienis, 23 balandžio, 2025

Naujausi

Kaip pavasarį tręšti rožes?

Rožės ne veltui yra vadinamos gėlių karalienėmis. Tai – labai puošnūs augalai, kurie džiugina savo grožiu ir maloniu aromatu. Jei siekiate, kad vasarą rožės žydėtų ilgiau ir gausiau, pavasarį svarbu pasirūpinti tinkamomis rožių trąšomis, kurios pamaitins šiuos augalus ir suteiks jiems dar daugiau gyvybingumo.

Vištų mėšlas

Rožėms puikiai tinka tokio tipo trąšos, tačiau ekspertai pataria vištų mėšlo nenaudoti gryna forma, nes tai gali pakenkti augalo šaknims. Vištų mėšlas turi būti ištirpinamas vandenyje santykiu 1:20. Tuomet šį tirpalą reikia 10 dienų infuzuoti, ir dar kartą atskiesti vandeniu (santykiu 1:1). Tokios trąšos aprūpina rožes kaliu, fosforu ir azotu.

Maisto atliekos

Žinoma, ne visi maisto likučiai tinkami augalų tręšimui, tačiau kai kurių likučių vertėtų neišmesti.  Pavyzdžiui, sutrintus vištų kiaušinių lukštus galite tiesiog suberti į žemę šalia rožių krūmų: tokios trąšos aprūpins augalą įvairiais mikroelementais. Taip pat rožių trąšoms puikiai tinka arbatos likučiai bei bananų žievelės.

Pelenai

Sudegusios medienos pelenai yra puikios trąšos daugumai augalų. Pelenais galima ne tik tręšti, bet ir gydyti gėles. Be to, tai yra puiki apsauga nuo smulkių kenkėjų.

Kokias mineralines trąšas naudoti?

Senesnius rožių krūmus rekomenduojama tręšti specialiomis mineralinėmis trąšomis. Pavasarį geriausia naudoti azoto trąšas, kurios skatina pumpurų formavimąsi ir vystymąsi. Be to, nuo azoto atsargų kiekio priklauso rožių žydėjimo trukmė. Žydėjimo trukmę gali prailginti amonio sulfatas arba amonio nitratas.

Rožių šaknų sistemai yra ypatingai svarbus fosforas. Šaknų stiprinimui puikiai tinka koloidinis fosfatas, superfosfatas bei kaulų miltai. Jei jums sunku nuspręsti, kokių elementų reikia jūsų augalams, galite įsigyti kompleksinių trąšų.

Kada tręšti rožes?

Rožes rekomenduojama tręšti 4-5 kartus per metus. Pavasarį dažniausiai pakanka rožes patręšti du kartus, ir tai paskatins rožių augimą bei žiedų formavimąsi. Pirmą kartą rožes rekomenduojama tręšti balandžio pradžioje, o antrą – antroje gegužės pusėje.

Jei naudosite tinkamas trąšas, rožės jus apdovanos nuostabiais žiedais, o jų žydėjimo trukmė bus gerokai ilgesnė.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Ar įmanoma užauginti citrinmedį Lietuvoje?

Nors Lietuva ir nepasižymi šiltu subtropiniu klimatu, kuris natūraliai tinka citrinmedžiams, tačiau taip, įmanoma užauginti citrinmedį Lietuvoje, tik reikės skirti jam šiek tiek daugiau...

Trečiadienis įkvepiantis ženklas (balandžio 23 d.): Paslaptingos jėgos judesyje—ar jūsų Zodiako ženklas pasirengęs įveikti paslėptus iššūkius šiandien?

Kosminės permainos ateina! 🚨 Kai kurie ženklai laukia duobėto kelio, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šiuos perspėjimus. 🌠 Ar žinote, kas jūsų laukia? Giliau...
---