Ketvirtadienis, 17 balandžio, 2025

Naujausi

Kaip patręšti bijūnus ankstyvą pavasarį, kad jie pražystų didžiuliais žiedais: štai receptas!

Ar jūs auginate bijūnus? Jei taip, šis receptas jums labai pravers, nes pagal jį galite užsiauginti nuostabiai vešlius krūmus su didžiuliais žiedais! Pabandykite, šis tręšimo metodas yra kaip tik tai, ko reikia! Ne visos gėlės gali prilygti bijūnų grožiui. Sodrūs rausvi rutuliai, augantys iš žalių krūmų, puošia ir vasarnamį, ir gėlyną prie miesto daugiaaukščio.

Kad bijūnai žydėtų gausiai ir gražiai, juos būtina tręšti! Nutirpus sniegui jau galima pamatyti pirmuosius mažus ūglius. Todėl nereikėtų ilgai laukti ir patręšti bijūnus. Kai tik pastebėsite iš žemės išlendantį daigelį, pradėkite tręšti!

Jei nesate iš tų, kurie patys pasigaminate trąšų, galite tiesiog nusipirkti paruoštų trąšų visiems žydintiems augalams.

Visi mikroelementai, būtini sveikam ir vešliam žydėjimui, jau bus surūšiuoti reikiamomis proporcijomis.

Tačiau yra ir kitų tręšimo būdų! Pavyzdžiui, 40 g karbamido galite praskiesti kibiru vandens. Gautu skysčiu laistykite bijūnų šaknis. Jei turite reikiamų ingredientų, galite patys pasigaminti trąšų kompleksą. Reikės 10 g amonio nitrato ir superfosfato bei 6 g kalio druskos. Sumaišykite granules ir palaistę krūmus paskleiskite ant drėgnos dirvos.

Ar žinojote, kad yra ir paprastas tręšimo receptas?

Bijūnų tręšimas mielėmis yra veiksminga ir efektyvi trąša! Reikės 1 litro vandens, 2 šaukštų cukraus ir 11 g įprastų sausų mielių. Sumaišykite ingredientus ir palikite 24 valandas. Tada skystį praskieskite 9 litrais vandens ir užpilkite ant bijūnų.

Bijūnų tręšimas pavasarį yra labai svarbi procedūra! Nuo to priklauso, ar augalas taps vešliu ir puošniu krūmu, ar tik negausiai žydės.

Papildomi patarimai:

  • Nepamirškite mulčiuoti bijūnų! Be tręšimo, labai svarbu pavasarį mulčiuoti dirvą aplink bijūnų krūmus. Tam puikiai tinka kompostas, perpuvęs mėšlas ar net paprasta žievės mulčias. Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmę, gerina dirvožemio struktūrą ir apsaugo šaknis nuo temperatūros svyravimų. Taip pat tai padės išvengti piktžolių augimo ir palaikys augalų ilgaamžiškumą bei gausų žydėjimą.
  • Tinkamas laistymas užtikrina stiprius bijūnų žiedus! Nors bijūnai yra gana atsparūs augalai, jų šaknys mėgsta gilią drėgmę. Geriausia laistyti retai, bet gausiai, ypač pavasarį ir vasaros pradžioje, kai formuojasi pumpurai. Laistant paviršutiniškai, drėgmė nepasiekia giliau esančių šaknų, o tai gali lemti silpnesnį žydėjimą.
  • Senų žiedų pašalinimas. Kad augalas ilgiau išlaikytų grožį ir energiją augimui, svarbu pašalinti nudžiūvusius žiedus. Tai ne tik skatina naujų žiedų formavimąsi, bet ir apsaugo nuo ligų.

Nuotraukos: @Canva, @Freepik

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Purus vyniotinis: lengvas desertas su vasaros dvelksmu

Purus vyniotinis – tai lengvas, gaivus ir labai skanus desertas, puikiai tinkantis tiek šventiniam stalui, tiek jaukiam pasisėdėjimui su artimaisiais. Jo pagrindą sudaro lengvas,...

Ketvirtadienio astronominis susitikimas (balandžio 17 d.): Dvyniai ir Skorpionas – dinamiškas duetas, pasiryžęs įveikti meilės iššūkius!

🔎 Ar domitės savo kosmine meile? 👀 Palieskite, kad atskleistumėte paslėptas jūsų zodiako suderinamumo tiesas! 💑🌠 Tyrinėjant šių dviejų ženklų dangiškąjį suderinamumą, galima pastebėti...
---