Trečiadienis, 23 balandžio, 2025

Naujausi

Kaip genėti pelargonijas, kad krūmas visada būtų vešlus

Pelargonijos yra vieni iš tų augalų, kurie, ieškodami šviesos, stiebiasi į viršų. Todėl po mėnesio ar dviejų ant palangės vietoj dekoratyvių žydinčių krūmų galite pamatyti kreivas šakas su lapų kuokšteliais ant viršaus. Mes jums papasakosime, kaip tinkamai genėti pelargonijas, kad augalas atsinaujintų ir įgautų gražų vešlumą.

Nėra lengva senai gležnai pelargonijai suteikti naują gyvybę. Įšaknydami ūglius užauginsite naujus bei jaunus augalus. Mūsų metodas yra paprastas, bet su subtilybėmis. Skaitykite žemiau esantį straipsnį, kad nieko nepraleistumėte.

Kaip genėti pelargonijas, kad jos vešliai žydėtų

Pirmiausia paruoškite augalą. Dieną prieš šią procedūrą pelargonijas palaistykite švariu nusistovėjusiu vandeniu. Šiam darbui reikalingas aštrus bet kokios rūšies peilis. Nuvalykite jį alkoholiu ar kitu antiseptiku.

Pelargonijas reikia nupjauti 10-15 cm atstumu nuo pagrindo. Svarbi sąlyga – ant stiebo turi būti bent 4 gyvi pumpurėliai, kurie vėliau ims augti.

Janų ūglių galite negenėti. Pelargonijas būtinai turėtumėte patręšti. Jaunų ūglių šaknys yra gyvybingos ir stiprios, todėl trąšos leis jiems greitai užauginti daug žalios masės.

Šiuo etapu naudokite bet kokias azoto turinčias ir tokiems augalams skirtas trąšas. Vėliau, kai iš jaunų ūglių išaugs stiebai, tręškite boro rūgštimi arba specialiomis universaliomis dekoratyviniams augalams skirtomis trąšomis.

Kaip įšaknyti nupjautus daigelius

Gražius nupjautus stiebelius galima įšaknyti ir taip dauginti pelargonijas. Tam nuo stiebo pašalinkite visus nereikalingus lapelius, kad jie nesugertų visų maistinių medžiagų. Pašalinkite visus žiedus, jei jų turi, ir palikite tik 2-3 lapelius. Leiskite daigeliams kelias valandas padžiūti.

Įšaknijimui galite naudoti durpių granules arba kokoso durpių substratą. Taip pat tinka daigų žemė, sumaišyta su perlitu. Daigus įkaskite 7-10 cm gylyje, sutankinkite substratą ir gausiai palaistykite. Prieš tai įsitikinkite, kad vazone yra drenažo skylutės!

Padėkite daigus gerai apšviestoje vietoje, bet ne ant tiesioginių saulės spindulių. Laistykite retai, bet neleiskite substratui išdžiūti. Netrukus pastebėsite, kad ant stiebo dygsta pumpurai ir pasirodo nauji lapai. Tai pirmasis ženklas, kad įsišaknijimas pavyko.

Pelargonijos yra dėkingi augalai. Už rūpestį ir dėmesį jos atsako vešliais ir ilgai žydinčiais žiedais. Štai kodėl mums tai patinka! Ar kada nors jums teko taip dauginti šiuos augalus?

 

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Ar įmanoma užauginti citrinmedį Lietuvoje?

Nors Lietuva ir nepasižymi šiltu subtropiniu klimatu, kuris natūraliai tinka citrinmedžiams, tačiau taip, įmanoma užauginti citrinmedį Lietuvoje, tik reikės skirti jam šiek tiek daugiau...

Trečiadienis įkvepiantis ženklas (balandžio 23 d.): Paslaptingos jėgos judesyje—ar jūsų Zodiako ženklas pasirengęs įveikti paslėptus iššūkius šiandien?

Kosminės permainos ateina! 🚨 Kai kurie ženklai laukia duobėto kelio, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šiuos perspėjimus. 🌠 Ar žinote, kas jūsų laukia? Giliau...
---