Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kankina išsikėlę apgamai? Sužinokite, ar jie pavojingi sveikatai

Nepaisant to, kad kai kuriems žmonėms apgamai kelia kažkokį tai susižavėjimą, nes jų išsidėstymas primena žvaigždynus, iškilusių apgamų buvimas ant kūno nėra gerai. Šį kartą norime kalbėti ne apie paprastus mažus apgamus, prie kurių visi yra įpratę, bet apie iškilusius apgamus, kurie gali sukelti daugybę nepatogumų.

Iškilę apgamai gali būti maži, minkšti gerybiniai navikai, pasitaikantys įvairaus amžiaus žmonėms.

Tipai ir diagnostika

Šie apgamai dar gali būti vadinami senatvėje atsirandančiomis papilomomis, tad dažniausiai jie atsiranda suaugusiesiems. Jų skaičius padidėja sulaukus 45 metų, o po 70 metų 70% gyventojų juos turi. Jie gali būti:

  • maži, 1–2 mm pločio ir aukščio, dažniausiai yra kaklo srityje;
  • vienkartiniai ar daugkartiniai tokių papilomų/apgamų židiniai, maždaug 2 mm pločio ir 5 mm ilgio, kurie gali būti bet kurioje kūno vietoje;
  • dideli, panašūs į naviką, minkšti, dažniausiai aptinkami apatinėje kūno dalyje.

Tokie iškilimai gali būti tiek odos spalvos, tiek hiperpigmentuoti. Sunku suprasti, kaip juos iš tiesų vadinti, ar iškilusiais apgamais, o gal net karpomis? Dauguma šių darinių yra nuo 2 iki 5 mm skersmens, nors kartais aptinkami ir didesni, kurių skersmuo yra iki 5 cm. Dažniausiai pasitaikančios vietos, kur jie atsiranda, yra kaklas, tačiau gali būti pažeista bet kokia odos dalis, net kirkšnis.

Atsiradimo priežastys

  1. Endokrininiai sutrikimai Jie dažnai pasireiškia nėščioms moterims (didelis estrogeno ir progesterono kiekis), taip pat sergantiems akromegalija ir diabetu.
  2. Kadangi šie dariniai dažniau atsiranda su amžiumi, jie yra siejami su odos senėjimo procesu.
  3. Erzinantys veiksniai. Kaip jau sakėme, dariniai atsiranda odos raukšlių vietose, o tai, savo ruožtu, yra trinties lokalizavimas (su drabužiais ar oda).

apgamai

Su kuo galite supainioti tokius apgamus?

  1. Karpomis;
  2. Seborėjine keratoze;
  3. Ikivėžiniu fibroepiteliniu naviku;
  4. Melanocitais;
  5. Neurofibromatozė.

Kaip gydyti?

Viskas priklauso nuo apgamo dydžio, tačiau jūs galite jo atsikratyti. Mažo dydžio darinaii pašalinami chirurginėmis žirklėmis. Ši procedūra gali būti atliekama su anestezija arba be jos. Dideli dariniai pašalinami taikant vietinę nejautrą. Jei apgamo dydis yra labai mažas ir jo nepavyksta sugriebti pincetu ar žirklėmis, tada pašalinimo procesas atliekamas naudojant elektrodazaciją.

Atminkite, kad neturėtumėte patys atlikti sau tokių procedūrų! Jei dėl kosmetinių priežasčių ar dėl diskomforto norite atsikratyti darinio, būtinai pasitarkite su gydytoju. Procedūra nereikalauja daug laiko, tačiau išvengsite problemų. Būkite sveiki!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---