Trečiadienis, 15 sausio, 2025

Naujausi

Labai naudinga: 5 patarimai, kaip pagerinti smegenų kraujotaką!

Kuo geresnis smegenų aprūpinimas krauju, tuo daugiau medžiagų į jas patenka ir daugiau energijos jos turi, todėl efektyviau funkcionuoja.

Kas nutinka, jei į smegenis nepatenka pakankamai kraujo? Sumažėjęs kraujo tiekimas į tam tikrą organą vadinamas išemija. Dėl jos miršta dalis ląstelių, sumažėja ryšių tarp ląstelių skaičius. Todėl sutrinka atmintis, padidėja išeminio insulto rizika.

Svarbu žinoti, kad pagerėjęs kraujo tiekimas į smegenis gali užkirsti kelią daugybei sunkių ligų ir padidinti mūsų intelekto sugebėjimus, pavyzdžiui, pagerinti atmintį ir dėmesio sutelkimą.

Susipažinkite su keliais patarimais, kaip pagerinti smegenų aprūpinimą krauju.

1. Aerobiniai pratimai

Vadinamieji aerobiniai pratimai stimuliuoja širdies ir kraujagyslių sistemą. Dėl to padidėja ir kraujo tiekimas į smegenis. Taip mūsų kūno ląstelės gauna daugiau deguonies.

Smegenų ląstelės nėra išimtis. Deguonis būtinas, kad jos tinkamai veiktų ir sąveikautų.

Kokius pratimus rekomenduojama pasirinkti, jei norite pagerinti smegenų veiklą? Galite pasirinkti vieną iš šių paprastų veiklų.

Trisdešimt minučių pasivaikščiojimas pėsčiomis

Penkiolikos minučių pabėgiojimas kasdien

Šokiai

Penkiolikos minučių pasivažinėjimas dviračiu

Aerobiniai pratimai namuose

2. Produktai, padedantys pagerinti kraujo tiekimą į smegenis

Produktai, kuriuos reikia įtraukti į savo mitybą:

Nesmulkinti grūdai: bolivinė balanda, viso grūdo ryžiai, avižos, miežiai, rugiai.

Riebalų rūgščių turintis maistas: žuvys (lašiša, sardinės), avokadai, alyvuogių aliejus, graikiniai riešutai ir moliūgų sėklos.

Spanguolės, braškės ir citrusiniai vaisiai.

Pomidorai, kopūstai, brokoliai, špinatai, šparagai.

Kiaušiniai

Šalavijų užpilas

3. Pasakykite „Ne“ tabakui, riebalams ir stresui

Reikėtų nepamiršti, kad rūkymas, antsvoris ir stresas yra pagrindiniai mūsų smegenų sveikatos priešai. Kai žmogus rūko, nikotinas patenka į kraują. Tai stimuliuoja antinksčius, kurie savo ruožtu išskiria hormoną adrenaliną.

Šis hormonas dažniausiai gaminamas stresinėse situacijose. Būtent jis turi stimuliuojantį poveikį žmogaus centrinei nervų sistemai, todėl ilgainiui gali pasireikšti tachikardija, hipertenzija ir kiti sutrikimai. Dėl šios priežasties kasa sumažina insulino gamybą.

Dėl to padidėja gliukozės kiekis kraujyje, o tai sukelia smegenų hiperstimuliaciją. Tai yra tarsi tiksinti laiko bomba.

O kaip antsvoris? Antsvorio turintiems žmonėms padidėja insulto rizika. Ant kraujagyslių ir venų sienelių atsiranda riebalų sankaupų, kurios sulėtina kraujo apytaką. Tai sukelia rimtų sveikatos problemų.

Tačiau viso to galima lengvai išvengti, jei atkreipsite dėmesį į savo mitybą ir vengsite žalingų įpročių. Patikėkite, jūsų sveikata to verta.

4. Pratimai smegenims

Kad smegenys išliktų sveikos, joms taip pat reikia pratimų. Stenkitės nuolat tobulinti savo pažintinius sugebėjimus, lavinkite atmintį, nepraraskite motyvacijos, smalsumo ir susidomėjimo gyvenimu.

Visa tai prisideda prie naujų jungčių tarp neuronų formavimosi, atsiranda naujų ląstelių, o smegenų audiniai tampa atsparesni laikui ir kitoms neigiamoms įtakoms.

Iš tikrųjų intelektualinė veikla apsaugo mus nuo daugelio rimtų ligų. Stenkitės užsiimti savęs ugdymu, praplėsti akiratį. Rekomenduojama daugiau skaityti. Galite užsiregistruoti į bet kokius kursus. Savo dienoraštyje užrašykite įdomias mintis, kurios jums ateina į galvą.

Ieškokite specialių pratimų internete – pasaulinis tinklas gali pasiūlyti daug įdomių užsiėmimų, kurie padės pagerinti atmintį ir dėmesį. Tokia veikla yra labai naudinga mūsų smegenims.

5. Teigiamų emocijų galia

Nuolatinis stresas, nerimas, niūrus gyvenimo suvokimas pažeidžia smegenų neurocheminius procesus. Gaminamas kortizolis, kuris padidina adrenalino kiekį kraujyje. Tai sukelia smegenų kraujotakos sutrikimus. Kai toks sutrikimas tampa lėtinis, jis gali sukelti rimtų padarinių sveikatai.

Teigiamos emocijos yra daug svarbesnės nei vitaminai ir analgetikai. Jos pripildo mūsų kūną energija, kurios mums labai reikia. Verta prisiminti, kad mūsų proto būsena veikia ir sveikatą. Kai esame laimingi, mūsų kūnas tampa stipresnis ir atsparesnis.

Prisiminkite kelis paprastus triukus

Į viską žiūrėkite su šypsena. Kai jaučiatės gerai, nepamirškite pasidalinti savo džiaugsmu su kitais.

Atsipalaiduokite ir praktikuokite jogą. Tokia veikla padės geriau pažinti save ir pažvelgti giliau į savo vidinį pasaulį.

Plėskite ir stiprinkite savo socialinius ryšius, kalbėkitės su draugais, praleiskite laiką su šeimos nariais. Neatskirkite savęs nuo kitų, užsidarydami tarp keturių sienų!

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---