Bandydami suprasti, kodėl uždirbame mažiau nei kiti, neretai klausiame, ką mes darome ne taip?
Saugokitės tam tikrų įpročių. Jie užprogramuoja mumyse tam tikrus elgesio modelius, kurie neleidžia išbristi iš užburto rato.
Kokie tie įpročiai?
Gailėjimasis
Nustokite gailėti savęs! Tai vienas blogiausių jausmų, nes būtent taip jūs smerkiate save. Nuolatinės kalbos apie sunkų jūsų likimą, nesėkmes, skundai dėl viršininkų ir mažų atlyginimų nieko nepakeis.
Jūs tik eikvojate savo laiką, užuot atsikėlęs nuo sofos ir ką nors padaręs. Jūs nesate auka, jums tiesiog patinka savęs gailėtis.
Negalvokite, kad turtuoliai nemyli savęs ir nesigaili, taip nėra. Visi esame žmonės ir kartais jaučiame poreikį išsikalbėti, gauti užuojautos. Vargšai turi savo problemas, turtingieji – savo.
Fanatizmas kaupiant santaupas
Apsipirkimas tik pigiausiose parduotuvėse, prekės tik su nuolaida, pirmenybė kiekiui, o ne kokybei – visa tai yra fanatiško taupymo požymiai. Tai yra ne tik neturtingų žmonių, bet ir gobšuolių bruožas.
Negalvokite, kad jei paskolinsite nedidelę sumą draugui ar paliksite arbatpinigių padavėjui, kuris maloniai jus aptarnavo, jūsų piniginė per daug suplonės, arba, kad 10 kojinių iš prastos kokybės audinio pakeis porą gerų, kuriuos pagamino patikima įmonė.
Tai jokiu būdu nepadės jūsų kapitalui. Ne tik nesutaupysite pinigų butui ar automobiliui, bet ir išgąsdinsite aplinkinius savo godumu ir blogomis manieromis. Kad atsikratytumėte šio sindromo, pradėkite vertinti ir gerbti save.
Nepasiduokite rinkodaros triukams, nepirkite skubotų pirkinių. Jei žinote, kad norite nusipirkti gerą televizorių ar aukštos kokybės batus, nepirkite niekingų niekučių vien dėl to, kad jiems akcija.
Ir jei įsitikinote bei supratote, kad sutaupyti iš atlyginimo nepavyks, pagalvokite apie šios problemos sprendimo būdus. Galbūt pinigai turėtų tapti įrankiu, investicija, o ne būti dedami po čiužiniu?
Jūsų tikslas yra protingas taupymas.
Materializmas kaip gyvenimo būdas
Laimė nėra „iPhone“ ar „Maserati“. Bet koks turtingas žmogus, kuris neturi tikrų draugų ir mylinčių artimųjų, jums tai pasakys. Nevertinkite vien materialių dalykų. Aišku, kad sunku be pinigų, tačiau ir jie neatneša tikros laimės.
Nepainiokite: pinigai yra tik dalykas, kuris padės išspręsti konkrečią problemą – nusipirkti butą ar susimokėti už studijas, o ne tai, kas jus džiugins. Nevertinkite žmonių pagal tai, kuo jie vaikšto apsivilkę ar kiek kainuoja jų automobilis, nes tai nepadaro žmogaus vertingu.
Nepamatuotas išlaidumas
Gali būti, kad žmogus nori gauti viską iš gyvenimo, neturėdamas tam pinigų. Pasitelkiami kreditai, su gautais pinigais perkami sportiniai automobiliai ir naujausi „iPhone“, atostogos Bahamuose ir t.t. Bet kaip tada grąžinti šias paskolas, jei atlyginimas yra mažas?
Paprastai įprotis išleisti daugiau nei galite yra būdingas žmonėms, turintiems žemą savivertę ir norintiems sulaukti bent kažkokio visuomenės pritarimo, nesigėdyti dėl senų drabužių ar asmeninių automobilio.
Verta kreiptis į psichologą ir dirbti su šiomis problemomis, nes neprotingas pinigų leidimas tikrai neduos gerovės. Taip pat padės, jei mokysitės finansinio raštingumo. Perpratę kredito mechanizmų principus, suprasite, kad tai, kas vakar jums atrodė pelningas susitarimas, iš tiesų nėra toks geras.
Nemylimas darbas
Kažkodėl daugelis žmonių pasitenkina mažais dalykais: eina dirbti jiems neįdomų darbą, gyvena su nemylimu žmogumi ir kenčia dėl nepatrauklaus atspindžio veidrodyje. Ir jie nė nebando ką nors pakeisti!
Taip, pokyčiai visų pirma reiškia išėjimą iš komforto zonos, todėl tam reikia jėgų. Nemeskite visko vienu metu, bet bent jau pamėginkite pakeisti save. Suraskite tai, kas jums žadina smalsumą, susižavėjimą, susidomėjimą.
Galbūt darbe jums patiktų kita pareigybė? Gal imkitės iniciatyvos ir naujo projekto? Raskite paskatą tobulėti, savo kelią. Galbūt tai bus naujas darbas ir netgi persikėlimas gyventi į kitą šalį.
Žmogus turi daug įpročių, tačiau svarbu, kad ne jie jį kontroliuotų, o jis juos. Dirbkite, stenkitės atrasti naujus dalykus, tobulėkite, pačiupkite sėkmę už uodegos ir rasite savo kelią į finansinę nepriklausomybę.