Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Kaip atgaivinti senstančią draceną? Sužinokite!

Drakono medis yra garsus dekoratyvinis augalas, kuris gali būti puiki jūsų namų puošmena, jei tinkamai šį augalą prižiūrėsite. 

Augalui augant, jis pradeda lenkti plonus stiebus. Laikui bėgant augalas netenka savo grožio, bet viską įmanoma ištaisyti!

Dracenos genėjimo bendrosios taisyklės

Kad augalas namuose neaugtų ant grindų, jis turi būti laiku sutvarkytas. Pradėkite genėti nuo viršūnės. Geriau pjaukite aštriomis žirklėmis.

Jei norite veisti draceną, tada nukirpkite viršūnę labai atsargiai. Jei ūgliai iš viršūnių nėra labai susukti, juos galima pasodinti į vandenį, kad atsirastų šaknys. 

Po poros dienų pastebėsite, kad jie išleis pirmąsias šaknis ir tada juos bus galima pasodinti į žemę. Yra ir kitas veisimo būdas

Norėdami tai padaryti, nupjaukite dracenos viršūnes ir nedelsdami pasodinkite jas į žemę. Į dirvą būtina iš anksto pridėti šaknų stimuliatorius. 

Kad ūglius būtų ypač patogu auginti, uždenkite juos maišu. Kitas žingsnis – būtina nupjauti dracenos kamieną. Jei norite, kad dracena išliktų patraukli ilgą laiką po apipjaustymo, jums reikia stiebus apipjaustyt kaip galima žemiau. 

Beje, kiekviena kotas gali būti paliktas skirtingo ilgio. Vienas ilgesnis, kitas trumpesnis. Švieži daigai išaugs iš apkirptų kamienų viršūnių. 

Kai augalas pradės augti, dėl skirtingo kamienų ilgio, lapai bus skirtinguose lygiuose, o tai atrodys daug patraukliau.

Kai šaknis nugruntuosite, maždaug po mėnesio pradės augti nauji ūgliai. Iš pradžių jie augs šone, bet nesijaudinkite, šiek tiek vėliau jie pradės stiebtis aukštyn. 

Dabar jūs žinote, kaip galite atgaivinti draceną. Svarbiausia, nepamirškite reguliariai jos genėti.

Dracentos veisimo metodai po genėjimo

Kaip jau buvo aprašyta anksčiau, genėjimą galima derinti su gėlių veisimu. 

Vertikalus sodinimas

Peržiūrėkite visus likusius stiebus po genėjimo. Reprodukcijai tinka tik tie, kurie yra tankios formos ir elastingi. Naudojant šį metodą, ūglius dėkite į drėgną substratą iki maždaug 3–4 centimetro gylio. 

Horizontalus sodinimas

Šis metodas nuo ankstesnio skiriasi tuo, kad augalas nėra sodinamas pačiame grunte, smėlyje, o horizontaliai išdėstomas ant drėgno dirvožemio ir švelniai prispaudžiamas.

Šaltinis

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---