Ar manote, kad išgerti stiklinę šalto vandens ryte yra labai naudinga? Pats metas sudėlioti visus taškus ant i ir sužinoti, kada šis įprotis yra naudingas, nes priklausomai nuo temperatūros vanduo gali būti naudingas arba nelabai.
Kodėl reikia gerti vandenį?
Tie, kas domisi ilgaamžiškumu, organizmo valymu ir svorio metimu, žino, kad yra įvairių požiūrių. Tačiau tiek tradicinė, tiek liaudies medicina sutinka, kad būtina gerti vandenį.
Pasirodo, kad švarus vanduo yra vienintelis gyvenimo ir ilgaamžiškumo šaltinis. Tačiau svarbu jį gerti tinkamai.
Žmogų sudaro 60–80 % vandens. Taigi atsakymas į klausimą: „Kodėl reikia gerti daug vandens?“ – kad gyventume!
Žodis „daug“ nereiškia konkretaus kiekio. Nebūtina išgerti aštuonių stiklinių vandens per dieną. Bent jau nėra mokslinių įrodymų dėl šio nurodymo.
Oficiali medicina sako, kad reikia gerti tiek, kiek norisi. Ir tada, kada norisi.
Skysčių kiekis priklauso nuo lyties, amžiaus, svorio, fizinio krūvio, aplinkos, mitybos ir kitų aspektų. Pagal JAV medicinos instituto atliktą statistinį tyrimą, pakanka, kad vyrai per dieną suvartotų 3,7 litrų skysčio, o moterys – apie 2,7 litrų.
Ir nesvarbu, kokia forma vanduo patenka į kūną: kaip sultys, arbata, sriuba, daržovės ar vaisiai.
Tačiau pagal Rytų mokymus karštas vanduo laikomas amžinos jaunystės paslaptimi. Ne verdantis, ne šiltas, bet 40–45 laipsnių temperatūros vanduo.
O blogiausias dalykas, kurį žmogus gali padaryti savo kūnui, yra gerti šaltą vandenį ar gėrimus su ledukais.
Tibeto gydytojai yra įsitikinę, kad stiklinė karšto vandens ryte ant tuščio skrandžio pailgina gyvenimo trukmę 10 metų! Karštas vanduo užgesina ugnies elementą – skrandį ir nužudo jame per naktį susikaupusias bakterijas.
Kinijoje nuo vaikystės vaikai mokomi gerti pašildytą vandenį prieš valgį. Net ir kavinėje ar restorane, prieš pateikiant užsakymą, padavėjas klientui atneša puodelį karšto vandens.
Ajurveda teigia, kad kai atsibundate, stiklinė šilto vandens padeda atsikratyti migrenos, aukšto kraujospūdžio, anemijos, nutukimo, artrito ir kitų ligų.
Šiuose teiginiuose yra logikos. Kūnas nepabunda nuo šalto vandens, o patiria šoką ir įjungia signalus, skirtus vandeniui iki optimalios temperatūros šildyti.
Virškinimo organuose atsiranda spazmų, o skrandžio ir stemplės sienelėms apsaugoti gaminama daugiau gleivių, todėl virškinimas sulėtėja. Kartu su skrandžio spazmu atsiranda tulžies pūslės spazmas ir susidaro tulžies stagnacija.
Vietoj to, kad sugertų maistines medžiagas, organizmas energiją naudoja temperatūrai reguliuoti. Tai nėra geriausias būdas deginti kalorijas, o atvirkščiai – vienas iš blogiausių.
Gerti karštą vandenį pilnu skrandžiu nėra logiška. Geriau tai daryti ryte, nevalgius. Tokio vandens stiklinė atpalaiduoja virškinimo organų raumenis, valo skrandžio sieneles ir normalizuoja rūgšties bei šarmų pusiausvyrą.
Karšto vandens stiklinė ryte padeda pradėti medžiagų apykaitą, išvalyti kraują ir detoksikuoti organizmą per odą, inkstus ir limfinę sistemą.
Didėja tulžies srautas, kūnas palaipsniui pabunda ir virškinimo sistema pradeda veikti labai švelniai, be šoko ir perkrovos.
Šios kasdienės, rytinės procedūros rezultatas bus švari oda, be riebaus blizgesio ir spuogų, svorio nukritimas be pastangų ir normalus kraujospūdis.
Negalvokite, kodėl gerti vandenį tuščiame skrandyje, bet imkitės veiksmų! Neužvirinkite, p sušildykite puodelį vandens kasryt ir išgerkite lėtai, mažais gurkšniais.
Neskubėkite valgyti pusryčių, palaukite maždaug 20 minučių.
Kad pamatytumėte rezultatą, pradėkite jau rytoj – būsite maloniai nustebinti!