Šeštadienis, 19 balandžio, 2025

Naujausi

Dingusi katė sugrįžo pas šeimininką po 16 metų

Dingusi katė rasta po 16 metų — vos 2 kilogramus sverianti katytė vardu Sunshine netikėtai sugrįžo namo į šeimininko glėbį. Ši neįtikėtina istorija iš Didžiosios Britanijos dar kartą primena, kaip svarbu ženklinti augintinius mikroschema ir niekada neprarasti vilties.

„Buvau tiesiog šokiruotas“, – prisipažino britas

2009 metais trejų metų Bengalų veislės katė vardu Sunshine (angl. „Saulytė“) išėjo pasivaikščioti iš savo šeimininko Karlo Puleno namų Velingardeno mieste (Jungtinė Karalystė), bet tą dieną taip ir nebegrįžo atgal.

Ieškodamas augintinės, Karlas beviltiškai kabino skelbimus po visą miestelį, tačiau tai nepadėjo. Galų gale jis buvo priverstas susitaikyti su netektimi, o jau kitais metais persikėlė gyventi į kitą grafystę, rašo BBC.

Koks gi buvo Karlo nustebimas ir sukrėtimas, kai po 16 metų — 2025 m. kovo 24 d. — jam netikėtai paskambino nepažįstamas veterinaras ir paklausė, ar jis kada nors turėjo katę vardu Sunshine. Gydytojas paaiškino, kad pas jį atnešta benamė katė buvo paženklinta mikroschema, kurios duomenimis jis ir susiekė su tikruoju šeimininku — Karlu.

„Buvau tiesiog šokiruotas, nes visiškai nesitikėjau ją vėl pamatyti, ypač po tiek metų“, – sako Karlas. Ir iš tiesų – per tuos 16 metų Jungtinėje Karalystėje pasikeitė net septyni ministrai pirmininkai, „Manchester City“ laimėjo aštuonis „Premier“ lygos titulus, princas Čarlzas tapo karaliumi, o tuo tarpu Sunshine, kur ji buvo arba kaip gyveno — lieka nežinia.

Dabar katei jau 19 metų, ji sveria vos du kilogramus.
„Malonu ją vėl turėti ir žinoti, kad dabar ji turės gražią gyvenimo pabaigą, – sako Karlas. – Galbūt ji praleis su mumis ne tiek daug laiko, bet bent jau gaus garbingą pensiją.“

Pasaulyje žinoma ne viena panaši istorija, kada augintiniai sugrįžta pas savo šeimininkus po daugelio metų. Tokios istorijos dažnai sulaukia didelio dėmesio žiniasklaidoje, nes atrodo beveik neįtikėtinos — gyvūnai tarsi patys „suranda kelią namo“ arba netikėtai aptinkami pas kitus žmones ar prieglaudose, o jų tikrieji šeimininkai nustatomi pagal mikroschemą (čipą).

Šaltinis BBC

Nuotrauka: Carl Pullen / SWNS

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---