Kol vieni keliautojai skundžiasi ne pačia patogiausia pagalve viešbutyje, kiti dėl atostogų nusivylimo kaltina visai ne gyvenimo sąlygas. Jie tiesiog grįžta namo tuščiomis kišenėmis – ir ne todėl, kad viską išleido, o todėl, kad buvo apvogti. Kelionių draudimo bendrovės sudarė reitingą šalių, kuriose turistams tenka būti itin budriems – ten dažniausiai taikomasi į neatidžius keliautojus.
Niekas taip gerai nežino turistų bėdų kaip draudikai. Šį kartą jie analizavo duomenis, sukauptus per pastaruosius penkerius metus, kad nustatytų, kuriose šalyse dažniausiai įvyksta sukčiavimai, koks mastas šios veiklos, ir kur lankytojams didžiausia rizika pakliūti į apgavikų pinkles.
Kaip manote, kuri Europos šalis pirmauja šiame, švelniai tariant, nemaloniame sąraše?
Pasak Go.compare tyrimo, net 22 % apklaustųjų teigė tapę sukčių aukomis Ispanijoje. Nuo 2019 iki 2024 metų šioje šalyje apgauta 1 054 729 turistai.
Štai kaip atrodo pilnas dešimtukas šalių, kuriose keliautojai dažniausiai susidūrė su apgavystėmis per penkerius metus:
- Kipras – 6 206
- Nyderlandai – 39 600
- Vokietija – 56 940
- Turkija – 59 256
- Portugalija – 75 674
- Graikija – 81 918
- Italija – 102 384
- JAV – 153 184
- Prancūzija – 212 186
- Ispanija – net 1 054 729
Kaip apsisaugoti nuo sukčių atostogų metu?
Draudimo specialistai primena keletą pagrindinių patarimų, kurie gali padėti išvengti nemalonių situacijų kelionėje:
- Nebūkite pernelyg patiklūs. Prieš vykdami į pasirinktą šalį, pasidomėkite dažniausiai pasitaikančiomis sukčiavimo schemomis tame regione. Tai leis būti vienu žingsniu priekyje.
- Viešbutyje naudokite kambario seifą (jei šis suteikiamas) – ten laikykite dokumentus, banko korteles ir vertingus daiktus.
- Būdami mieste ar lankomose vietose, nuolat saugokite savo krepšius, nelaikykite jų ant grindų, kėdžių ar stalo kampų, ypač restoranuose ar viešose vietose.
- Nuomodami automobilį, niekada nepalikite viduje dokumentų ar vertingų daiktų.
- Perkant prekes ar bilietus – rinkitės tik oficialius tiekėjus, venkite įtartinų interneto svetainių ar „gerų pasiūlymų“ neaiškiose vietose.
- Naudodamiesi bankomatais, visuomet uždenkite klaviatūrą įvedant PIN kodą – tai padės išvengti kortelės duomenų nuskaitymo.
Populiariausios sukčiavimo formos – kišenvagystės, mokėjimo kortelių duomenų „klonavimas“, netikros svetainės, padirbti bilietai ar net prekių sudėties klastojimas. Tačiau dažniausiai turistai nukenčia nuo itin išpūstų kainų arba įsigyja suvenyrus bei daiktus, kurie galų gale pasirodo esą klastotės.
Būkite budrūs – kelionės turėtų būti malonios, o ne palikti kartų prisiminimą apie sukčių pinkles.
Šaltinis: Go.compare
Nuotraukos: @Canva

Esu Jovita, viena iš Hitas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.