Jau šį trečiadienį, kovo 26 d., prie mūsų planetos praskries milžiniškas asteroidas 2014 TN17, kurio dydis prilygsta Didžiosios Gizos piramidės aukščiui. Tokios artimos kosminių kūnų trajektorijos visada kelia klausimų: ar nėra susidūrimo pavojaus? Ar gali šis dangaus kūnas kelti grėsmę Žemei? Mokslininkai ramina, tačiau atidžiai stebės šį istorinį priartėjimą.
Tai artimiausias priartėjimas, kurį NASA modeliai prognozuoja iki pat 2200 metų.
Kosminis kūnas, kurio dydis siekia maždaug 165 metrus, praskries apie 5,1 mln. km atstumu nuo Žemės. Tai prilygsta maždaug 13 kartų didesniam atstumui nei iki Mėnulio, o jo greitis viršys 77 000 km/h. NASA mokslininkų skaičiavimai rodo, kad tai bus artimiausias asteroido priartėjimas iki pat 2200 metų. Nors NASA jį klasifikuoja kaip „potencialai pavojingą“ dėl jo dydžio ir reguliaraus artumo prie Žemės, šiuo metu susidūrimo grėsmės nėra.
Didžiulis kosminis akmuo 2014 TN17 yra pakankamai didelis, kad sunaikintų visą miestą, tačiau trečiadienį (kovo 26 d.) jis nepavojingai praskries pro mūsų planetą. Vis dėlto mokslininkai atidžiai stebės jo artimą priartėjimą.
Nepaisant didelio dydžio, asteroidas bus per toli, kad jį būtų galima stebėti plika akimi ar įprastais teleskopais. Tačiau mokslininkai planuoja jį tirti naudodami Goldstone Saulės sistemos radarą (GSSR) Kalifornijoje, kuris leis surinkti duomenis apie asteroido orbitą, greitį ir formą.
Mokslininkų skaičiavimais, jei panašaus dydžio asteroidas atsitrenktų į Žemę, smūgis galėtų sunaikinti visą miestą. Tačiau šiuo atveju nerimauti nėra pagrindo – asteroido trajektorija nekelia jokios grėsmės mūsų planetai nei dabar, nei numatomu laikotarpiu ateityje.
Šaltinis livescience.com

Mane labiausiai domina pasaulis ir visi jame vykstantys įvykiai. Savo straipsniais stengiuosi kiek įmanoma daugiau informuoti visuomenę ir supažindinti skaitytojus su įvairiais šios žemės kampeliais. Mėgstu keliauti, tad mano, kaip redaktorės skiltyje rasite įvairių šalių naujienų.