Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

10 įpročių, kurie padės numesti svorio per savaitę

Paprastas ir išbandytas būdas per savaitę numesti nuo vieno kilogramo be skausmo ir ilgam laikui.

10 įpročių, kurie padės numesti svorio per savaitę

Dietos dažnai suteikia tik laikiną rezultatą, o sportas sporto salėje bus beprasmis, jei nebus sistemos ir reguliarumo. Kad svoris kristų stabiliai ir be rizikos vėl priaugti nepageidaujamo svorio, reikia pakeisti savo įpročius. Atrodo sudėtinga? Kur kas paprasčiau, nei galite įsivaizduoti. Tereikia pradėti.

1. Įprotis gerti vandenį iš karto pabudus

Apie vandens svarbą jau pasakyta daugybė dalykų. Tačiau šiuo atveju kalbama ne vien apie dehidratacijos prevenciją (juk 8–9 valandos miego be vandens – rimtas išbandymas organizmui). Japonės moterys, garsėjančios savo lieknumu ir ilgaamžiškumu, gerti vandenį laiko pačiu svarbiausiu ritualu, prilyginamu dantų valymo ar veido prausimo reikšmei. Tad pasimokykite iš japonių ir įgykite naują įprotį, kuris aktyvuoja medžiagų apykaitos procesus organizme ir paruošia jūsų virškinimo traktą darbui.

2. Įprotis visada valgyti pusryčius

Tai įprotis, kurį patartina ugdytis visam laikui. Pusryčiai – svarbiausias dienos maitinimosi tarpsnis. Per naktį organizmas išalksta, o praleistas pusryčių valgymas jam tampa stresu, kuris gali sulėtinti metabolizmą. Dėl to visa tai, ką vėliau suvalgysite, organizmas stengsis kaupti atsargai. Taigi, pusryčiai pažadina kūną, aktyvuoja virškinimo traktą, greitina metabolizmą, todėl kalorijos netampa kūno riebalais.

Beje, būtent pusryčiams galite leisti sau šiek tiek daugiau, tačiau tai galioja tik, jei atsikeliate anksti. Jei lovoje išgulėjote iki vidurdienio, sotesnių pusryčių taisyklė jau nebegalioja.

 Įprotis visada valgyti pusryčius
Įprotis visada valgyti pusryčius

3. Įprotis valgyti kas 3–4 valandas

Alkio jausmas – didžiausias lieknėjimo priešas. Nerekomenduojama eiti į parduotuvę, kai esate alkani – tikėtina, kad nusipirksite daugiau, nei tikrai reikia. Alkano jausmo neturėtumėte jausti ir sėsdami prie pietų stalo, nes galite suvalgyti daug daugiau nei reikia. Geriausi intervalai tarp valgymų – 3–4 valandos. Porcija neturėtų viršyti 300 gramų, tai lengva pasiekti, jei valgote reguliariai.

Taip pat svarbu prisiminti, kad maistu laikomi ne tik pusryčiai, pietūs ir vakarienė, bet ir lengvi užkandžiai. Pripraskite valgyti mažomis porcijomis, bet dažniau – toks įprotis pagreitins svorio kritimą.

Taip pat venkite nuolatinio užkandžiavimo – nors atrodytų, jog smulkūs kąsneliai nesukelia sotumo, jie neretai būna itin kaloringi. Vienas šaukštelis padažo, keli traškučiai ar kąsnis ledų gali pridėti nemažai nereikalingų kalorijų be jokios naudos jūsų organizmui.

4. Įprotis reguliuoti druskos suvartojimą

Druska ne tik sulaiko vandenį organizme, kas prideda svorio ir apimties, bet ir skatina apetitą. Sūrus maistas dažniausiai yra skanesnis, todėl sunku sustoti laiku.

Prisiminkite – maži vaikai puikiai valgo nesūdytą maistą. Priklausomybė druskai atsiranda palaipsniui, bet ją galite lengvai sumažinti. Išsiugdykite įprotį dėti mažiau druskos arba visai vengti druskos patiekaluose.

5. Įprotis gerti arbatą be cukraus

Jeigu jau įpratote gerti nesaldintą arbatą – puiku. Tačiau daugelis žmonių nuo vaikystės yra pripratę prie saldžios arbatos. Jei vis dar dedate cukraus į savo arbatos puodelį, metas išsiugdyti naują įprotį. Arbata laikoma viena iš tų priemonių, kurios gali pagreitinti lipidų metabolizmą ir taip padėti deginti kūno riebalus.

6. Įprotis neštis maistą į darbą

 Įprotis neštis maistą į darbą
Įprotis neštis maistą į darbą

Šis įprotis būtinas tam, kad galėtumėte kontroliuoti suvartojamų riebalų, druskos ir cukraus kiekį. Valgydami kavinėse, restoranuose ar pirkdami paruoštą maistą parduotuvėse, negalite būti tikri, kad šis maistas paruoštas laikantis sveikos mitybos principų. Dažniausiai net ir salotose pasitaiko daugiau paslėptų riebalų bei druskos, nei mes norėtume.

Planuokite savo užkandžius ir pietus darbe. Įsigykite gražią dėžutę pietums (jų pasirinkimas tikrai įspūdingas) ir patogų maišelį iš specialios medžiagos, kuris būtų tinkamas maistui transportuoti. Dienos maitinimo planavimas gali tapti ne tik naudingu įpročiu, bet ir padėti sutaupyti.

7. Įprotis turėti darbe sveikų užkandžių

Kad ir kaip planuotumėte savo maitinimą dienos metu, nuo netikėtų situacijų niekas nėra apsaugotas. Galite tiesiog pamiršti savo pietų dėžutę namuose ir likti be maisto. Tokiais atvejais itin pavojinga išalkus eiti į artimiausią kavinę ar konditerijos parduotuvę.

Įpraskite savo darbo vietoje turėti kažką, kas gali būti naudinga alternatyva greitiems ir nesveikiems užkandžiams. Pavyzdžiui, ant stalo laikykite indą su šviežiais obuoliais ar kitais vaisiais. Taip pat galite pasirūpinti keliais sveikais batonėliais, kurių sudėtyje tik natūralūs ingredientai, ar turėti jogurtą ar kefyrą šaldytuve. Tai bus naudinga ir jūsų sveikatai, ir figūrai.

8. Įprotis atlikti „stiklinės vandens testą“

Kartais alkio jausmas kyla vos po valandos ar dviejų nuo paskutinio valgymo. Tuomet paprastai griebiamės užkandžių. Tačiau dauguma dietologų sutinka, kad dažnai supainiojame alkį su troškuliu. Kai jaučiame alkį, iš tikrųjų mūsų organizmas gali tiesiog prašyti vandens.

Paprasčiausias būdas įsitikinti, ar organizmui tikrai reikia maisto, – išgerti stiklinę vandens ir palaukti 20 minučių. Šį laiką galite praleisti užsiimdami kita veikla, nesusijusia su maisto gaminimu ar valgymu. Jei alkis per tą laiką nepraeis, greičiausiai jūsų kūnas iš tiesų prašo kalorijų. Tačiau daugeliu atvejų po 20 minučių alkis tiesiog dingsta, ir jūs ramiai sulaukiate savo kito suplanuoto valgymo laiko.

9. Įprotis naudotis žingsniamačiu

Įdiekite į savo išmanųjį telefoną bet kurį žingsniamatį ar programėlę, kuri skaičiuotų jūsų žingsnius. Nesvarbu, ar jis bus itin tikslus – tai vis tiek puiki motyvacija judėti daugiau. Galite įsigyti ir stilingą žingsniamatį, kurio dizainas atitiktų jūsų skonį – nuo apyrankės iki pakabuko ar net žiedo.

Kasdien stebėdami savo nueitų žingsnių skaičių, greičiausiai norėsite pasiekti naujų rekordų. Tokiu būdu atsisakysite lifto, dažniau rinksitės lipti laiptais ar net pradėsite keliauti dviračiu. Rezultate – ne tik numesite svorio, bet ir jausitės žvalesni.

10. Įprotis pasivaikščioti prieš pietus

Išnaudokite savo pietų pertrauką trumpam 20 minučių pasivaikščiojimui. Net patys didžiausi darboholikai paprastai turi valandą pertraukos. Pirmąją jos dalį skirkite pasivaikščiojimui gryname ore.

Mokslo tyrimai rodo, kad trumpas pasivaikščiojimas prieš valgį padeda suvaldyti alkį, nes fizinė veikla gryname ore pagerina smegenų ląstelių jautrumą. Tai padeda geriau suvaldyti organizmo poreikius, tarp jų ir alkio bei sotumo jausmus.

Nuotraukų šaltinis: @Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...

Iki 2025 m. sausio pabaigos 3 Zodiako ženklai pagaus sėkmę už uodegos

2025-ieji metai bus sėkmingi kiekvienam iš mūsų. Jie atvers naujas galimybes ir atneš reikšmingų permainų visose gyvenimo srityse. Šie pokyčiai mus nuves prie didesnių...
---